Subscribe: RSS Twitter

http://img7.irna.ir/1393/13930810/81371644/81371644-6051253.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: یک عدد حواصیل خاکستری آسیب دیده با تلاش یکی از همیاران محیط زیست در شهرستان گرمسار از مرگ حتمی نجات یافت و به دامن طبیعت بازگشت.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمسار روز شنبه به ایرنا گفت: ابراهیم غلامی شهروند دوستدار حیات وحش در حین عبور از مجاورت یک رستوران بین راهی در گرمسار مشاهده کرد که تعدادی سگ ولگرد به یک حواصیل خاکستری حمله ور شده و قصد شکار آن را دارند.

«حبیب دارپرنیان» افزود: این شهروند پس از نجات پرنده از دست سگ های ولگرد، آن را برای مداوا به اداره محیط زیست گرمسار تحویل داد.

به گفته وی، این پرنده پس از مداوای اولیه، نگهداری چند روزه در محیط زیست و اطمینان از صحت و سلامت، در یکی از آبگیرهای فصلی حاشیه گرمسار رهاسازی شد.

حواصیل خاکستری، پرنده ای آبچر، از خانواده حواصیلیان و از راسته لک لک سانان است؛ این پرنده که از گونه های حمایت شده در ایران محسوب می شود دارای اندازه بزرگ، سطح خاکستری رنگ، سر و گردن سفید، منقاری بزرگ، قوی و زرد رنگ بوده و در جلو گردنش دو ردیف خط چین سیاه دیده می شود.

حواصیل خاکستری، در سواحل دریاها، تالابها و رودخانه بسر برده و روی درختان و نیزارها آشیانه می سازد و برای تغذیه در آبهای کم عمق به شکار ماهی، قورباغه و حشرات می پردازد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN