Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : به نقل از سبز پرس احمدرضا لاهیجان زاده، مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با سبزپرس ماجرای شکارچیان متخلف را چنین شرح داد: چند روز پیش فردی ناشناس یک CD را به اداره کل محیط زیست استان اصفهان تحویل داد. این  CDحاوی صحنه های دلخراشی از کشتن یک خرس قهوه ای ماده و دو توله اش بود.
او ادامه داد: بعد از دیدن این فیلم، فراخوان همکاری به تمام نیروها برای دستگیری این دو نفر دادیم و از همکاری سه شهرستان کمک گرفتیم.
لاهیجان زاده ماموران اجرایی و همیار محیطبانان شهرستان های شهرضا، سمیرم و خود شهر اصفهان را به عنوان کمک کنندگان اداره کل محیط زیست اصفهان در دستگیری دو شکارچی متخلف معرفی کرد و گفت: صبح روز بعد، یکی از این دو شکارچی متخلف را در روستایی اطراف شهرستان سمیرم و دیگری در شهرضا دستگیر شدند و به مراجع قضایی تحویل شدند.
او از کشف سلاح های غیر مجاز و مقادیر زیادی فشنگ از شکارچیان خبر داد و گفت: هنوز دادگاه برای این افراد حکمی صادر نکرده است اما با توجه به نحوه عمل و صحبت هایی که در این زمینه شده است، انتظار می رود حکم محکومیت سنگین برای این افراد صادر شود.
مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان احکامی که در یکی دو سال گذشته از دادگاه برای شکارچیان متخلف گرفته است را بیان کرد و گفت: علاوه بر جریمه هایی که برای شکارچیان درنظر گرفته شده است، ما توانسته ایم از شش ماه تا هشت سال برای شکارچیان متخلف از دادگاه حکم محکومیت بگیریم.
او وضعیت پرونده شکارچیان متخلفی را که خرس قهوه ای و توله هایش را کشته اند را سنگین اعلام کرد و گفت: در مورد این دو نفر، سلاح  غیر مجازی که از آنها کشف شده است سه سال محکومیت را برایشان در پی خواهد داشت.
لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند.
او این شکارچیان را «سابقه دار» خواند و گفت: این شکارچیان سنگدل سال گذشته هم در جریان یک شکار غیرمجاز دستگیر شده بودند.
مدیر کل اداره محیط زیست استان اصفهان معتقد است به علت برخورد قضایی درستی که در اصفهان با متخلفین و شکارچیان غیرقانونی صورت می گیرد، کسی جرات این را ندارد که در این منطقه به شکار بپردازد و کسانی هم که مرتکب این عمل می شوند اکثرا از شهرستان های دیگر به این استان آمده اند.
او برخورد قاطع قانونی را راهی برای کاهش چنین جرائمی دانست.

_______________________________

خبر مرتبط :

جنایت در حق حیوانات/ بلوتوث های سیاه زیست محیطی، خطری جدی و بی سابقه برای حیات وحش/ فیلم و عکس

قتل خرس قهوه ای در سراب توسط شکارچیان/ تصویری

دوباره خرس خشمگین به جای بیهوشی کشته شد!

حمله خرس خشمگین به ۳ روستا در سراب

سر بریدن یک خرس با کارد قصابی در کجور و عکاسی از آن/ تصویر

پس از چهار روز رها شدن در آب رودخانه؛ خرس قهوه ای با صورت پر از ساچمه کشته شد+عکس

مرگ یک خرس در اثر برخورد با قطار در مازندان

دهلران: نیم ساعت جدال خونین و انصراف خرس وحشی از خوردن چوپان!!!

حمله خرسهای خاکستری به یک روستا در شهرستان لردگان

شکار خرس از روبروی هتل در همدان !!!

نقل مکان خرس‌های قحطی زده به مناطق شهری تگزاس

تصادف مرگبار یک خودرو با خرس

توله خرس هایی که مادرشان یک محیط بان است/ تصویری

سرقت ناموفق توله خرس های یتیم گیلان/ دستگیری سارقین

نگهداری دو توله خرس در پارک کوهستان لرستان/ تصویری

تصاویری از دو توله خرس بی مادر در خرم آباد

تصاویر کشاورزی که سرپرست دو توله خرس گمشده شد/ هشدار کارشناسان

مهر مادری یک خرس/ تصویر

کشف دو قلاده توله خرس قهوه ای در شهرستان تالش

۲۵ Comments

 1. […] های سمیرم دستگیر شدند / مجازات سنگین در انتظار متخلفان دیده بان حقوق حیوانات ایران :به نقل از سبز پرس احمدرضا […]

 2. faghat omidvaram ba 4 ta ashnaye […] vabaste be hokumat (agar dashte bashan) hamechi mast mali nashe

 3. علیرضا می‌گه:

  حداقل سزای این عمل، اعدام شکارچیان است.

 4. اشکان می‌گه:

  باید با این ۲ جانی به شدیدترین شکل ممکن برخورد کرد تا دیگه جرات نزدیک شدن به حیات وحش رو نداشته باشند . حیف واژه انسان که به شماها نسبت داده مشه

 5. doostdare khersha می‌گه:

  omidvaram ke hokme edam vasashoon beboran na inke ba poool azadeshun konan,,parsal ke koshtan heyvanart ro emsalam koshtan mikhayn baz zazad bashano baz azin tasavire zajeye toolehaye heyvanato bebinid?????????heyfe esme ensan ke be in adamha dade beshe,,,,,,,,khoda iran ro raha kard……az irani boodane khod motenaferammmm

 6. سعید می‌گه:

  اونقدر خبر درناک بود که بعد از خوندش معده درد گرفتم و حالم بهم خورد.
  جدا نمیدونم چرا […] یه عده از سران ضجه میزنن اما برای چنین ادمی خطرناکی که باید کاملا از بطن جامعه جدا بشه تنها چند سال زندان.
  واقعا متاسفم

 7. امین می‌گه:

  مبارکه ، ولی اونا که دیگه زنده نمیشن . ما همیشه عادت داریم بعد از حادثه به خودمون میایم…. شیطان از کرده خود پشیمان است میخواهد تعظیم کند به خدا میگوید انسانی را نشانم ده تا تعظیم کنم خداون میفرماید : انسان؟؟؟؟؟!!!!!!!
  اعدام برای اونا کمه باید همونجوری که اون خرسا کشته شدن این دوتا حیوونم کشته بشن. قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص قصاص

 8. علیرضا می‌گه:

  شما دقت کنید.میگن علت پاره کردن شکم توله خرس اونم زنده زنده این بوده که معتقد بودند دل و روده توله خرس طول عمر میاره!!!!حالا من کاری به حکومت ندارم. […] خیلی چیزها هم دست حکومت نیست و مستقیم به همین فرهنگ خرافی ملت برمی گرده.به نظر من اگر حکومتی بخواد در حق ملت ایران لطف کنه باید اول فرهنگ قشر عظیمی از این ملت رو عوض کنه

 9. محسن می‌گه:

  واقعا بی رحمانه بود . سخاوت قلب تا چه اندازه که به موجود اینچنین بی پناه هم رحم نمی کنند . به نظر من قوانین بازدارنده نیستند در این موارد و امیدوارم اشد مجازات در مورد این جانی ها و … اعمال بشه . پدر من هم محیط بان هست و می دونم با چه مشکلاتی این متخلفین بازداشت می شوند و بعد از چند ماه دوباره بر می گردندو به کار کثیفشون که فقط عیاشی هست ادامه می دند

 10. خرس قهوای می‌گه:

  حالا چون سی دی رو فرستادن تونستتند پیگیر باشن والا خیلی وقت هست که از این بدتر بهشون گزارش شده وکاری نکردنند طبق گفته خودشون از سابقه دارها بوده ولی چه کار کردنند قبلا
  هیچی ازاد بوده دوباره رفته دنبال کار خودش دفعه قبل چه مجازاتی براش صادر کرده بودنند هیچی
  دیدنند مردم پیگیر هستتند رفتن دنبالش

 11. OMID می‌گه:

  این شکارچی بی رحم که حیوان زبان بسته را میکشد چطور میتواند مربی پرورشی باشد؟ چه چیزی به بچه ها اموزش میدهد؟ و از همه بدتر اقای نماینده مجلس که به خاطر اعتقاد به خرافات!! کشتن این حیوانات زبان بسته را توجیه میکند جای تاسف دارد.من به عنوان یک ایرانی تقاضای اشد مجازات را برای شکارچیان و محکومیت اقای نماینده سمیرم را دارم.

 12. زینت می‌گه:

  شرم بر این انسان نما باد….از سویی امیدوارم هر روز بر تعداد دوستداران محیط زیست و حیوانات افزوده بشه و از سوی دیگر آرزو میکنم این قبیل شیاطین با قلبهای سیاهشون از صفحه روزگار محو بشن تا دنیا جای بهتری برای زیستن بشه.

 13. memol می‌گه:

  چی می گین بابا..اینجا آدمها هم حق و حقوق درست حسابی ندارند..چه برسه به حیوانات!!!!! همون قدر که متجاوزین به ناموس مردم مجازات شدند..این شکار چی ها هم مجازات می شوند!!!

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   دوست عزیز!
   «حق و حقوق»ی که از آن میگویید، «حقوق بشر» نام دارد و در هیچ کشوری تمام و کمال رعایت نمی شود. حقوق بشر و حقوق حیوانات، دو مقوله موازی هستند و منافاتی با هم ندارند. در هر دو زمینه نیز فعالانی وجود دارند که همواره با دغدغه مشغول فعالیت هستند. اگر اولویت حقوق بشر را بالاتر از حقوق حیوانات می دانید، به این نکته هم توجه کنید که فعالان این زمینه از نظر عددی، امکانات و فعالیت بسیار بیشتر و پیشتر از فعالان حقوق حیوانات هستند.
   توجه بفرمایید که جانی در حق حیوانات، معمولا در روند تکامل(!)ی خود دچار جنایت در حق بشر نیز می شود و قاتلان سریالی غالبا تجربه حیوان آزاری سریالی داشته اند.
   جالب اینجاست که معمولا منتقدین به این دو روش، در هیچ یک از این دو زمینه فعالیتی ندارند. راه های نرفته و کارهای نکرده به قدری زیاد است که برای همه راه فعالیت وجود دارد.
   برقرار باشید

  • نسیم می‌گه:

   مگه همونایی که شما میگی مجازات نشدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. نسیم می‌گه:

  سلام اگه لینک دانلود این کلیپو برام بفرستید ممنون میشم البته به آدرس ایمیلم نه چون فعلا بهش دسترسی ندارم اگه میشه بیاید توی وبم بعد اونجا لینکو بذارید
  ممنون

 15. مینا می‌گه:

  خدایا فقط خودت می تونی قصاصشون کنی اونم به بدترین شککل وگرنه به این قانون امیدی نیست

 16. قصاص می‌گه:

  سلام
  زمین را از این کثافت ها پاک کنید
  هر مرجع قانونی که انتقام خون خرس های معصوم را نگیرد خون آنها دامنگیرش می شود
  آهای مراجع قانونی
  لااقل در دنیای خود آزاده باشید

 17. قصاص می‌گه:

  این قاتلین پست فطرت روی قاتلین کربلا را سفید کردند
  هیچوقت دنیا به کام مردم خوب نبوده.آن محیط بان با شرافت با خدا باید اعدام بشه ولی این جانیان که مایه مذلت تمام بشریت هستند با تردستی مراجع قانونی از چنگال قصاص بگریزند ولی نه این قاتلین و نه مراجع قانونی از حکومت و عدل خداوند گریزی نخواهند داشت
  من با تمام وجود و با تکیه بر خداوند بی همتا حمایت خود را از محیط بان دنا که زندگانی آخرت را به متاع پست دنیا نفروخت و نیز برائت خود را از تمام قاتلین ظاهری و باطنی حیات وحش و طبیعت اعلام می کنم.مگر نه این است که امام حسین(ع) که در روز عاشورا خودمان را برایش تکه پاره می کنیم فرموده:زندگی عقیده و جهاد است؟

 18. باسلام بنظرمن این اشخاص ازلحاظ روانی مشکل داشته اندواصلااسمشان رانمیتوان انسان گذاشت حضوراینگونه افراددرجامعه هم خطرناک میباشد.بایداشدمجازات برای آنهادرنظرگرفته شود.

 19. نیما می‌گه:

  به چه دلیل دادگاه شکاچی قاتل رو آزاد کرد؟
  تو کدوم دین و مذهبی توصیه شده که با حیوانات این گونه رفتار بشه که دادگاه کوتاه آومده؟

 20. میلاد می‌گه:

  این ها رو باید اعدام کرد

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN