Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7935

دیده بان حقوق حیوانات: لاشه گوزن زرد خالداری که امرداد ماه سال جاری در باغ وحش کاسیت خرم آباد جان داده بود تاکسیدرمی شد تا این مدرک قابل بررسی درباره این حادثه به جای رفع ابهام در موزه‌های تاریخ طبیعی محیط زیست جای گیرد.

به گزارش ایسکانیوز روی بدن این گوزن زرد جای سوراخی بود که به باور بعضی کارشناس‌ها بر اثر اصابت گلوله ایجاد شده بود. این گوزن زرد خال‌دار توسط اداره محیط زیست لرستان به عنوان امانت به باغ وحش کاسیت خرم آباد که تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی لرستان است.

اینکه یک گوزن در باغ وحشی که در مناطق کوهستانی شهر خرم آباد قرار دارد با شلیک گلوله کشته شده باشد آنقدر مساله مهمی بود که لاشه جانور برای بررسی بیشتر به تهران فرستاده شد. هرچند مسوولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان پیش از آن روده این گوزن را از بدن آن خارج کرده بودند.

سازمان محیط زیست پس از بررسی لاشه اعلام کرد که سوراخ روی بدن گوزن که باعث مرگ او نیز شده ازبرخورد شاخ یک حیوان دیگر به وجود آمده است.

اما ایمان معماریان که لاشه گوزن را دیده نظر دیگری می‌دهد: «چیزی که من از علائم بالینی گوزن مشاهده کردم و همچنین صحبتی که با دامپزشکی که معاینه روی گوزن را انجام داده بود کردم برای من ثابت کرد که سوراخ جای گلوله بوده است.»

معماریان نظریه ورود شاخ یک حیوان دیگر به بدن این گوزن زرد را رد می‌کند: «شاخ سوراخ نمی‌کند بلکه وارد بدن می‌شود و مستقیم هم بیرون نمی‌آید و پاره‌گی به وجود می‌آورد. به علاوه ضربه شاخ به نخاع نمی‌رسد در حالی که این گوزن از ضایعه نخاعی فلج شده بود.»

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان لرستان هم از مشاهدات همکارانش صحبت میکند: «چیزی که همکاران ما دیده بودند جای گلوله بوده است. شاید شکلی از لاپوشانی انجام شده است. مسوول باغ وحش تصویر رادیولوژی را به ما نشان داده است. این تصویر نشان می‌دهد که گلوله‌ای در کار نبوده اما در اینکه این تصویر واقعا مربوط به این گوزن باشد جای تردید است.»

این گوزن زرد خالدار در منزل شخصی یک شهروند دوستدار محیط زیست تاکسیدرمی شد. آقای حسینی، شهروند دوستدار محیط زیست، بارها با هزینه از وقت و بودجه شخصی حیوانات را برای اداره محیط زیست تاکسیدرمی کرده است.
این گوزن زرد خالدار در منزل شخصی یک شهروند دوستدار محیط زیست تاکسیدرمی شد. آقای حسینی، شهروند دوستدار محیط زیست، بارها با هزینه از وقت و بودجه شخصی حیوانات را برای اداره محیط زیست تاکسیدرمی کرده است.

gavazn2

gavazn3

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. […] داستان مرگ گوزن زرد در ابهام باقی ماند؛ مدرکی که تاکسید… […]

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN