Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: خبری که در پی می آید، توسط خبرگزاری مهر منتشر شده است. ظاهرا در نبود خبرنگاران متخصص، خبرسازی در حیطه حیوانات تبدیل به رویه بسیاری از خبرگزاری ها شده است.

این بار خبری تکراری از کشف نوشته های خاص بر بدن ماهی های اسکار منتشر شده که منطقا و به جهت جلوگیری از  خرافه پراکنی باید در انتشار این خبر دقتی دو چندان داشت.

حقوق حیوانات

نقش بدن ماهی اسکارچنان اتفاقی است که شاید بتوان هر کلمه و جمله و عبارتی را در آن متصور شد.

______________________________________________________________________________________

وجود یک ماهی تزئینی خانگی جالب منقش به اسامی متبرکه خداوند و ائمه اطهار(ع) در پردیس توجه اهالی این شهر را به خود جلب کرده است.

حقوق حیوانات

به گزارش خبرنگار مهر در پردیس، این آبزی از نوع ماهیان تزئینی “اسکار” به اندازه ۱۵ سانتی متر به همراه دیگر ماهی هم نوع خود در آکواریوم خانگی یکی از اهالی شهر جدید پردیس زندگی می کند.

در یک سوی این ماهی جالب نام متبرکه “الله” و در سوی دیگر بصورت متوالی اسامی “محمد” و “حسین” بشکلی طبیعی و توسط پولکهای آبزی مذکور نقش بسته است.

صاحب این ماهی در گفتگو با خبرنگار مهر در پردیس اظهار داشت: دو سال پیش و پس از ازدواج، این ماهی به همراه چندین نوع دیگر از ماهیهای تزئینی را خریداری و به خانه آوردم و پس از دو سال اندازه دو سانتی متری آن حال به ۱۵ سانتی متر رسیده است.

محسن یاراحمدی ادامه داد: عصر روز شنبه هشت ماه پیش و درحالیکه بصورت اتفاقی در کنار آکواریوم نشسته بودم مشاهده نام الله برروی بدن این ماهی نظرم را جلب کرد و با کمی دقت متوجه وجود اسامی محمد و حسین در سوی دیگر آن شدم.

محسن از تحقیقات خود درخصوص این ماهی سخن به میان آورد و افزود: پس از علم از نقش این اسامی شروع به تحقیق درباره انواع آبزیان کرده و دریافتم گرچه بر روی بدن نوعی ماهی خاص بنام “پرت” می توان با استفاده از لیزر دست نویسهای مختلفی را حکاحی کرد اما انجام چنین کاری با ماهی اسکار عملا غیرممکن است.

وی بیان داشت: حضور این ماهی در خانه را به دوستان، همکاران و اعضای خانواده اطلاع دادم اما هیچیک از آنها تا پیش از مشاهده با چشمان خود حرفهای مرا باور نداشتند.

حقوق حیوانات

این جوان ۲۸ ساله از برکات حضور این ماهی در خانه خود گفت و اظهار داشت: پس از ورود این ماهی به خانه من و همسرم کسب و کار  رونقی دوباره گرفت و نمازهایمان قضا نمی شود.

یاراحمدی ادامه داد: اما مهمترین برکت این ماهی برآورده شدن آرزوی در حال تبدیل به یک حسرت همیشگی بود چراکه پس از آزمایشات و انجام روشهای پزشکی مختلف همچنان جای خالی نوزادی شیرین در زندگی مشترک ما حس می شد اما به تازگی و پس از آخرین آزمایش متوجه شدم که در هشت ماه گذشته پدر دوقلوهایی دوست داشتنی شده ام.

وی در پایان افزود: نگهداری از آبزیان زینتی از جمله علایق دوران کودکی من محسوب می شود اما رسیدگی به این ماهی خاص آرامش خاطر در زندگی را من هدیه کرده و وجود خداوند متعال در اوج تنهایی و مشکلات را گوشزد می سازد.

صاحب ماهی منقش به اسامی متبرکه بررسی صحت و سقم این نقوش طبیعی بر روی بدن ماهی یاد شده توسط کارشناسان امر را بلامانع دانست.

_______________________
گزارش و عکس: مهدی علمداری

۸ Comments

 1. یاسمن می‌گه:

  واقعا که!
  حالا از کجا معلوم که این ماهی باعث برکت زندگیش شده؟ یا اونایی که زندگیشون برکت داره اما ماهی نداره تکلیفشون چیه؟
  حیوونای بیچاره رو اسیر یه وجب جا می کنیم تازه فکر می کنیم خیلی هم راضی اند و روزی هزار بار پیش خدا واسه مون طلب آمرزش می کنن!

 2. platypus می‌گه:

  اخ که من هم می میرم برای برکت . فقط دوست دارم این دفعه اسم ماهی اسکار را روی […] با لیزر حکاکی کنم .چه بدی دارد ؟ اگر ماهی به این کوچکی درد نمی کشد ؟ پس برای […] لیزر باید مثل قلقلک باشد . همیشه شعبان؟ خب یکبار هم رمضان! ببینم آیا آنها و یا شیفتگان آنها خوششان می آید یا نه ؟ بخدا قول میدهم من هم مانند آقا محسن یار محمدی دیگر تا آخر عمر نمازم قضا نشود .

 3. شب می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  راستش بنده خیلی وقت گذاشتم و دقت کردم ولی این نقش ها به هر چیزی شبیه است بجز آنهایی که این جناب دیده اند!
  شاید هم منظور ایشان الفبای فارسی یا عربی نبوده و ایشان به زبانهای دیگری هم تسلط دارند…
  در ضمن اگر حمل بر جسارت نباشد، بنده متوجه رابطه رونق گرفتن کسب و کار و قضا نشدن نمازهایشان نشدم!
  یعنی اگر زبانم لال کسب و کار کساد شود…؟!
  یا اگر بلایی سر ماهی بیاد…؟!

 4. سحر می‌گه:

  این توهمات از کجا می آید عزیز من؟!؟ ما که هر چه نگاه کردیم همچین چیزی ندیدیم!

 5. پوریا می‌گه:

  من میترسم این آقا بخاطر اینکه کسب و کارش رونق دوچندان بگیرد این ماهی را بکشد و میل کند

 6. ارس می‌گه:

  آقا جسارتا هاله ی نور ندیدی دورشون؟
  خوب دقت کن!
  یه چیزایی معلومه ها

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN