Subscribe: RSS Twitter

فروش روباه

دیده بان حقوق حیوانات: معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تأکید بر این موضوع که خرید و فروش حیوانات وحشی غیرقانونی است، گفت: باید نیروی انتظامی در این زمینه وارد شود مثل تمام کالاهای که به صورت غیرقانونی داد و ستد می‌شود.

به گزارش فارس حسین کلخورانی در خصوص رها شدن تعدادی توله شیر، میمون، روباه و کرکس در شهر گفت: بر اساس قانون شهرداری وظیفه دارد حیوانات موذی مانند موش را از سطح شهر جمع‌آوری کند.

وی ادامه داد: همچنین جمع کردن سگ‌های ولگرد از دیگر وظایف شهرداری‌هاست.

جمع‌آوری حیوانات وحشی رها شده و تحویل به محیط زیست

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه افراد تا زمانی که شیرها را در منازل خود نگهداری می‌کنند نمی‌توانیم کاری انجام دهیم، گفت : در صورتی که این حیوانات در شهر رها شده باشند آنها را جمع آوری و تحویل محیط زیست می‌دهیم.

کلخورانی در پاسخ به این پرسش که در بازار مولوی مار افعی و سایر حیوانات وحشی خرید و فروش می‌شود، گفت: قاچاق حیوانات ممنوع است.

قاچاق مار افعی

کلخورانی ادامه داد: در صورتی که موارد غیر علنی باشد که نمی‌توان کاری کرد. مار افعی از طریق قاچاقچیان خرید و فروش می‌شود.

وی در خصوص پرندگان زینتی در شهر گفت: مکانی را بیرون شهر برای آنها در نظر گرفته و منتقل کردیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که اطراف این مکان بهترین پاتوق برای خرید و فروش حیوانات وحشی شده است، گفت: شهرداری با این موضوع برخورد می‌کند.

از عرضه غیر علنی حیوانات وحشی مطلع نیستیم

کلخورانی اضافه کرد: ما که از عرضه غیر علنی حیوانات وحشی مطلع نیستیم. دلالانی در مولوی می‌چرخند و شیر و روباه و سایر حیوانات وحشی را خرید و فروش می‌کند.

نیروی انتظامی خرید و فروش حیوانات وحشی را پیگیری کند

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تأکید بر این موضوع که خرید و فروش حیوانات وحشی غیر قانونی است، گفت: باید نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط وارد عمل شوند.

۱ Comment

 1. اشکان ثابتی می‌گه:

  سلام و عرض خسته نباشید
  باید با کسانی که قاچاق حیوانات را میکنند برخورد جدی شود!
  و همچنین با شکارچیان متخلف!
  ولی نظر من این است که اگر سازمان محیط زیست نگهداری حیوانات وحشی را به بخش خصوصی تا قسمتی واگذار کند که خیلی از کسانی هستند که با کمال میل قبول کنند هم قاچاق حیوانات کمتر میشود(چیز قاچاق منبع در امد است برای افرادی که این جرم را مرتکب میشوند) هم حفظ و نگهداری ان ها در بخش خصوصی متقابلا بهتر است!
  من باغ وحش های زیادی را در میهن عزیزمان دیدم ولی باید گفت حیواناتی که در ان بودند در وضعیت نا به سامانی سیر میکردند و…!
  ولی اگر سازمان محیط زیست با نظارت خود نگهداری بعضی از حیوانات را به اشخاصی که شناخته شده اند و دوستدار واقعی حیوانات هستند واگذار کند از این جرم ها یقینا کمتر خواهد شد!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN