Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6614

دیده بان حقوق حیوانات: پلیس مصر یک لک لک را که مجهز به یک دستگاه فرستنده کوچک بوده به ظن جاسوسی دستگیر کرد. این پرنده از سوی یک فرد روستایی کشف و به مأموران پلیس تحویل داده شده است. نیروهای امنیتی در حال بررسی دستگاه فرستنده هستند.

رسانه‌ها گزارش دادند که یکی از ساکنان استان کنا، واقع در ۴۵۰ کیلومتری جنوب شرق قاهره، این قو را به همراه چهار پرنده دیگر در روز جمعه (۳۰ اوت/ ۸ شهریور) در نزدیکی خانه‌اش مشاهده کرده و به پلیس تحویل داده است.

البته رسانه‌های مصر در ابتدا به جای قو از یک “اردک” نام برده بودند که این اشتباه در گزارش‌های بعدی تصحیح شد.

بر اساس گزارش‌ها مبدأ پرواز این قو کشور فرانسه بوده و گروهی از دانشمندان فرانسوی برای دنبال کردن و بررسی مسیر پرواز وی به سمت جنوب به پای این پرنده یک دستگاه ردیاب بسته بوده‌اند.

این قو هم اینک در قفس زندانی است و به گفته ایمن عبدالله رئیس مرکز خدمات دامپزشکی در استان کنا، آزاد کردن این پرنده تنها پس از کسب اجازه از دادستان امکان پذیر است.

در همین حال خبرگزاری فرانسه نوشته است که طبق تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس به نظر می‌‌رسد که پرنده‌ای که پشت میله‌های قفس اسیر شده نه یک قو که یک “لک لک” است.

سابقه بازداشت حیوانات به ظن “جاسوسی”

دستگیری پرندگان به ظن جاسوسی در مصر و دیگر کشورهای عربی سابقه‌دار است. اوایل سال جاری میلادی یک نگهبان کبوتری را که به گفته وی “یک میکروفیلم” با خود حمل می‌کرد، به پلیس تحویل داد. در سال ۲۰۱۰ نیز در پی حملات کوسه‌ها به شناگران در سواحل دریای سرخ مصری‌‌ها مدعی‌آن شدند که در پشت پرده این حملات سازمان اطلاعاتی اسرائیل موسوم به موساد ایستاده است.

مقام‌های اسرائیلی در آن زمان با رد این ادعاها اظهارات مصری‌ها را “مسخره” خواندند.

در ابتدای سال ۲۰۱۱ یک کرکس در عربستان سعودی “بازداشت” شد. در آن زمان رسانه‌های سعودی گزارش دادند که به پای این کرکس حلقه‌ای بسته شده بوده که روی آن نام “دانشگاه تل آویو” نقش بسته بوده است. این پرنده همچنین حامل یک دستگاه ردیاب بوده که مسیر سفرش را ضبط می‌کرده است.

کشور مصر برای پرندگان مهاجر قلمرویی خطرناک به شمار می‌آید. به گفته مدافعان حقوق حیوانات تورهایی که در سواحل شمالی این کشور برای صید غیرقانونی پرندگان کشیده شده‌اند، هر ساله جان میلیون‌ها پرنده را می‌گیرند.

Animal-Rights-Watch-ARW-6615

_________________________

توضیح در مورد دستگیری کرکس جاسوس+ گزارش تصویری

سوسک جاسوس؛ آزار حشرات برای مقاصد نظامی

کرکس جاسوس اسرائیل در سودان به دام افتاد.

“سوسک” جدیدترین ابزار جاسوسی!

کشف پرنده جاسوس در عربستان + عکس

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN