Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : تظاهرکنندگان در اعتراض به کشتار سالانه دلفین‌ها و انتقاد از شکار فجیع و خونبار این آبزیان زیبا و بی‌آزار در این کشور، مقابل سفارت‌های ژاپن در سراسر جهان تجمع کردند.به نقل از ایسنا، در واشنگتن شمار زیادی از مردم معترض و دوستداران محیط زیست در مقابل سفارت ژاپن پلاکاردهایی را در دست گرفته بودند که روی آنها نوشته شده بود: «دلفین‌ها می‌خواهند زندگی کنند».


برخی از فعالان محیط زیست که این تظاهرات را سازماندهی کرده‌اند، معتقد هستند که اکثر ژاپنی‌ها از قتل عام دلفین‌ها در شهر غربی این کشور موسوم به «تایجی» بی‌اطلاع هستند. مسوولان این شهر اجازه هیچ گونه پوشش خبری رسانه‌ای از این کشتارهای بی‌رحمانه را نمی‌دهند.تظاهرکنندگان همچنین می‌گویند: تنها راه شکستن این چرخه سکوت، سازماندهی و اجرای چنین برنامه‌ها و تجمع‌هایی است. مردم بسیاری از شهرهای دیگر در کشورهای مختلف جهان شامل لندن، رم، مانیل و استکهلم نیز تظاهرات و اعتراضات مشابهی را انجام داده‌اند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، هر سال صیادان تایجی حدود ۲ هزار دلفین را به سمت یک محفظه مخفی می‌رانند، سپس تعدادی از آنها را برای فروش به آکواریوم‌ها و پارک‌های آبی انتخاب می‌کنند و باقیمانده دلفین‌ها را برای استفاده از گوشت آنها کشتار می‌کنند به طوری که تمام آب محفظه از این قتل عام گروهی، رنگ خون می‌گیرد.

۱ Comment

 1. Platypus می‌گه:

  دیشب تمام شب
  درنای سرخپوش،
  در ساحل خموش
  می خواند پر خروش…
  دریا،
  کنار او
  خنیاگری غمین و
  پریشان بود،
  بر دل هزار سایه ماتم داشت،
  بر اطلس ِ سیاهش
  عطری نه از طراوت باران بود،
  شوری نه از کشاکش توفان ها…
  درجزرخویش
  با همه جان زجر می کشید …

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN