Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7186

دیده بان حقوق حیوانات: در سالن گردشگری نمایشگاه بین المللی و در غرفه باغ وحش ارم، یک توله شیر شش ماهه در قفسی یک متر در دو متر در معرض دید عموم قرار گرفته است. این شرایط نگهداری از حیوان موجب اعتراض بسیاری از مردم و فعالان محیط زیستی شد و در پی آن مدیر کل محیط زیست استان تهران اعلام کرد که این شرایط نگهداری مورد قبول سازمان حفاظت محیط زیست نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام): در جریان برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری مسئولان باغ وحش ارم یک توله شیر شش ماهه را از باغ وحش به نمایشگاه انتقال داده اند و در یک قفس یک متر در دو متر از این حیوان نگهداری می کنند. معاون باغ وحش ارم مدرکی را دال بر داشتن مجوز از اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ارائه داد که در تاریخ ۲۳ بهمن ماه صادر شده بود و در آن تاکید شده بود که در صورت نصب میکروچیپ در بدن حیوان مجاز به انتقال آن هستند و غرفه داران ادعا کردند که میکروچیپ در بدن حیوان نصب شده است.

اما حیدرزاده در این مورد به پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امسال پنجمین سال نمایش شیر در نمایشگاه گردشگری است.

وی ادامه داد: اما شرایط نگهداری این حیوان مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست نیست و به همین دلیل باید تا آخر وقت اداری امروز به باغ وحش برگردانده شود.

شرایط نگهداری این توله شیر اعتراض بسیاری از فعالان عرصه محیط زیست و مردم دوستدار حیوانات شده است و به همین دلیل مدیرکل محیط زیست استان تهران در پایان تاکید کرد که این حیوان تا پایان وقت امروز منتقل خواهد شد.

برچسب‌ها, , ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN