Subscribe: RSS Twitter

کشتن با گلوله توسط وزارت کشور ممنوع اعلام شده و معدوم سازی با دارو می بایست جایگزین شود.

دیده بان حقوق حیوانات: شهردار منطقه یک بیرجند گفت: از ابتدای سال گذشته تا کنون؛ ۱۱۰۰ قلاده سگ ولگرد معدوم شده است.
به گزارش ایرنا «رجب جعفری» در حاشیه اجرای طرح زنده گیری و اتلاف سگهای ولگرد سطح شهر به خبرنگار ایرنا گفت:هدف از اجرای این طرح آشنائی نمایندگان دستگاه های مربوطه و رسانه ها از نحوه زنده گیری و اتلاف سگهای ولگرد سطح شهر است.

وی افزود:سگهای ولگرد پس از زنده گیری به اتاق مخصوص اتلاف سگ منتقل شده و در آنجا به مدت دو ساعت در معرض گاز دی اکسید کربن قرار گرفته و پس از اتلاف به ترانشه دفن زباله (گودال بزرگ) منتقل و دفن می شوند.
وی اظهار داشت:ترانشه دفع زباله ۵ متر عمق دارد که در قسمت پایین آن جهت جلوگیری از انتقال بیماری، یک لایه آهک ریخته و اجساد را روی این قسمت گذاشته وسپس خاک روی آن می ریزند تا آلودگی کاملا از بین برود.
جعفری هزینه اتلاف هر سگ را ۵۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: این طرح با همکاری دستگاه هائی مثل دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی ومحیط زیست اجرا می شود.
وی ادامه داد: کل اعتبار لازم برای اتلاف سگهای ولگرد توسط شهرداری هزینه می گردد.
امروز سه قلاده سگ توسط کارکنان شهرداری زنده گیری و به اتاق مخصوص اتلاف سگ منتقل گردید.

دیده بان حقوق حیوانات: معدوم سازی با دی اکسید کربن در جهان منسوخ و مورد شکایت تمام ارگان های حامی حیوانات است. وعدوم سازی به این روش همانند خفگی است و بسیار طولانی کما اینکه معمولا در ایران حتی گاز مورد نیاز توسط اگزوز خودرو تولید می شود! مضافا شرایط نگهداری سگ ها قبل از معدوم شدن، به دلیل اینکه در صف مرگ هستند چنان نامناسب است که قابل بیان نیست.

باید اضافه کرد کشتن حیوانات نه تنها تاثیری در جمعیت آنها ندارد بلکه شرایط زیستی را برای گونه های دیگر فراهم کرده و منجر به بههم خوردن تعادل اکوسیستم شهری می شود.

۳۰ Comments

 1. platypus می‌گه:

  روزگار غریبی است نازنین

  و عشق را کنار تیرک راهوند تازیانه می زنند
  عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد
  شوق را در پستوی خانه نهان باید کرد

  روزگار غریبی است نازنین

  و در این بن بست کج و پیچ سرما
  آتش را به سوخت بار سرود و شعر فروزان می دارند
  به اندیشیدن خطر مکن
  روزگار غریبی است نازنین
  آنکه بر در می کوبد شباهنگام
  به کشتن چراغ آمده است
  نور را در پستوی خانه نهان باید کرد
  دهانت را می بویند مبادا گفته باشی دوستت دارم
  دلت را می پویند مبادا شعله ای در آن نهان باشد

  روزگار غریبی است نازنین

  نور را در پستوی خانه نهان باید کرد
  عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد
  آنک قصابانند بر گذرگاهان مستقر با کُنده و ساطوری خون آلود
  و تبسم را بر لبها جراحی می کنند
  و ترانه را بر دهان
  کباب قناری بر آتش سوسن و یاس
  شوق را در پستوی خانه نهان باید کرد
  ابلیس پیروز مست سور عزای ما را بر سفره نشسته است
  خدای را در پستوی خانه نهان باید کرد
  خدای را در پستوی خانه نهان باید کرد

 2. owl می‌گه:

  واقعا چه طور میتونن به این سادگی این سگ های بدبخت رو بکشن. دل این ادم ها از سنگ هم سخت تره

  • sepehr dadgari می‌گه:

   نصف شماهایی که دارید سنگ این سگهای بی چاره را به سینه میزند تا حالا فکر کردید که همین مرغ ماهی کوسفند شتر گاو…وهر حیوانه دیگری را میخورید موقه کشتنشان چه زجری می کشندحالا شاید بگید اونارو که مانمی کشیم ولی شما اگه نخری وبخاش سبزیجات و میوه هارا جایگزین کنیم ضررشم کم تره .

 3. زرین افشا می‌گه:

  دست کم با تیر بزننشون که راحت تر میمیرند این مظلومان بی پناه. اینها را در یک اطاق زندانی میکنند و با گاز بعد از شکنجه از بین میبرند. امیدوارم خدا تلافی این بیرحمی ها را سرشون در بیاره.

 4. شب می‌گه:

  با سلام و درود خدمت شما
  در خبر آمده:جعفری هزینه اتلاف هر سگ را ۵۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: این طرح با همکاری دستگاه هائی مثل “دانشگاه علوم پزشکی” و “دامپزشکی ومحیط زیست” اجرا می شود.
  من نمیفهمم اینها که اینقدر سنگدل و خود خواه هستند و بجز برای خود برای هیچ موجود دیگری حق حیات قائل نیستند، چرا به جیب، وقت و وجدان خودشون(البته اگر وجدانی دارند!) رحم نمیکنند؟
  از یک طرف سگهای زنده و سالم را در شرایطی کاملاً غیربهداشتی و ظالمانه نگه‌داری میکنند تا دانش جویان دامپزشکی با تشریح آنها آموزش‌های لازم را بیاموزند، از طرف دیگر سگهای خیابانی را با بیرحم ترین و دردناک ترین شکل میکشند و خاک میکنند! تو بخوان زنده بگور…
  یکی هم نیست بپرسه کسی که جلودار شما نیست و بهرحال آنها را میکشید و کشتید، ولی از انسانیت و مروت تان (اگر دارید) کم میشد اگر این سگها را این طور ظالمانه نمیکشتید و با داروی خواب و بدون زجر می کشتید و جسد آنها را به دانشگاه ها میدادید برای آزمایش و تحقیق؟
  ما از شمار آدمیانیم و سنگدل …

  • روشنايي می‌گه:

   چرا بکشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   در بعضی از کشورها حتی قاتل را نمیکشند!
   این حیوانات بی گناه را به چه جرمی می کشیم؟
   کشتن یکی از بدترین کارهای دنیا است…آنهم کشتن موجودی بی گناه که حق زندگی دارد…خداوند و مادر طبیعت موهبت زیستن را به آنها هدیه داده است و ما انسانها چه بی رحمانه این حق را هر روز به یک بهانه از آنها میگیریم…بی خبر از اینکه این بیرحمی و خشونت مانند یک موج به خود ما و به بچه ها و خانواده های ما نیز منتقل میشود…
   به چه مجوزی انسان حق دارد سایر موجودات را بکشد؟
   فقط به این خاطر که زورش بیشتر است و مجهز به اسلحه است؟
   آفتی بزرگتر و بد تر و بی رحم تر از انسان در کره زمین یافته نمیشود

 5. شب می‌گه:

  در ضمن چرا من نمیتوانم در بخش می پسندم و نمی پسندم نظر بدم؟ هر چه روی آنها میزنم کار نمیکنه! مشکل چیست؟
  البته برای بعضی از خبرها و مطالب کار میکنه ولی اغلب نه!

 6. امیرپریزاد می‌گه:

  درود
  متن بالا در رویه یکم سایت سرزمین جاوید قرارگرفته و به دیدهمگان درآمد.
  باسپاس
  موفق باشید
  بدرود

 7. سحر می‌گه:

  از انسان بودن شرم می کنم. چقدر این ها کثیفند. ای کاش قضاوتی در کار بود… ای کاش این جانیان به جزای اعمالشان می رسیدند… ای کاش قضاوتی در کار بود….

 8. sara می‌گه:

  vaghean 1100 ta ro koshtan????? che ghesavatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bicharehaaaa cheghadr zajr keshidan che marge sakhtiiii

 9. farhad می‌گه:

  اون کسایی که سگ رو میکشند از سگ هزاران بار برای این کره خاکی مضر تر و بی فایده تر هستند ای کاش طرحی برای معدوم کردن خودشان در دانشگاه علوم و این اراجیف جات برگزار میشد

 10. FARSHAD می‌گه:

  کشتن سگها خوب میتونه باشه . زمانی که به مردم آسیب برسونن. ولی با کشتن موافق نیستم . میتونن به جایی ببرن که آدم نباشه و خطری برای مردم نباشه

 11. شهرام می‌گه:

  آقا از سه هزار میلیارد تومن خوب یه میلیارد هم اختصاص می دادن به معدوم کردن سگها خوب!

 12. فرشاد می‌گه:

  من مانده ام از شعور و وجدان این انسان نماها!!!! شما که دم از مذهب میزنید!!! برای زجرکش کردن هر حیوان معصوم پنجاه هزار تومان واقعا خرج میکنید!!!؟؟؟؟ من که فکر نمیکنم !!!!! ولی اگه واقعیت داشته باشه خب با این هزینه میشه براحتی سگهای نر رو وازکتومی کرد تا جمعیتشون کنترل بشه…. خب شما که اصلا تو این باغها نیستید و نیتتون چیز دیگه است!!!۱

 13. بی نام می‌گه:

  واقعا متاسفم که بگم ایرانی هستم. آخه این زبون بسته ها که جز محبت تو دل و چشماشون چیزی نیست چیکارتون کردن که میکشیدشون؟ تو جوامع پیشرفته مجازات کشتن حیوانات تا ۱۰ سال زندان هست و اینجا بی زبونی که داره استراحت میکنه بدست یک […] کشته میشه!!!؟؟؟ من چند سال در منزل سگ دارم و حاظرم قسم بخورم از این موجود بهتر و مهربان تر توی عمرم ندیده ام. ای ننگ بر انسان بودن.

 14. احساسی می‌گه:

  بنظر شما منتقدان گرامی از این حرکت چه راههی را پیشنهاد میدهید برای کنترل جمعیت سگهای ولگرد؟ یا اینطور بپرسم چه کاری میتوان برای آنها کرد؟ شما که از سر احساس حرف زدین به این فکر کردین سگ غذا میخاد؟ اگه غذاش تامین نشه چیکار میکنه؟ به خطرات ول گشتن سگ ها تو خیابونا فکر کردین؟ به بیماریهایی که ناقلشون سگ هست فکر کردین؟ مثلا بیماری هاری. دوستان اول کمی فکر کنین بعد مردم رو نفرین کنین. امید وارم هیچ وقت براتون تجربه نشه شب با یه سگ اونم گرسنه رودر رو بشین که بعد بخاین تغییر عقیده بدین دنبال تجربش نباشین که خیلی درد آوره.

  • آرش می‌گه:

   بابا جان توانشو نداری چرا فیلم تخیلی و ترسناک نگاه می کنی؟!!!!!

  • دوست عزیز
   واقعیت اینه که ما وقتی میریم تو خیابون انقدر از معتاد و خفت گیر و متجاوز و مامور […] و بعضی از آدمای واقعاً پاک!!!!!!! میترسیم که وقت نمیکنیم از حمله یه سگ ولگرد که از زور غذا نخوردن و کتک خوردن و تحقیر و آفتاب داغ و سرمای زمستون جون نداره چشمشو باز کنه بترسیم.بعدش هم سرایت بیماری از سگ همچین الکی و دیمی هم نیست.حداقل منی که مادرم تو مرکز تحقیقات بیماری های مشترک بین انسان و حیوان کار و تدریس میکنه تا حالا نشنیدم آدم دیمی مریض شه.ولی شما یه سر به مترو بزن اگه جاییت نشکنه یا هزار مرض تنفسی نگیری صد در صد بیماری اعصاب میگیری.اینم بدونید که انسان های خودخواه نمیتونن کل طبیعت رو تصاحب کنن.این طبیعت مالکان دیگه ای هم داره.بهتره انسان ها رو هم به خاطر ازدیاد جمعیت معدوم کنن تا انسان انقدر فکر نکنه دنیا به کامشه

  • راستی من تجربه رو در شدن با حیوانات ولگرد تو محیط بیابانی رو دارم.اگر دلت خواست با ماشین میبرمت.شما تو ماشین بشین،من پیاده میشم.ببین اصلاً کاری باهام دارن؟حیوانات چیزی دارن که متاسفانه انسان ها خیلی وقته ندارن اونم شعور و عشقه

   • شکرپنیر می‌گه:

    یکی نیست بگه شماهایی که سگهارو به عنوان یه موجود وحشی می شناسید تاحالا یه بار فقط یه بار سعی کردید به گرسنگی یه سگ فکر کنید
    تاحالا حداقل یه بار به یه سگ گرسنه و دربدر غذا دادید ببینید چطور تا دم مرگ از شما ممنون میمونن؟
    بد نیست یادآوری کنم سگ هم خلقت خداست گناه دارن بی زبونها
    باور کنین موجودات نازنینی هستن

  • sepehr dadgari می‌گه:

   برادر من باور کن اگه همین پولی که برای سگ کشی میدند می دادندیه جایی رو برایه سگ ها فراهم می کردند براشون غذا تهیه می کردن مردم هم بعد یه مدت خدشون کمک های مالی می کردند.ولی مسکل یانا این جاست که باهر چیزی که پایین تر از خو دشون باشه مشکل دارند. اینا کلا مریضن.

  • رضا جلالی می‌گه:

   رضای عزیز
   احساس عزیزتر
   سوال پرسیدید که ” نصفه شب سگ گرسنه دیدید ؟ ” و نتیجه گرفتید که ما ” آدم نماها احساس هستیم ” و… حالا من چند تا سوال می پرسم :
   ۱ – دیدن سگ گرسنه در نصفه شب با دیدنش در روز تفاوتی در نحوه رفتار ما انسانها داره ؟
   ۲ – من یه دهاتی هستم و مثل شما دو نفر تجربه ندارم . میشه بیشتر از بیماری سگها بگید . یعنی اگه سگ تو خیابون راه بره بیماری ازش میریزه ؟
   ۳ -به نظر شما تنها راه مبارزه با گرسنگی و بیماری سگ ها کشتن اونها با گلوله و چوب و … است ؟
   ۴ – طبق فرمایش شما دوستان ، ما آدم نماها احساسی هستیم ، میشه بگید که شما غیر آدم نماها چه جوری هستید ؟

 15. رضا می‌گه:

  کار خوبی بود ولی حیف که به خاطر سر و صدای چهار تا آدم نما مثل شماها متوقف شد مطمئنم که هیچ کدومتون تجربه روبرو شدن با یه سگ گرسنه رو تو نصفه شب نداشتید که این حرف ها رو می زنید.

 16. شکر پنیر می‌گه:

  اگه بجای این همه هزینه برای گشتن سگهای ولگرد این سگهای بیچاره رو تربیت میدادن خیلی بهتر بود حداقل به درد دزد گرفتن و نگهبانی برای کمک به پلیسها و هلال احمر و ….. که میخوره
  اونوقت نژاد سگ ایرانی هم مرغوب میشد دیگه بجای ننگ ولگردی یه نژاد مرغوب پیدا میکردن
  سگ دوبرمن که سیاه و زشت و وحشیه و هرکاریش کنی حداکثر بعد از ۳ سال دوباره هار میشه انقدر بهش بها میدن و برای داشتنش سرو دست میشکنن
  ولی این سگهای با وفا و باهوشی مثل سگهای ایرانی بهشون میگیم ولگرد
  چرا؟چون خارجی نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • – سگ دوبرمن که سیاه و زشت و وحشیه و هرکاریش کنی حداکثر بعد از ۳ سال دوباره هار میشه انقدر بهش بها میدن و برای داشتنش سرو دست میشکنن
   + ممنون از اینکه ما رو مشعوف کردین و این اطلاعات زیبا رو در اختیار ما جماعت بی سواد قرار دادین….واقعاً من تا حالا دقت نکرده بودم که دوبرمن سیاه! و زشت! و وحشیه! و هر کاریش کنیم دوباره هار میشه!!!!!
   و ممنون که انقدر لطیف و زیبا با گونه پرستی خودتون ما رو شادمان کردین

 17. مدمد می‌گه:

  خدا لعنتشون کنه حیوان های وحشی حیف حیوون که به شما بگن انشاالله تو قیامت جواب این کارتون بگیرید وحشی ها آخه چطور دلتون میاد؟؟؟؟؟

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN