Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست و پروژه احیای ببر سیبری در حالی همچنان بر سلامت کامل ببر ماده ساکن در باغ‌وحش ارم تاکید دارند که رئیس سازمان دامپزشکی روز گذشته از مثبت بودن جواب آزمایش مشمشه این ببر روسی خبر داد.


به گزارش از خبرگزاری فارس، سیدمحسن دستور که می‌گوید آزمایشگاهی معتبر در‌ آلمان، بیماری ببر ماده را تایید کرده، افزود: به‌رغم نتیجه مثبت آزمایش‌های ببر ماده، هنوز در این زمینه، تصمیم خاصی نگرفته‌ایم؛ اما قرار است در جلسه مشترک سازمان حفاظت محیط‌زیست، دامپزشکی و وزارت بهداشت در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

وی اظهار کرد: تصمیم‌گیری در این زمینه به نظر کمیته فنی مشترک بین سازمان حفاظت محیط‌زیست، دامپزشکی و وزارت بهداشت موکول شده است، ضمن این‌که نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در این زمینه بسیار مهم است.

دستور در پاسخ به این پرسش که علت ابتلای ببرها و سایر حیوانات باغ‌وحش تهران به بیماری مشمشه چیست، گفت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته به احتمال زیاد علت اصلی غذ‌ایی بوده که به آنها داده شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: تغذیه با سازمان دامپزشکی نیست؛ ولی اگر جابه‏جایی در زمینه تهیه تغذیه صورت گیرد، نیاز به مجوز دامپزشکی دارد؛ اما در این زمینه غذای داده شده مطابق دستورالعملی بوده که به حفاظت محیط‌زیست داده شده است.

وی تاکید کرد: در این زمینه، حفاظت محیط‌زیست وظیفه نظارت دارد، ضمن این‌که برای سایر حیوانات باغ‌وحش نیز مطابق دستور حفاظت محیط‌زیست عمل شده است.

برچسب‌ها,

۳ Comments

 1. michka می‌گه:

  متاسفانه معلوم نیست پس از این چه سرنوشتی در انتظار این ببر و دیگر حیوانات باغ وحش است. تنها کاریکه در شرایط حاضر قادر به انجام آن هستیم جلوگیری از ورود چهار ببر دیگر و نجات آنها از سرنوشت مشابه است. لطفا پتیشن درخواست عدم ارسال ۴ببر دیگر را امضا کنید. متاسفانه تعداد امضاها از ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار اندک است. حتی در یکی از کامنتها به این مسئله نیز انتقاد شده است. لطفا با همراهیتان نشان دهید که تصویر دیگری هم از ایران و ایرانیان وجود دارد.

 2. امیرپریزاد می‌گه:

  درود

  متن بالا در رویه یکم سایت

  http://www.sarzaminejavid.com

  به دید همگان درآمد

  با سپاس

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN