Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7361

دیده بان حقوق حیوانات:صبح اروز جمعه، ۱۹ اردیبهشت ماه یک خرس قهوه ای برای درمان از کرمانشاه به پارک پردیسان آورده شد. بیش از ۱۵۰ گلوله ساچمه‎ای در بدن خرس وجود داشت که منجر به کوری و فلج سمت راست بدن او شده بود. از آن جا که وضعیت خرس بسیار وخیم بوده، دامپزشک ناچار شد حیوان را خلاص کند.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- «ایمان معماریان»، دامپزشک سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر به CHN گفت : «یک خرس قهوه ای که در روستایی نزدیکی کرمانشاه گرفته شده بود برای مداوا به سازمان محیط زیست آورده شد که به دلیل وخیم بودن وضعیت ناچار شدیم حیوان را با مرگ بدون درد خلاص کنیم.»
او در توضیح شرایط جسمی حیوان با تاکید بر این که وضع خرس به شدت بد بوده است، گفت: «بیشتر از ۱۵۰ گلوله ساچمه ای در بدن خرس مشاهده شد که یکی از گلوله ها وارد مغز شده و منجر به کوری حیوان شده بود و گلوله های دیگر سمت راست بدن جانور را فلج کرده بودند.»
گفته می شود که حیوان در حالی که قادر به حرکت نبوده در یکی از روستاهای اطراف کرمانشاه گرفته شده است. این خرس قهوه ای ماده بوده و در حدود ۲۵ سال سن داشته است.
به گفته معماریان این خرس بسیار لاغر بوده و در نهایت به دلیل شرایط بسیار بد تصمیم به خلاص جانور گرفته شده است.
این دومین مورد از کشته شدن خرس های قهوه ای در سال جدید است. در حدود یک ماه پیش هم یک خرس قهوه ای در حوالی کلاردشت و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب زمستانی هدف گلوله شکارچیان قرار گرفته و کشته شد.
تخریب زیستگاه خرس قهوه ای در ایران موجب شده است تا اتحادیه جهانی حفاظت در گزارش سالیانه خود از وضعیت حیات وحش جهان نام این جانور را از سال ۲۰۰۴، در فهرست گونه های «در معرض تهدید» قرار دهد. از سوی دیگر شورای عالی محیط زیست نیز از سال ۱۳۷۸ خرس قهوه ای را در زمره حیوانات حمایت شده و حفاظت شده در ایران معرفی کرده است.
مرگ بدون درد، پایان دردهای ماده خرسی با تعداد بیشماری گلوله در بدن
مرگ بدون درد، پایان دردهای ماده خرسی با تعداد بیشماری گلوله در بدن
مرگ بدون درد، پایان دردهای ماده خرسی با تعداد بیشماری گلوله در بدن
مرگ بدون درد، پایان دردهای ماده خرسی با تعداد بیشماری گلوله در بدن

۳ Comments

  1. جلیل می‌گه:

    ایرانیان […] ترین و […] ترین ملت روی کره زمین هستند خدا روح این حیوان زجرکشیده را رحمت کنه.

  2. امیر می‌گه:

    متاسفم. ولی مطمئن هستم که با فعالیت دوست داران و انجمن های فعال زیست محیطی کرمانشاه عامل این فاجعه مجازات میشه

  3. […] شلیک در کرمانشاه، مرگ در تهران/ خرس قهوه ای با بیش از ۱۵ &#… […]

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN