Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-3478

دیده بان حقوق حیوانات: یکی از خبرگزاری های رسمی کشور با انتشار خبری عجیب مدعی حمله یوزپلنگ به ۱۲۰ گوسفند شده است. با توجه به عکس العمل دامدارن لازم است مسوولان محیط زیست و پروژه یوز با واکنشی سریع از هر رخداد ناگواری پیش گیری کنند.

محمدصادق دادالله‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ریگان اظهار داشت: یوزپلنگ گرسنه‌ای شامگاه شنبه به یک گله گوسفند در روستای میرآباد شهرستان ریگان حمله کرد و سبب تلف شدن ۱۶ گوسفند و مجروح کردن ۹ گوسفند دیگر شد.

وی با بیان اینکه سر و کله این یوزپلنگ از حدود یک ماه قبل در شهرستان ریگان پیدا شده است، ادامه داد: این یوزپلنگ که در مناطق کوهستانی زیست می‌کرده به علت خشکسالی‌ها و نبود تغذیه به روستاهای شهرستان ریگان حمله‌ور می‌شود.

معاون فرماندار ریگان تصریح کرد:‌ طی سه روز گذشته بیش از ۱۲۰  گوسفند توسط این یوزپلنگ در روستای میرآباد ریگان تلف شده‌اند که بیش از ۵۰۰ میلیون خسارت به دامداران این روستا وارد شده است.

به گزارش فارس، شهرستان ریگان با وسعت ۹ هزار و ۸۳۷ کیلومتر مربع و مناطق کوهستانی فاقد اداره محیط زیست است.

۳ Comments

 1. امید می‌گه:

  اخه از فارس چه انتظاری میشه داشت به جز نشر اکاذیب

 2. maryam می‌گه:

  آرایان عزیز یادته قبلا گفته بودم ک باید بین مردم کشور فرهنگسازی بشه، منظورم اینجور آدمان. الان معلوم نیست سر اون یوز بیچاره بخاطر کم اطلاعی شون چ بلایی اومده باشه(ک امیدوارم زنده باشه) حداقل باید مردم بدونن ک یوز مثل پلنگ یا گرگ، وحشی و درنده نیست و فقط ب اندازه نیازش شکار میکنه.
  اینم باید بدونیم ک دشمنان یوز و در کل تمام حیوانات، فقط شکارچی و سگ گله و … نیستند. یکسری عوامل پشت پرده هستند ک این سرمایه های ملی را یکسری جانور موذی بحساب میآورند و با بی اطلاعی خود سبب تحریک مردم و آسیب رسانی ب حیوانات حیات وحش خصوصا یوز میشوند.!!!
  در کل اگر بی احترامی شد از مردم روستای میرآباد عذر خواهی میکنم. مطمءنم در صورت اطلاع رسانی ب این عزیزان و بقیه مردم، شاهد بروز رفتاری مناسب از مردم کل کشور ب حیوانات میشویم.

 3. ساسان+ می‌گه:

  واقعا تاسف آوره ؛ واقعا….
  والا بخدا اینها فرق یوز با پلنگ رو نمیدونند!
  و تاسف آورتر اینه اکثرا که تو این مناطق بکر و نزدیک به قلمرو این حیوانات زندگی میکنند به همین وضعه…
  آقا این نمونه! فیلم با دقت نگاه کنید , یکی از آقایون داره تلفنی به یکی دیگه میگه بیا “یوز پلنگه”!!!!!

  در رخدادی نادر از یک توله پلنگ فیلمبرداری شد؛
  http://arw.ir/?p=46352

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN