Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: از شامگاه گذشته انتشار تصاویر رفتار وحشیانه یکی از هموطنانمان در شبکه های مجازی منجر به بازخوردها و اتفاقات بسیار عجیب و بی سابقه ای شده است.

آنطور که از عکس ها بر می آید، پیکر سگی به یک خودروی پراید بسته شده و بر آسفالت جاده کشیده می شود. راننده این خودرو بدون هیچ گونه مزاحمت، برخورد مردمی یا برخورد انتظامی با آسودگی خیال در ملا عام رفتاری انجام می دهد که اگر در کشورهای پیشرفته رخ داده بود، این شخص بلافاصله دستگیر و راهی مراکز روانپزشکی و انتظامی می شد.

به گفته عکاس این صحنه ها، این اتفاق در منطقه ویرانی در نزدیکی مشهد و در میانه راه مشهد به شاندیز عکاسی شده.

نکته عجیب و جالب این ماجرا اینجاست که حامیان حیوانات پس از تماس با مراکز انتظامی وقتی متوجه عدم امکان برخورد با فرد خاطی می شوند، ظرف دو ساعت مشخصات کامل مالک خودرو شامل نام و نام خانوادگی و محل زندگی را جهت هرگونه برخورد احتمالی کشف می کنند. این در حالی است که مسوولان پلیس در این زمینه هیچ اظهار نظری نکرده اند. این در حالی است که رفتار شنیع راننده (که ممکن است مالک خودرو نباشد) با توصیه های دینی، عقلی و اخلاقی تناقض آشکار دارد.

سگ ها، گربه ها و موش ها بدون متولی مشخص!

در حالی که متولی اصلی سگ ها، گربه ها و جوندگان شهری (انواع موش های بومی یا وارداتی) سازمان دامپزشکی و ادارات تابعه هستند، ارگان های متعددی برای آنها تصمیم گیری می کنند. محیط زیست، شهرداری، شورای شهر، مراکز بهداشت، شورایاری ها، دهیاری ها و حتی افراد حقیقی. در هیچ یک از تصمیم گیری ها نیز مبحصی با عنوان «حقوق حیوانات» نه دیده می شود و نه امکان دیده شدن دارد. قوانین و ضوابطی برای دفاع از این همزیستان بشر وجود ندارد و چنین می شود که در مواجهه با این صحنه که هر عقل سلیمی آن را خطا می داند، مجری قانون ساکت است!

کانون دیده بان حقوق حیوانات از دادستان منطقه و استان، مراجع قضایی، مدیریت شهری، سازمان دامپزشکی، نیروهای انتظامی و سایر ارگان های مرتبط با مساله درخواست می کند در اسرع وقت این رخداد را بررسی کرده و فرد یا افراد خاطی را تحت پیگرد قرار دهند.

حتی در صورتی که راننده این سگ را نکشته باشد و صرفا قصد انتقال جسد با هدف  امحای لاشه را داشته باشد، روش انتخابی با اصول دفع لاشه حیوانات منافات داشته و منجر به آلودگی احتمالی معابر و شارع عام خواهد بود.

مشخصات کامل مالک خودرو به دلیل عدم امکان انتشار عام در تحریریه دیده بان موجود است، با اینحال در شبکه های مجازی به راحتی قابل دسترسی است.

برای دیدن تصاویر در ابعاد بزرگ تر روی آن ها کلیک کنید.

Animal-Rights-Watch-ARW-8397

 Animal-Rights-Watch-ARW-8399

Animal-Rights-Watch-ARW-8398

Animal-Rights-Watch-ARW-8400

مشخصات کامل مالک خودرو که در شبکه های مجازی منتشر شده

۱۵ Comments

 1. nature می‌گه:

  فکر می کنم ماشینی که از این فرد عکس گرفته حداقل کاری که می تونست انجام بدهد این بود که با راهنما زدن آرام جلوی این ماشین توقف کند و آنرا ناگزیر به توقف کند و حیوان زبان بسته را هرچند مرده، باز کند و بردارد و با خود به حاشیه امن خیابان ببرد، آن فرد جانی و بیمار می خواست فحش بدهد کتک بزند… بالاتر از کشتن… شاید حرفهایم شعار به نظر برسد اگر من بودم این کار را می کردم… به خاطر غذا دادن به گربه های دست و پا شکسته و ناتوان بارها رکیک ترین فحش ها را شنیده ام و بی پاسخ گذشته ام، به ماشینم خسارت زده اند و به خدا واگذار کرده و گذشته ام با زنجیر و قفل ماشینشان تهدیدم کرده اند و سوار ماشینم شده ام و رفته ام اما در تمام این سالها به گربه هایی که نیاز به کمک داشته اند حداقل روزی یک وعده غذا را رسانده ام نه اینکه بگویم من تحفه ای هستم آدمهای بیشماری کارهای به مراتب با ارزشتری کرده اند که کارهای من پیش آنها هیچ و مسخره است…
  می خواهم بگویم در این وضعیت راهی جز رویارویی با این افراد و پرداخت هزینه این رویارویی نداریم فعلا… شاید به این ترتیب در طول سالها بتوانیم تغییری ایجاد کنیم…

  • پاک اندیش می‌گه:

   توانابودهرکه دانابودبه امیدروزی که شهرداریهاوبخشداریهابتوانندمکانی را برای سگها درنظربگیرندبصورت جداتاتولیدی دیگرنباشد تازمان مرگ طبیعی ونکات ذیل رامدنظر داشته باشید۱-انسات اشرف مخلوقات میتواندتمام حیوانات رابرای بقای خویش بکشدتاارخوردن گوشت انهابقاداشته باشدولی اگرازخوردن گوشت انها خودداری کردحق کشتن انهارانداردحتی موری باشد که انهم جان داردهمانندجهان دارد۲-شناختمان ازمحیط زیست ضعیف است بایدسگ را دروانتی یاوسایل مکانیزه زباله نه همراه زباله انهم درپلاستیک زباله گذاشته وبه مکانی خلوت دوراززندگی مردم برده وچال کردوسگ رادفن نمایدتامحیطی الوده به میکروب نداشته باشیم۳-شهرداریهاگردشگرانی برای سدمعبروامورساختمانی و…دارندمحیط زیست هم بایدگردشگرانی برای سگ هادرحاشیه شهرهاوروستاهاانهم سگ های بیمارداشته باشدوتصویراگرصحت داشته باشدعمدی درکارنبوده است زیراهمه ی انسان هامیدانند سگ نگهبان زندگی انسان وبه انسان وفاداراست وماهم بعدازمرگش بدرستی اوراازبین ببریم

 2. غ ا ب ر می‌گه:

  درود بر شما،من این خبرو یه جا دیگه دیدم،آدرسو برداشتم و خواستم کپی کنم بدم بهتون که دیدم خودتون کل خبرو گذاشتید، خداییش از صاحب ماشین شکایت کنین و پیگیر قضیه باشید.

 3. جلوه می‌گه:

  خیلی عالیست که درخواست کردید پیگیری بشه . امیدوارم این اتفاق بیفته
  با مهر

 4. سعيد می‌گه:

  سلام.این تصاویر نشان دهنده ی فقر فرهنگی و شعوری آن فرد […] را نشان میدهد.خداوند بزرگ لعنتش کند,این فرد ابله در سرای آخرت سزای این عمل ظالمانشو میبیند ولی من امیدوارم که در این دنیا نیز همچین اتفاقی از طرف خداوند در این حد برای […] و یا […] رخ دهد تا بفهمد که دنیا و حیوانات بی کس نیستند

  • محمد نوید می‌گه:

   درست است برادرم.اگر نشانه بی فرهنگ بودن بعضی از مردم نیست پس چیست؟متاسفانه انسان طوری خودش را نشان می دهد که حتی توانسته اند شیر را رام کند و شما وقتی از جلوی مرغی در کوچه رد می شید فرار می کنه
   این نشانه بی فرهنگ بودن جامعه است چون متاسفانه انسان طوری خودش را نمایان می کند که همه ی جانوران ازاو در ترس وبیم باشند. باتشکر فراوان…….

 5. roshdmail.ir می‌گه:

  خداوندا….
  همه ی کسانی را که حیوان آزاری می کنند اگر اصلاح می شوند اصلاحش کن ودر غیر این صورت اورا در قعر درّه ای بسیار عمیق یعنی جهنم بسوزان.
  باتشکر فراوان..

 6. محمد نوید می‌گه:

  خداوندا….
  همه ی کسانی را که حیوان آزاری می کنند اگر اصلاح می شوند اصلاحش کن ودر غیر این صورت اورا در قعر درّه ای بسیار عمیق یعنی جهنم بسوزان.
  باتشکر فراوان..

 7. Amir می‌گه:

  با درود
  این تصاویر فتوشاپ است. این را به ویژه از نخستین تصویر می توان فهمید. آسفالت سمت چپ سگ را نگاه کنید تا متوجه شوید چه ناشیانه فتوشاپ کرده است.

  • تحریریه می‌گه:

   ممنون از شما،
   خاطی جلب شده، به اتفاقی که تصویر آن را می بینید اعتراف کرده و با قرار قانونی لازم آزاد شده است.
   آفرین به فوتوشاپ و این همه توانایی!

 8. سعید می‌گه:

  سلام دیده بان عزیز و محترم؛ میشه لطفا بفرمایید که عاقبت طرح پیشنهادی شما برای حیوانات شهری چی شد؟ ما اول امیدمون به خداوند است بعد به شما

 9. saba می‌گه:

  این دیگه اخر نفهمیه اونم در قرن ۲۱ واقعا جای تاسف داره ؟؟ بیچاره اون حیوون زبون بسته!!!!!!!!!!!

 10. م ق می‌گه:

  باسلام من اکثرنظرات را خوندم ا ولا کار هرکسی که از این موردفیلم گرفت وبه فضای مجازی فرستاد اشتباه بوده دوما هیچکس نمیدونه این حیوان علتمرگش چی بودواین شخص برای اینکه این حیوان وسط خیابان نباشه ولاشه بدبوی والودهش بیماری نرسونه ممکنه خواسته برای دفنش اینکاروکرده باشه.اخه راه دیگه ای به ذهنش نرسیده حتما.هرکسی جای اون بنده خدابودشایدهمینکارومیکردفکرکنیدلاشه سگ که معلوم نیست کی وچه وقت یا به چه علت مرده اونم وسط خیابان درجای مسکونی خودتون چکارمیکردید.مطلب بعدی بحث کشتار انسان های بیگناه هست هیچکس نمیگه چرا اون گروهک باچه مجوزی سره ادمای بیگناه روبیخ تابیخ میبره واجسادشواتیش میزنه وهزارکاردیگه این تصاویردارهمه ماروازاون واقعیتهادورمیکنه.

 11. امیر می‌گه:

  وقتی یک هفته ترکیه رفتم و رفتار مردم ترکیه و شهرداری ترکیه و همزیستی مسالمت آمیزشون در شهرها و ایجاد مکانیزه کیوسک غذا و آب در سر هر خیابون برای سگهای بی سرپناه آنها را دیدم و رفتار این ایرانی متوحش و شهرداریهای بی رحم ایرانی را با این مخلوقات باوفا دیدم از ایرانی بودن خودم شرم کردم

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN