Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6947

 

۹ Comments

 1. مجید می‌گه:

  این برنامه به صورت همزمان در سه شهر از کشور برگزار خواهد شد.

  تهران ، مشهد و یکی دیگر از مراکز استان شهرهای همراه در این پروژه هستند.

  جزئیات برگزاری برنامه در شهر مشهد :

  چهارشنبه مورخ ۱۳۹۲/۰۷/۲۴ (عید قربان) ساعت ۱۶

  مکان : مشهد-انتهای هاشمیه ۷۵-ورودی فرعی کوهستان پارک خورشید

 2. مجید می‌گه:

  سبزوار هم به جمع شهرها پیوست.

  زمان : چهارشنبه ۲۴ مهر ماه ساعت ۱۶
  مکان : پارک جانبازان ابتدای خیابان پیرنیا

 3. رضا جلالی می‌گه:

  من قبلا هم گلایه کردم که چرا این گونه مراسمات را در آخرین روز یا آخرین لحظات اطلاع رسانی میکنید ؟ آیا واقعا نمیشد ۲ یا ۳ روز قبل این خبر را در سایت قرار دهید تا ما هم فرصت برنامه ریزی و حضور در مراسم را داشته باشیم ؟

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   از شما ممنونیم و ایراد شما وارد است
   متاسفانه این برنامه روز قبل اطلاع داده شد و امکان پیش بینی آن وجود نداشت
   حضور دست اندوکاران دیده بان در پایگاه اهدای خون هم بدون دعوت عام صورت گرفت
   امیدواریم در آینده کمی وقت شناس تر باشیم

 4. علی سراج می‌گه:

  خداوند در قرآن از برخى مسلمانان صدر اسلام، به سبب تحریم خوردن گوشت حیوان ذبح شده نکوهش می‌کند و می‌گوید: شما را چه شده است که از آن‌چه نام خدا [هنگام ذبح] بر آن برده شده است نمی‌خورید، در حالی است که آن‌چه حرام است را برای شما برشمردیم؟ (انعام:۱۱۹)

  خدا در جای دیگر می‌فرماید: اى کسانى که ایمان آورده‏اید، از نعمت‏هاى پاکیزه‏اى که به شما روزى داده‏ایم بخورید … همانا خداوند مردار و خون و گوشت خوک و آنچه را که (هنگام ذبح) نام غیر خدا بر آن برده شده، حرام کرده است… [و از گوشت پاکیزه بقیه حیوانات می‌توانید بخورید] (بقره:۱۷۲و۱۷۳)
  همچنین خداوند در آیات ۱۴۳ و ۱۴۴ سوره انعام مشرکان عصر جاهلى را به سبب تحریم بى‏دلیل گوشت بز و چهار پایان توبیخ می‌کند، و آن‌ها را ستم‌کار می‌داند.

  نخوردن گوشت حیوانات به بهانه اینکه حقوق آنها ضایع می شود، مورد نکوهش خداوند است، طبق آیات بالا.

  ضمن این‌که چرا این‌هایی که به حقوق حیوانات توجه می‌کنند، به حقوق گیاهان توجه نمی‌کنند؟ چرا گیاهی را از زندگی محروم می‌کنید برای زندگی خود؟ پس لطفا نه از گیاهان و نه از حیوانات تغذیه نکنید، آن وقت ببینیم چگونه زنده می‌مانید!

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   دوست خوب،
   از کدام یک از آیات فوق الاشاره استنباط کرده اید که کاشتن نهال ممنوعیت شرعی دارد یا در اسلام سر بریدن حیوانات واجب شرعی است؟ طبق توصیه اسلام و به دلیل اینکه قربانی یکی از ارکان حج است، انجام آن صرفا در حج واجب شمرده شده است.
   مقایسه حقوق گیاهان و حقوق حیوانات یکی از سفسطه های معروف در گام های اول آشنایی با مقوله حقوق حیوانات است که با کمی مطالعه رفع می شود. به دلیل وجود قدرت درک درد و رنج توسط حیوانات، طرفداران حقوق حیوانات برخورد اخلاقی و با شفقت با آنها را توصیه می کنند. گیاهان سیستم عصبی ندارند و قادر به درک درد و رنج نیستند. به همین دلیل وقتی حیوانی را آزار می دهید تلاش می کند از آزار جلوگیری کند (فرار، ترساندن و حمله از این دست رفتار محسوب می شوند) در حالی که گیاهان چنین نیستند.
   از دیگر سو یکی از اصول گیاهخواری این است که بشر بر خلاف سایر زیستمندان همه چیز خوار/ گوشت خوار قادر است بدون تهدید و تحدید سلامتش از مواد غذایی جایگزین استفاده کند در حالی که سایر زیستمندان چنین امکانی را ندارند. به این دلیل و اینکه انسان اشرف موجودات بوده و ذی شعور است، انتخاب چنین راهی باعث کاهش ظلم به سایر جانداران می شود.
   به علاوه هیچ یک از موارد فوق الذکر به مفهوم عدم تغذیه نیست!

 5. علی سراج می‌گه:

  خواهشمند است نظر پیشین مرا علاوه بر این که انتشار می دهید، پاسخ هم بدهید. متشکرم

 6. علی می‌گه:

  یعنی ما انسان ها باید گیاه خواری کنیم و گوشت نخوریم در حالی که گوشت جزء حرم غذایی ما است
  و کسی گوشت نخورد ضعیف می شود و رشد کمی دارد و همه بدنساز ها گوشت می خورند و اگر حیوان حلال گوشت را نخوریم تبدیل به جنازه می شود و هیچ سودی برای ما ندارد شما دارید تفریط می کنید

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN