Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازدید مرکز نگهداری پارک ساعی در راستای نظارت بر ساماندهی مراکز نگهداری حیات وحش استان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران امیرعباس احمدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقده بین اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و سازمان دامپزشکی و پیرو اهداف مشترک از جمله نظارت بر ساماندهی مراکز نگهداری حیات وحش و کنترل بیماریهای مشترک حیوانات اهلی و وحشی،طی چند روز گذشته کارشناسان این اداره به همراه کارشناس اداره کل دامپزشکی استان از مرکز نگهداری حیات وحش پارک ساعی بازدید نموده اند.

وی با بیان اینکه این مرکز از شرایط مطلوبی به لحاظ نگهداری از گونه های جانوری برخوردار نبوده گفت: این مرکز  فاقد مجوز زیست محیطی می باشد، و بر این اساس مکاتباتی با شهرداری منطقه ۶ تهران  صورت گرفت تا ضمن ارسال مدارک و مستندات و طرح توجیهی فنی جهت اخذ مجوز زیست محیطی نسبت به اصلاح و رفع مشکلات مشاهده شده اقدام نمایند.

احمدی با اشاره به اینکه در سطح استان تهران مجموعا ۱۴ مرکز نگهداری حیوانات فعالیت دارند تصریح کرد: از این میان ۷ مرکز از جمله باغ وحش ارم، موزه طبیعت و حیات وحش داراباد و باغ پرندگان لویزان از مراکز مطلوب و مجاز بوده و سایر مراکز در حال پیگیریهای لازم جهت اخذ مجوز می باشند.

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: همچنین این اداره کل طی آخرین اقدامات خود به تمامی مراکز غیر مجاز اخطاریه صادر و موارد لازم جهت اخذ مجوز زیست محیطی را ابلاغ نموده و خوشبختانه نیمی از مراکز غیر مجاز در این خصوص به منظور اخذ مجوز زیست محیطی با ارائه اسناد و مدارک به این اداره کل مراجعه داشته اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از آنجاییکه مراکز نگهداری حیات وحش به لحاظ تنویر افکار عمومی و اشاعه فرهنگ زیست محیطی حائز اهمیت می باشند می بایست به صورت مجاز و در چهارچوب ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت نموده تا بتوان در راستای پیشبرد اهداف زیست محیطی از این مراکز استفاده نمود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN