Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل محیط زیست گیلان از دستگیری سه متخلف شکار و صید که اقدام به ضرب و شتم محیط بان پارک ملی بوجاق کرده بودند، خبر داد.

مهندس امیر عبدوس گفت: حوالی ظهر یکشنبه محیط بان تقی زیباچهره با سه متخلف شکار و صید که با سلاح غیرمجاز و به صورت غیرقانونی برای شکار وارد پارک ملی بوجاق شده بودند مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه متخلفان با مشاهده محیط بان مذکور اقدانم به فرار با موتورسیکلت کردند گفت: محیط بان پارک ملی بوجاق در میانه راه با این افراد درگیر و علیرغم اینکه شکارچیان غیرمجاز اقدام به ضرب و شتم وی کردند موفق به ضبط اسلحه غیرمجاز متخلفان شد.

مدیر کل محیط زیست گیلان افزود: بلافاصله پس از این حادثه با هماهنگی ماموران محیط بانی پارک ملی بوجاق هر سه متخلف شناسایی وپس از معرفی به دستگاه قضایی با دستور مقام قضایی دستگیر شدند و هم اکنون در بازداشت به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست استان گیلان ضمن طرح شکایت از این افراد درخواست اشد مجازات را برای آنها کرده است گفت: این قانون‌شکنان علاوه بر حمل سلاح غیر مجاز ورود غیر قانونی به پارک ملی بوجاق و شکار و صید غیر مجاز با محیط بان و مامور قانون نیز درگیر شده و به وی تعرض کردند.

مدیر کل محیط زیست گیلان با اشاره به آمار برخورد با شکارچیان غیر مجاز در طول سال جاری به ایسنا گفت: از آغاز فصل شکار یعنی حدود اوایل آبان ماه تا کنون ۱۴ قبضه سلاح قاچاق از متخلفان شکار و صید کشف و ۲۷ مورد تخلف شکار غیرمجاز پرندگان و ۱۱ مورد تخلف شکار غیرمجاز پستانداران توسط ماموران اداره کل محیط زیست گیلان مورد برخورد قرار گرفت. از سوی دیگر در این مدت با ۲۰ مورد تخلف اقدام به شکار غیرمجاز نیز برخورد شد.

 _____________
خبر مرتبط:

جزییات شهادت ۴ محیط بان در کردستان

شهادت یک محیط بان دیگر، صابر الله داد

شکار محیط بانان، جنایت تفنگداران

سوء استفاده یک مقام عالی رتبه قزوینی از پروانه ویژه شکار/ تصویری

شهادت محیط بان به دست شکارچی جانی

دستگیری و هلاکت قاتلان یک محیط‌ بان

۵ Comments

 1. نوید رکوعی می‌گه:

  درود
  تمام این مسائل از نظر نگارنده مربوط می شود به آموزش ندادن شکارچی و عدم درک درست از مفهوم شکار بطوریکه در ایران فقط با داشتن یک تفنگ شکاری در دست اشخاص به آنها شکارچی گفته می شود و به مرور زمان آن شخص دیگر هر چی جلوی چشمانش باشد با تیر یا هر چیز دیگر خواهد زد و چنین نتیجه ای در بر دارد .

 2. امیر می‌گه:

  خدا از تمام محیط بانان زحمت کش و با غیرت حفاظت کنه

 3. ehsan می‌گه:

  خسته نباشید میگم به همه محیط بنان زحمت کش

 4. Emma می‌گه:

  شکارچی(مجاز=غیر مجاز= کشتارچی=دامگاهدار= بیمار تروفه جمع کن =…..) = بیمار روانی مزمنی که از آزار – شکنجه – کشتن – سلاخی و شلیک بسوی هر شیئ متحرکی لذت روانی و جسمی میبرد!
  آمار حداقل در ایران نشون داده که این نوع بیماری محدود به زوئوسادیسم (حیوان آزاری)نشده و این نوع بیماران خطرناک برای جامعه براحتی میتونید به سمت انسان هم شلیک کنند… یه نگاه گذرا به آمار :
  فقط طی سه دهه اخیر ۱۲۳ شهید محیط زیست داشته ایم : ۱۱۲ محیط بان و ۱۱ جنگل بان – ۵۰۰۰ نفر زخمی، معلول شده، تعرض به مال و تهدید جانی و خانواده این افراد از سوی این بیماران روانی(شکارچیان = کشتارچیان)

 5. saeed می‌گه:

  baiad dar keshvar mojazathai sakht va pishgiranei barai in gone afrad vaz shavad..

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN