Subscribe: RSS Twitter
Animal-Rights-Watch-ARW-6676

برای مشاهده تصویر بزرگتر روی آن کلیک کنید.

دیده بان حقوق حیوانات: مراسم روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات، در قالب کنسرت گروه هنری «خورشید سیاه» برگزار می شود.

در این کنسرت که برای دومین سال متوالی با همکاری دیده بان حقوق حیوانات برگزار می شود ترانه «اشک سیاه» برای اولین بار اجرا خواهد شد. «اشک سیاه» شرحی است بر شرایط امروزین در معرض خطر ترین زیستمند کشور؛ یعنی یوزپلنگ ایرانی.

ترانه «خرس قطبی سمیرم» نیز که روایت ماندگار رفتار ناجوانمردانه کشتارچیان با خرس های بی نوا است در این مراسم اجرا خواهد شد. نام این اثر با کنایه به بی اطلاعی کشتارچیان، از عبارتی که در فیلم شنیده می شود گرفته شده. شکارچیان نا آگاه با اشاره به پیکر بزرگ خرس مادر، احتمال می دهند که در قلب ایران خرس قطبی شکار کرده باشند!

تعهد کرده ایم ضجه توله خرس های شکم دریده در آغوش سرد مادر را تا ابد تکرار کنیم و چنین خواهیم کرد. به این منظور در مراسم سالانه بزرگداشت این روز، از یک فرد، یک گروه و یک جوان که تلاش هایشان در احقاق حقوق حیوانات اثری قابل توجه داشته، با اهدای نشان خرس قهوه ای تقدیر می کنیم. سال گذشته این نشان ها به ترتیب به محیط بان شهید یاری، گروه ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات و مدیر یگان امداد و نجات حیوانات در زلزله ورزقان تقدیم شد که نشان آخر به محض تحویل از طرف آقای شهابی به جناب آقای دکتر باستانفر و افتخار آن به امدادگران داوطلب پیشکش شد.

بیستم شهریورماه سال ۱۳۹۰ و در پی انتشار فیلم و تصاویر کشتار شنیع سه خرس به دست شکارچیان ناجوانمرد در پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات، بی سابقه ترین عکس العمل جمعی ایرانیان در طول تاریخ بر ضد حیوان آزاری شکل گرفت. در همین راستا گروه های معتبر فعال در زمینه حقوق حیوانات و محیط زیست با انتشار بیانیه ای این روز را با نام «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» نامگذاری کردند. در این بیانیه ذکر شده که این فعالان برای دفاع از حقوق حیوانات، حیات وحش و محیط زیست این خاک ضجه های دلخراش توله خرس های معصوم را تا ابد تکرار خواهند کرد.

کنسرت خورشید سیاه روز جمعه مورخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۲ از ساعت ۲۰ برگزار می شود. علاقمندان می توانند جهت تهیه بلیط به مراکز زیر مراجعه کنند.

اکوکافه ۸۸۹۶۵۶۱۶

ققنوس ۲۲۷۲۸۰۰۷

بتهوون ۸۸۳۱۳۸۶۹

فرهنگسرای ابن سینا ۸۸۳۶۶۳۶۶

این مراسم در فرهنگسرای ابن سینا به آدرس شهرک غرب، میدان صنعت، خیابان خوردین، ایران زمین شمالی، جنب شهر کتاب ابن سینا برگزار خواهد شد.

________________________________

آزردن حیوانات تمرینی برای کشتن انسان‌هاست/ به مناسبت روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات

حقوق حیوانات، گذار از خودپسندی و دیالکتیک تاریخ/ به مناسبت روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات

گفت وگو با یک محیط بان:راهی برای برگشت نیست/ به مناسبت روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات

اهدای «نشان خرس قهوه ای» به گروه، فرد و جوان فعال حوزه حقوق حیوانات/ تصاویر قطع کنسرت خورشید سیاه و یک دقیقه سکوت به یاد محیط بان شهید یاری

بیانیه روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات/ رونمایی از جایزه سالانه حقوق حیوانات و «نشان خرس قهوه ای»

بیانیه گروه های زیست محیطی در رابطه با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»

به مناسبت ۲۰ شهریور ،روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات، خورشید سیاه می خواند

جنایت در حق حیوانات/ بلوتوث های سیاه زیست محیطی، خطری جدی و بی سابقه برای حیات وحش/ فیلم و عکس

دستگیری شکارچیان سابقه‌دار سه رأس خرس قهوه‌ای

 موسیقی برای حیوانات و محیط زیست/ آهنگی برای محیطبان، جنگلبان و همه دوستداران محیط زیست …

اجرای گروه موسیقی حامی محیط زیست

۱ Comment

  1. نا شناس می‌گه:

    چقدر پوستر زیبا طراحی شده.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN