Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: عضور شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از افزایش صدور مجوز سلاح شکاری در استان فارس، مسئولیت عواقب استفاده از این سلاح ها را به عهده مسئولان صادر کننده مجوز دانست.

به گزارش سبزپرس، روزنامه «خبر جنوب» چاپ شیراز در شماره ۸۹۱۳ خود به انعکاس نطق «مهدی خانی» عضو شورای اسلامی شیراز پرداخت.
به نوشته این روزنامه، خانی در نطق خود در روز یکشنبه گفت: امروز در شهر ما (شیراز) چند هزار نفر، برای دریافت مجوز سلاح شکاری اسم نوشتند و کنار مراکز صدور مجوز سلاح، بازار فروش اسلحه باز شده است. لازم است مقامات امنیتی به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.
وی اظهار داشت: در صورت بروز هر حادثه ای با استفاده از این سلاح ها، کسانی که مجوز استفاده از آنها را صادر کرده اند مقصرند. در حالی که طبق برخی گزارش ها، درمواردی از این سلاح ها به صورت اشتباه استفاده شده و حتی در برخی موارد، جنایت هایی نیز با استفاده از آنها صورت گرفته است.
خانی در ادامه با اشاره به تذکر چند هفته اخیر خود، پیرامون تعطیلی دستگاه های کنترل سنجش آلودگی هوا در شیراز و عدم پاسخگویی مسئولان محیط زیست در این خصوص گفت: مگر ما چقدر جانور و شکارگاه در این مملکت داریم که این همه مجوز سلاح شکاری تنها در شیراز صادر می شود. من مسئولان صدور این مجوزها را مسئول هرگونه عواقب این کار می دانم.
وی پیش از این و در جلسه شورای شهر شیراز در روز ۲۵ دی ماه گفته بود: سازمان محیط زیست در این شهر(شیراز) دو دستگاه سنجش آلودگی هوا دارد که الان مدتها است این دو دستگاه خراب هستند و کار نمی کنند.
انتقاد خانی از صدور مجوز سلاح شکاری در شیراز در حالی است که اخبار تایید نشده فعالان محیط زیست استان فارس حکایت از صدور مجوز برای بخش عمده ای از سلاح های شکاری غیرمجاز در این استان و برخی استان های دیگر دارد.
پیشتر مقامات سازمان حفاظت محیط زیست گفته بودند که در کشور بیش از ۵۰۰ هزار قبضه اسلحه شکاری مجاز وجود دارد. اما همین مقامات اذغان دارند که دستکم، دو برابر این تعداد یعنی رقمی بالغ بر یک میلیون اسلحه نیز به صورت غیرمجاز و ثبت شده در اختیار افراد قرار دارد که هیچ نظارتی بر آنها و نحوه کاربری شان وجود ندارد.

__________________

خبر مرتبط:

متلاشی کردن جمجمه همسر با اسلحه شکاری

ورود بی رویۀ اسلحه‌های شکاری به کشور نتیجۀ فرصت ۶ ماهه دریافت جواز!

لزوم نظارت حداقلی بر سلامت روان تفنگ به دستان/ قتل مادر با اسلحه شکاری

قتل پسر معتاد به دست پدر با اسلحه شکاری

ضرب و شتم محیط بان پارک ملی توسط شکارچیان/ ورود اراذل و اوباش به مناطق حفاظت شده

جزییات شهادت ۴ محیط بان در کردستان

شهادت یک محیط بان دیگر، صابر الله داد

شکار محیط بانان، جنایت تفنگداران

سوء استفاده یک مقام عالی رتبه قزوینی از پروانه ویژه شکار/ تصویری

شهادت محیط بان به دست شکارچی جانی

دستگیری و هلاکت قاتلان یک محیط‌ بان

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN