Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-3289

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر مجموعه تفریحی پارک ارم گفت: طی ۲ سال گذشته نتوانستیم محیط زیست و دامپزشکی را برای تعیین تکلیف وضعیت ببر ماده روی یک میز بنشانیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، جهانگیر با اعلام این خبر گفت: ۳ سال پیش دامپزشکی کل کشور طی نامه ای اعلام کرد این حیوان مشکوک به مشمشه است و ما طی این مدت مکاتباتی زیادی با دامپزشکی و محیط زیست داشتیم ولی نتوانستیم این ۲ ارگان را سر میز مذاکره بنشانیم و تکلیف این حیوان را مشخص کنیم.

وی ادامه داد: اما دوباره یک ماه پیش نامه‌ای زدیم به محیط زیست که تکلیف ببر را مشخص کند چرا که نگهداری این حیوان برای ما هزینه دارد حتی نگهبانی که ۲۴ ساعته از آن مراقبت می کند حقوق می گیرد.

جهانگیر ضمن اعلام آمادگی مجموعه تفریحی پارک ا رم در خصوص درمان ببر سیبریایی اطهار داشت: آماده هستیم هزینه های تست مشمشه و آزمایش مجدد را که به دلیل اینکه در کشور امکان انجام آن نیست و باید در آلمان صورت گیرد تقبل کنیم تا تکلیف این ببر هر چه زودتر مشخص شود.

وی افزود: طبق نظر دامپزشک باغ وحش دراین مدت هیچ گونه علائمی از جمله آب ریزش یا ترشح و دیگر علائم بیماری مشمشه مشاهده نشده و در واقع علائمی که ببر نر داشت دراین مدت مشاهده نشده است.

مدیر مرکز تفریحی پارک ارم با انتقاد از عملکرد محیط زیست اذعان داشت: با توجه به اینکه این ببر متعلق به باغ وحش نیست و برای محیط زیست است و باید هزینه نگهداری و تغذیه را نیز محیط زیست پرداخت می کند اما این سازمان تا ۶ ماه پیش تعذیه ببر را تامین می کرد که به دلیل کیفیت پایین آن دیگر آن را نپذیرفتیم و از ۶ ماه پیش نیز تغذیه ببر را خودمان با کیفیت مناسب تری تامین می کنیم.

جهانگیر در پایان خاطر نشان کرد: ما از اینکه این حیوان در این قرنطینه و با این شرایط نگهداری می شود ناراحتیم و اگر قرار است معدوم شود خوب ا ین کار انجام شود که در غیر این صورت ما آماده ایم شرایطی که دامپزشکی مد نظرش است برای ببر ماده فراهم کنیم.

شایان ذکر است، سال ۸۹ هفت ماه پس از انتقال ۲ قلاده ببر سیبریایی از کشور روسیه به ایران ببر نر در اثر خوردن گوشت آلوده مبتلا به مشمشه شد که علاوه بر تلف شدنش شیرهای همسایه را نیز به کام مرگ برد و ببر ماده از آن پس در قرنطینه به سر می برد.

۴ Comments

 1. سعیدمحرابی می‌گه:

  اصلا این پارک ارم مشکل داره،آخرین شیرایرانی تو همین پارک به دلیل گرسنگی مرد.اصلا ایرانی جماعت با حیوون جماعت مشکل داره،وقتی همین ببرهارو با یوزهای ایرانی تاخت زدن وبعدش یکی ازببرا مرد.مسئول عزیز کشورمون چی گفت؟گفت ما این همه گورخرو آهوداریم تواین مملکت چرا کلیک کردید رو این ببرها؟خیلی راحت…توایران نهادی نیست که به فکرحیوونات باشه مگه اینکه اون حیوون به قول مسئولمون گاو گوسفندباشه وپشه ومگس نه ببرسیبریایی.فقط امیدوارم یوزپلنگ های ایرانی به خاطر گرسنگی وبی توجهی وشکار ازبین نرن همونطور که ببرمازنی وشیرآسیایی(ایرانی) رفتن.بای

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   ممنون از شما،
   ببرهای سیبری با پلنگ ایرانی معاوضه شدند و آخرین شیر ایرانی در دشت ارژن فارس کشته شد آن هم به دلیل شکار.

   • lord leopardd می‌گه:

    اگه مشمشه داشت تا حالا ۱۰۰ بار ۱۰۰ کفن پوسونده بود!

    اینا چشون شده سه سال ببرو انداختن زندان

    اونوقت شکارچی ها ول ول میگردن/!!

   • کوشان مهران می‌گه:

    دیده بان گرامی

    آخرین گزارش مستند مشاهده شیر ایرانی(Panthera leo persica) مربوط به ۲۲ می سال ۱۹۴۲ می باشد که در چهل مایلی شمال غرب دزفول توسط گروهبان آرتش هند لعل خان وسه نفر از پرسنل ژاندارمری ایران مشاهده گردید.

    به احتمال زیاد تا چند سال پس از آن نیز شیرهایی وجود داشته ولی زمان دقیق انقراض مشخص نمی باشد

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN