Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7285

دیده بان حقوق حیوانات: مردم شهر “نودشه” در منطقه هورامان از توابع استان کرمانشاه با شکستن اسلحه شکاری، سوزاندن قفس ها و آزادسازی کبک ها حضور خود در صف حافظان محیط زیست را اثبات کردند.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه ۹ فروردین ۹۲ مراسمی باشکوه با حضور جمع کثیری از اهالی شهر نودشه جهت اعلام موضع زیست محیطی آغاز شد تا پرچم آشتی با طبیعت و حفاظت از آن همچنان در احتزاز باشد.

در ابتدای این مراسم که به درخواست کهنه شکارچیان و صندوق خیریه “هانا”ی نودشه برگزار شد، آقایان “محمود مبارکشاهی” نماینده انجمن سبز چیا و “کوروش امینی” از فعالین عرصه محیط زیست به ایراد سخنانی در رابطه با حقوق حیوانات و ضرورت حفاظت از آن ها پرداختند و سپس آقای “اسماعیل نودشه” به نمایندگی از کهنه شکارچیان منطقه از مردم درخواست کرد تا زین پس حافظ محیط زیست باشند و با کنار گذاشتن اسلحه ها و ابزار های شکار و تخریب محیط زیست حضور خود را در راه پر عزت حفاظت از محیط زیست اثبات کنند.

بعد از سخنرانی ها آقای “فخرالدین قاچاق” یک قبضه اسلحه شکاری که از کودکی در حال شکار پرندگان خریده بود را با سنگ در هم شکست و آن سلاح را برای همیشه سبز نمود. ایشان با شکستن این اسلحه عزم جدی خود را برای مبارزه با تخریب محیط زیست به همگان نشان داد. حرکت وی در پی شکستن اسلحه شکاری آقای “احمد عزیزی” و موج پر شکوه پیوستن شکارچیان به حافظان طبیعت، پیامی جدی برای مسئولین و افکار عمومی بود تا با همتی همگانی زخم های طبیعت را بخوانند و التیام بخشند.

بعد از شور و هیجان شکستن اسلحه شکاری، کهنه شکارچیان کبک های خود را آزاد ساخته و قفس هایشان را در آتش انداختند تا در میان انبوه اندوه تخریبات زیست محیطی گرما بخش دل عاشقان طبیعت گردند. این تا دیروز شکارچیان و اینک حافظان محیط ریست همراه با آزاد سازی کبک ها از آن ها طلب آمرزش نموده و با سوزاندن قفس هایشان به مردم قول دادند تا زین پس حافظ طبیعت باشند و در این راه از هیچ امری کوتاهی ننمایند. در این مراسم پر جوش و خروش مردم نودشه پوسترهای انجمن سبز چیا در رابطه با شکار را نیز در دست گرفته بودند. در خور توجه است که یک هفته پیش در نماز روز جمعه، آقای “مبارکشاهی” نماینده انجمن سبز چیا در رابطه با محیط زیست و ضرورت حفاظت از آن برای مردم به سخنرانی پرداخته بودند.

لازم به ذکر است که بعد از رهنمون های انجمن سبز چیا در رابطه با احترام به محیط زیست و ممانعت از تخریب و شکار طبیعت از راه های حضور مستقیم در روستاها و دوره های آموزشی، پوستر و تراکت، مردم با آغوشی باز به پیشواز حفاظت از محیط زیست آمده اند و خبر سوزاندن قفس ها، انهدام ابزار های شکار و آزاد سازی پرندگان در روستاها و شهر های کشور به ویژه استان های کردنشین هر روز به گوش می رسد.

Animal-Rights-Watch-ARW-7286

Animal-Rights-Watch-ARW-7287

Animal-Rights-Watch-ARW-7288

Animal-Rights-Watch-ARW-7289

Animal-Rights-Watch-ARW-7290

Animal-Rights-Watch-ARW-7291

______________________

باز هم کردها مردانگی را به رخ کشیدند؛ جشن رهاسازی و مخالفت با شکار در سقز/ تصویری

۴ Comments

 1. محسن می‌گه:

  این تفنگ که یه بادی هستش و ارزشی نداره خواهشا اون شکاری هارو بشکنید و آتش بزنید………

 2. مریم می‌گه:

  خیلی کار خوب و زیبایی هستش انشالله ادامه پیدا کنه

 3. شهرابی می‌گه:

  درود به شرفتون دمتون گرم
  اقایون پرمدعا و متکبر و مغرور کشتارچی و طرفدار کشتارچی یاد بگیرید اون چشمای کور شدتون رو باز کنید مرد باشید اون اسلحه بی صاحب موندتون رو بگذارید کنار
  انقدر به فکر اون خندق بلاتون نباشید انقدر به فکر خوشی و تفریح خودتون با شکار نباشید مرررررررد باشید
  دیده بان شرمنده تند صحبت کردم

 4. مجتبی-شوشتر می‌گه:

  درود بر غیرت و شرفتون. این است فرهنگ اصیل انسانی. هزاران درود

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN