Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات : کارشناسان زیست محیطی انگلیس در یک مطالعه جدید هشدار دادند که از بین رفتن و تخریب بزرگترین مانگروی جهان، تهدیدی جدی برای بقای نسل ببرهای بنگال است.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1168

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کارشناسان می‌گویند: از آنجا که بزرگترین جنگل مانگروی جهان در حال تحلیل رفتن و در معرض خطر ناپدید شدن است لذا این خطر وجود دارد که گونه بسیار کمیاب ببرهای بنگال نیز همراه با این جنگل بزرگ از روی زمین محو شوند.

به گزارش یونایتدپرس، این کارشناسان هشدار دادند که جنگل مانگروی «سوندرابانس» که در حال حاضر بزرگترین جنگل مانگرو تک‌قطعه‌ای در جهان محسوب می‌شود به سرعت رو به تخریب است. این جنگل مانگرو، بخش‌هایی از بنگلادش و ایالت بنگال غربی هند را در برمی‌گیرد.

به گفته کارشناسان حفاظت از حیات وحش، این منطقه یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده برای نگهداری و زندگی ببرهای بنگال است. از آنجا که فعالیت‌ها و پیشروی‌های انسانی به زیستگاه‌های طبیعی و نیز تشدید گرمای جهانی هم چنان رو به افزایش است، میزان استقامت طبیعی این مانگروی ارزشمند در برابر جزر و مدها و گردبادها، کاهش یافته و روند تخریب آن را تسریع شده است . «سوندرابانس» زیستگاه ۵۰۰ گونه مختلف از خزنده‌ها، ماهی‌ها و پرنده‌ها و پستانداران از جمله ببرهای بنگال بسیار کمیاب است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN