Subscribe: RSS Twitter

حقوق حیوانات و باغ وحشدیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل دفتر حفاظت سازمان محیط زیست گفت: شرایط باغ وحشهای کشور با استانداردهای جهانی بسیار فاصله دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مزینانی مدیرکل دفتر حفاظت سازمان محیط زیست گفت: در حال حاضر وضعیت باغ وحشهای کشور مناسب نیست و از۴۰ باغ وحش موجود در کشور هیچ یک با استانداردهای جهانی مطابقت ندارد.

به گفته وی، در حال حاضر تمام باغ وحشهای کشور توسط بخش خصوصی مدیریت می شود و سازمان محیط زیست از زمستان سال گذشته قوانین سختگیرانه ای برای متقاضیان راه اندازی باغ وحشها در نظر گرفته است.

مزینانی اظهار داشت: اینکه فردی به واسطه داشتن پول و زمین تقاضای راه اندازی باغ وحش داشته باشد به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و  تمام اصول بهداشتی و زیست محیطی تحت تعهدات بین المللی حفاتظت و حمایت از گونه های جانوری با رعایت حقوق جانوران برای دادن مجوزراه اندازی باغ وحش در نظر گرفته می شود.

مدیرکل دفتر حفاظت سازمان محیط زیست تصریح کرد: در حال حاضر پرونده حدود ۱۰ نفر از متقاضیان راه اندازی باغ وحش در شهرهای مختلف از جمله مشهد و اصفهان در حال بررسی است.

وی در استاندارد های جدید که برای باغ وحش ها تدوین شده سعی می شود باغ وحشها از حالت فعلی که حیوانات در قفسهای تنگ نگهداری می شوند خارج شده و شرایط نزدیک به طبیعت همانند آنچه که در حال حاضردر بسیاری کشور ها مرسوم است برای حیوانات مهیا شود.

مزینانی اظهار داشت: البته رسانه ها باید با معرفی کارکرد اصلی باغ وحشها که آموزش، پژوهش و کارهای تحقیقاتی است به مردم سطح مطالبات آنها را از باغ وحشها بالا ببرند آنگاه شرایط باغ وحشها نیز با سرعت بیشتری مطابق استانداردها می شود و در این صورت درآمدزایی خوبی خواهد داشت.

______________________

باغ پرندگان ماهان رشت؛ باغ زجر و زنجیر و زندان/ تصویری ۱

تنها ۱۴ باغ وحش کشور مجوز سازمان محیط زیست دارند

میمون باغ وحش انگشت دختر سه ساله را خورد+عکس

مرگ یک میمون بر اثر بی دقتی مسوولین/ تصاویر

شکنجه حیوانات در باغ وحش بوشهر

باغ وحش خرم آباد و حسرت آزادی در نگاه خانواده آفریقایی/ تصویری

حیوانات باغ وحش های استان فارس مجهز به کارت شناسایی میشوند

باغ وحش‌های ایران؛ زندان الکاتراس حیوانات/ قفسی برای مردن

 

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN