Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: هواداران حقوق حیوانات و محیط زیست در ایران برای جلوگیری از ورود ببرهای سیبری جدید به کشور اقدام به جمع آوری امضا کرده اند. یکی از خوانندگان دیده بان در این زمینه نوشت:

از فرستادن ۴ ببر سیبری دیگر از روسیه به ایران ‏جلوگیری کنید

دوستان عزیز دیده بان حقوق حیوانات همانطور که مطلعید ایران بزودی چهار ببر دیگر را وارد خواهد کرد. برای یاری رساندن به ببرهای سیبری و جلوگیری از نابودی آنها هواداران حقوق حیوانات و محیط زیست در ایران اقدام به گذاشتن یک پتیشن کرده اند. این یک درخواست مبنی بر عدم ارسال ببرها توسط مقامات روسی به ایران است.

محل جمع آوری امضا:

http://www.thepetitionsite.com/18/please-dont-transport-siberian-tigers-to-iran/

اعلام ورود مجدد ۴ ببر سیبری پس از مرگ یکی از دو ببری که جهت احیای نسل ببر مازندران به ایران وارد شد مخالفت های زیادی در میان حامیان حقوق حیوانات ایجاد کرده است. این در حالی است که تمامی شیر های باغ وحش ارم تهران به دلیل همه گیر شدن بیماری مشمشه کشته شدند و اخبار ضد و نقیضی از سلامت ببر ماده سیبری در باغ وحش ارم به گوش می رسد. هنوز از اعلام گزارش سازمان ها و ارگان های مرتبط به مجلس خبری منتشر نشده و مقصرین نیز معرفی نشده اند.

۵ Comments

 1. شب می‌گه:

  با سلام و درود
  بازم خوبه خارجی ها بجای ما امضا میکنند!
  ما ایرانی ها که متاسفانه…

 2. michka می‌گه:

  دوستان عزیز همانطور که مطلعید مقامات ایرانی دیروز نتیجه آزمایش انجام شده در آلمان بر روی ببر ماده را رسما اعلام کرده و ابتلای این حیوان باشکوه را به مشمشه تایید کردند. متاسفانه معلوم نیست پس از این چه سرنوشتی در انتظار این ببر و دیگر حیوانات باغ وحش است. تنها کاریکه در شرایط حاضر قادر به انجام آن هستیم جلوگیری از ورود چهار ببر دیگر و نجات آنها از سرنوشت مشابه است. لطفا این پتیشن را امضا کنید. متاسفانه تعداد امضاها از ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار اندک است. حتی در یکی از کامنتها به این مسئله نیز انتقاد شده است. لطفا با همراهیتان نشان دهید که تصویر دیگری هم از ایران و ایرانیان وجود دارد.

 3. شهرزاد می‌گه:

  ۶۱۰ !
  کم هم ایرانی ها امضا نکردند ! اطلاع رسانی بیشتر باشه بیشتر هم امضا می کنند. متاسفانه ما عادت کردیم به خودمون بی اعتماد باشیم !

  • MICHKA می‌گه:

   شهرزاد عزیز،
   از هنگامیکه من از وجود پتیشن مطلع شدم، لینک آنرا برای تمام دوستانم ایرانی و خارجیم فرستادم و در کمال تعجب همه دوستان خارجی من مسئولانه آنرا امضا کردند و ایرانیها ….
   همچنین لینک پتیشن را برای تمام سایتهای مدعی در دفاع حقوق حیوانات فرستادم. متاسفانه هیچکدام به جز این سایت و یک سایت دیگر آنرا در صفحه خود قرار ندادند. وبلاگها هم پست مرا در این ارتباط به سرعت حذف کردند. در این میان فقط تالار گفتگوی انجمن حمایت از حیوانات آنرا نادیده گرفت. زمانیکه من پست قبلی را نوشتم تعداد امضاها از ایران بسیار اندک بود. این چند امضای آخرین از ایران حاصل تلاشهای پیگیر من و دوستانم است. کافیست به صفحات قبلی لیست امضاها نگاه کنید.
   ایکاش همسایگان روس ما هم به این کارزار میپیوستند. امیدوارم تلاشهای مشترک همه ما ساکنان زمین بتواند روزهای بهتری برای حیوانات رقم بزند.

 4. شب می‌گه:

  با سلام و درود خدمت شهرزاد گرامی
  دوست عزیز مسئله بی اعتمادی نیست، مشکل بالا تر از این حرفهاست.
  شما میفرمایید: “اطلاع رسانی بیشتر باشه بیشتر هم امضا می کنند”.
  اما چه کسانی میتوانند و یا باید اطلاع رسانی کنند؟ من همین امشب اقلا ٣٠ تا از سایت ها و وبلاگهای شناخته شده ی طرفدار حقوق حیوانات و محیط زیست را نگاه کردم که هر کدام بین ٢٠ تا ۵٠ نفر در روز بازدید کننده دارند ولی دریغ از یک وبلاگ که صحبتی از این ۴ توله ببر و این پتیشن کرده باشد!
  نه! بی انصافی نکنم “٢”!!! نفر در وبلاگشان از این پتیشن حمایت کردند و آدرس برای امضا داده اند.
  و… پس فردا که توله ببر ها آمدند و زبانم لال چیزی شان شد، آنگاه بیا و ببین که همین وبلاگها چگونه فریاد اعتراض شان سر به فلک میکشد!

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN