Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8034

دیده بان حقوق حیوانات: محیط بانان پارک ملی گلستان در پی جستجوی برای دستگیری دو گروه شکارچی غیرمجاز که طی چهار روز گذشته دو عدد گراز را در این محل کشته و متواری شده اند، موفق به نجات یک گراز مجروح شدند.

مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان روز شنبه گفت: مأموران یگان حفاظت محیط بانی ‘تنگه گل’ پارک ملی گلستان، حین گشت و کنترل و پایش از حوزه استحفاظی، یک عدد گراز وحشی که از ناحیه چشم، سر و گردن مورد اصابت گلوله شکارچیان غیرمجاز قرار گرفته بود، مشاهده کردند.

به گزارش ایرنا ‘احمد دباغیان’ افزود: با بررسی ها مشخص شد که شکارچیان غیرمجاز با اسلحه ساچمه زنی از فاصله بسیار نزدیک این حیوان را مورد اصابت گلوله قرار داده اند که از ناحیه دو چشم نابینا و از ناحیه سر و گردن نیز زخمی شده بود.

وی ادامه داد: گراز مجروح توسط محیط بانان پس از سعی و تلاش فراوان به داخل قفس هدایت و برای مداوا به اداره کل حفاظت محیط زیست فرستاده شد تا تحت درمان قرار گیرد.

طی چهار روز گذشته دو گروه شکارچی، دو عدد از گراز وحشی را در مسیر جاده آسیایی پارک ملی گلستان کشته و متواری شده اند.

مسئول روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان همچنین از کشف قرقاول زنده از یک متخلف شکار و صید در شهرستان کلاله خبر داد و گفت: مأموران در بازرسی از منزل این متهم در روستای ‘اجن یلی’، موفق به کشف و ضبط یک عدد قرقاول زنده، لاشه یک کبک، اسلحه ساچمه زنی پنج تیر و تعدادی فشنگ ساچمه زنی شدند.

دباغیان افزود: همچنین در بازرسی از منزل یک متخلف در شهر فاضل آباد شهرستان علی آبادکتول، تعداد پنج عدد قرقاول (دو نر و سه ماده) بومی و زنده کشف و ضبط شد که پس از اطمینان از سالم بودن با هماهنگی مقام قضائی در زیستگاه اصلی خود رهاسازی صورت گرفت.

وی یادآور شد: متهمان پس از دستگیری و تشکیل صورت جلسه و پرونده تخلف، برای رسیدگی به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گفته وی طی سه ماه گذشته ده مورد حیات وحش مصدوم یا مسموم، تحویلی از همیاران محیط زیست، تحویل اداره شهرستان علی آبادکتول شده و این اداره نیز برای درمان و مداوا به اداره کل ارسال کرده است.

۱ Comment

  1. nature می‌گه:

    واقعا خدا خیر بدهد به محیطبانان انگار در خط مقدم یک جبهه نابرابر بی هیچ پشتیبانی و با دست خالی ایستاده اند…
    حالا اولان گراز با چشمهای از بین رفته دیگر قابل برگشت به طبیعت نیست مگر اینکه زبان بسته در باغ وحش نگهداری شود…
    چقدر وحشی هستند قطعا به عمد چشمهای حیوان را هدف گرفته اند…

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN