Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران: دبیر انجمن علمی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری همایش ارسال موجود زنده در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این همایش “پیشگام” میمون ایرانی فضانورد نیز حضور خواهد داشت.
به گزارش مهر، کامران ایرانشاهی با اشاره به برگزاری همایشی در زمینه ارسال موجود زنده به فضا، افزود: در این راستا از دکتر محمد ابراهیمی رئیس پژوهشکده سامانه‎‌های هوافضای سازمان فضایی برای حضور در این همایش دعوت شده است.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1309
دبیر انجمن علمی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در این راستا مقرر شده است تا “پیشگام” میمون فضانورد ایرانی به این همایش آورده شود.ایرانشاهی یادآور شد: این همایش از سوی انجمن علمی هوافضا با همکاری بسیج دانشگاه امیرکبیر فردا ۳۰ بهمن ماه در ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار خواهد شد.
“پیشگام” در روز ۹ بهمن ماه با کاوشگر پیشگام تا ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری پرتاب شد. ساخت و پرتاب کپسول زیستی، بازیابی سالم محموله، تله‌متری ثبت داده‌های محیطی، زیستی و تصاویر در تمامی مراحل پرتاب و تعیین بارهای اکوستیکی محفظه از اهدافی بود که با پرتاب کاوشگر پیشگام و بازیابی آن به دست آمد.

معمولا کاوشگرها در مسیر برگشت چرخش ۱۸۰ درجه‌ای دارند ولی از آنجایی که چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موجب بالا رفتن فشار خون در مغز میمون و بر اثر فشارهای موجود منجر به آسیب رسیدن به آن می‌شد از این رو کاوشگری که “پیشگام” را تا ارتفاع مورد نظر همراهی می‌کرد به گونه‌ای طراحی شد که در مسیر برگشت چرخش ۱۸۰ درجه‌ای نداشته باشد.

___________________________________________________________________

میمون ایرانی در فضا/ آزموده را آزمودن خطاست

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN