Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7617

دیده بان حقوق حیوانات: مرگ یک قلاده پلنگ دیگر، این بار در سمنان و دستگیری دو شکارچی غیرمجاز که به نظر می‌رسد عامل کشتار آن بوده‌اند، یکی تلخ و دیگری نسبتا تلخ و شیرین است؛ از این رو که ممکن است کشتن این پلنگ هیچ سرانجام سختی برای شکارچیانش به همراه نیاورد!

به گزارش «تابناک»، سرهنگ حمید رضا خیلدار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز حین فروش پوست پلنگ در منطقه پرور، ۶۰ کیلومتری شمال سمنان ـ مهدی شهر ـ خبر داد.

خیلدار در این باره به مهر گفت: مأموران یگان حفاظت استان سمنان پس از آگاهی از فروش پوست پلنگ در معامله‌ای صوری، فروشندگان را به دام انداختند.

وی افزود: مأموران یگان استان در قالب خریدار همراه با پول و چک برای خرید پوست پلنگ در محل حاضر شده و در حین خرید دو شکارچی غیر مجاز را دستگیر کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه گفت: پس از دستگیری از محل مورد نظر یک رأس مرال، یک رأس کل تاکسیدرمی شده، پوست و سر پلنگ به همراه یک قبضه سلاح گلوله‌زنی بدون مجوز کشف و ضبط شد.

خیلدر در پایان با اشاره به جریمه ۵۰میلیون ریالی کشتن پلنگ خاطرنشان کرد: دو شکارچی غیرمجاز که از متخلفان سابقه‌دار استان هستند، پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی بازگردانده شدند.

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    چقدر هم با مهارت پوست آن حیوان معصوم را از تنش جدا کرده اند. از آنجا که انسانهای بیرحم و پلید در همه ادوار تاریخ وجود دارند و شاید بواسطه بیان پروتئین های خاصی از ژنوم شان کشتن و سلاخی برایشان عادی است تنها راهی که شاید بتواند کارساز باشد حبس های طولانی مدت برای این افراد است. شاید چند سال متوالی در زندان به عنوان عوامل محیطی قادر باشد تغییراتی در روحیه خشن آنها ایجاد کند. این جانیان که سابقه های طولانی در کشتار حیات وحش دارند باید کمترین مدت حبس شان ۱۰ سال باشد.

Leave a Reply


© ۶۹۲۶ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN