Subscribe: RSS Twitter
دیده بان حقوق حیوانات: یک قلاده شغال که در چاله سرویس یکی از معادن گرفتار شده بود با تلاش پرسنل یگان حفاظت محیط زیست خواف زنده گیری و رهاسازی گردید .
عباس طاهریان در تفسیر خبر فوق افزود: با تماس تلفنی مسئول H.S.E شرکت فولاد خراسان مبنی بر سقوط یک قلاده شغال در چاله سرویس احداث شده در تعمیر گاه شرکت، پرسنل یگان حفاظت محیط زیست خواف با در اختیار گرفتن امکانات زنده گیری پستانداران سریعا به محل اعزام و مشاهده نمودند یک قلاده شغال درون چاله سرویس شرکت مزیور سقوط و توانایی فرار از محل را به دلیل عدم دارا بودن پله و عمق زیاد ندارد.
طاهریان افزود :از اینرو مامورین با خلوت نمودن محل و هدایت کارگرانی که جهت تماشا در محل حضور یافته و باعث استرس در حیوان بنحوی که گونه ی مزبور خود را به دیواره های چاله می کوبید شده بود ، شرایط را برای نجات آن آماده و پس از دقایقی که شغال از جنب وجوش افتاد آنرا زنده گیری و بعد از انتقال به دامپزشکی و اطمینان از سلامت حیوان مجددا به دامان طبیعت باز گردانده شد .
طاهریان در ادامه گفت: با توجه به برودت هوا و کاهش طعمه برای گونه های جانوری احتمال حضور حیوانات در زیستگاههای انسانی محتمل است که با رعایت بهداشت و حفظ محیط زیست و بویژه دفع اصولی پسماند و عدم نگهداری دام وطیور در مناطق مسکونی می توان از حضور جانوران وحشی خصوصا پستانداران گوشتخوار مانند گرگ ، شغال ، روباه  و کفتار در این مناطق جلو گیری نمود.
 Animal-Rights-Watch-ARW-8574
Animal-Rights-Watch-ARW-8575
Animal-Rights-Watch-ARW-8576
Animal-Rights-Watch-ARW-8577
Animal-Rights-Watch-ARW-8578
Animal-Rights-Watch-ARW-8579
Animal-Rights-Watch-ARW-8573
برچسب‌ها,

۶ Comments

 1. کوشان مهران می‌گه:

  خبر خوبی است.

  هم نشان دهنده اهمیت قایل شدن مسئول HSE این شرکت صنعتی برای حفظ جان جانور به ظاهر زیانکاری چون شغال می باشد وهم باید از کارکنان گرامی سازمان حفاظت از محیط زیست خواف سپاسگذاری نمود که بدون پشت گوش انداختن با امکانات موجود وبدون آسیب رسانی شغال نگون بخت را از مهلکه رهانیدند.

  آیا سی سال پیش کسی تصور می نمود که جز پاره آجر سرنوشت دیگری در انتظار این شغال باشد؟

  **************

  شغال و به گویش سره “شگال” گویا واژه ای ایت سنسکریت و ریشه در فرهنگ مشترک آریاییان هند وایران دارد.

  به دلیل کاهش شدید جمعیت گرگ در اروپای مرکزی شغال های بالکان فرصت را مغتنم سپرده و از دهه ۱۹۵۰ بدین سو به طرف مجارستان واتریش وآلمان وحتی سوئیس در حال حرکت واشغال قلمروهای پیشین گرک می باشند.

  البته در حال حاضر با تغییر دیدگاه ها جمعیت گرگ این نواحی نیز رو به احیا می باشد وهمچون شرق ایالات متحده و دورگه شدن گسترده کایوت با گرگ خاکستری وگرگ سرخ در اروپا نیز شاهد دورگه های طبیعی گرگ و شغال طلایی خواهیم بود.

  *********************************

  […]

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما

   پیشنهاد حضرت عالی‌ برای اجرا به دوستان سپرده شد و به محض اجرا از طریقه ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد،

   ممنون

 2. ستاره می‌گه:

  خدا خیرشون بده.
  آیا یگان حفاظت محیط زیست در همه شهرها شعبه داره ؟
  اگه آره آیا به همه جور حیوان مانند گربه ای که جایی گیر کرده باشه کمک میکنه. یکبار برای این مورد از آتش نشانی کمک خواستم که گفتند ما برای گربه امداد رسانی نداریم!

 3. سعید می‌گه:

  خبر خوشحال کننده ای است ، عمل همگی این عزیزان تحسین برانگیز است . خدا خیرشون بده.

 4. سامان می‌گه:

  من هم یکبار برای نجات گربه بالای درخت به آتش نشانی زنگ زدم بعد از کلی پاس کاری و شماره های متعدد دادن در نهایت گفتند خودتان یک نفر را اجیر کنید ما نمی توانیم کمک کنیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN