Subscribe: RSS Twitter

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/6/1/2533823_224.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: اسماعیل میرانزاده  گفت: در هفته گذشته طی دریافت گزارش مردمی مبنی بر خرید و فروش حیوانات وحشی در مغازه ای در سطح شهر تهران ماموران بلافاصله به محل اعزام شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران وی افزود: ماموران پس از بررسی این مغازه ، موفق به کشف و ضبط ۲۲ عدد لاک پشت برکه ای و ۳ عدد سنجاب شده  و این حیوانات را  به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل کردند.

وی گفت:میزان جریمه هرعدد سنجاب براساس مصوبه قانونی  ۳میلیون و۵۰۰هزار ریال می باشد که فرد متخلف محکوم به پرداخت آن می باشد.

میرانزاده با اشاره به اینکه لاک پشت های برکه ای در لیست قرمز سایتیس است ادامه داد:خرید وفروش گونه های درحال انقراض  به استناد قوانین و مقررات و آیین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی، بر خلاف قوانین و مقررات بوده وحتی واردات آن نیز منوط به اخذ مجوز از کشور مبدا ومقصد می باشد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده‌ چنین مواردی، محیط زیست استان تهران را با شماره تلفن‌های ۷۷۳۵۹۵۶۴ و ۷۷۳۵۵۷۸۱ الی ۴ در جریان بگذارند.

برچسب‌ها

۱ Comment

  1. nature می‌گه:

    خدا را شکر امیدوارم صحیح و سالم به محیط زیست اصلی بازگردانده شوند… بین اینهمه خبر بد اینا جزو خبرهای خوب محسوب می شوند…

    معتقدم هیچیک از مجازاتها چه جریمه های نقدی و چه میزان حبس تا کنون بازدارندگی نداشته اند.

    بعضی گونه های رو به انقراض مثل یوزپلنگ و گوزن زرد از گنجینه ها و ذخایر ملی ، طبیعی زیست محیطی و جمعی مردم محسوب می شوند و افرادی که مبادرت به شکار این گونه ها می کنند دارند از ذخایر ملی برداشت می کنند و سه چهار سال حبس برای اینها بیشتر یک شوخی محسوب می شه به نظر می رسه جریمه نقدی برای شکار این دست حیوانات باید با دیه انسان برابری کند لااقل…

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN