Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: بنرهای بزرگ برگزاری اولین نمایشگاه جهان و طبیعت در روزهای اخیر سراسر شهر بوشهر را اشغال نموده است؛ اما در هنگام ورود به این نمایشگاه که در خیابان ساحلی بوشهر برپا شده است، از آنچه مشاهده می کنید، تعجب زده می شوید.

به گزارش وبسایت خبری خلیج فارس نمایشگاه جهان و طبیعت در بوشهر تبدیل شده به مکانی برای حیوان آزاری خشن که تاسف بسیاری از بازدید کنندگان را به همراه دارد.

باغ وحش کثیف و غیر استانداردی که در آن حیوانات خسته و عصبی را برای دیدن بازدید کنندگان در قفس نموده اند. قفس هایی که حیواناتی از قبیل شیر و خرس در آنها نگهداری می شوند بقدری کوچک است که انسان را به یاد بندهای انفرادی می اندازد.

در یکی از این قفس ها که ابعاد آن حدود ۸ متر مربع است، خرس بزرگی نگهداری می شود که به زور توانسته است در این قفس دراز بکشد.

در قفس کوچک دیگری که به نظر می رسد قفس پرندگان بوده، دو شیر قوی هیکل قرار گرفته اند که از فرط عصبی شدن، دهها دقیقه ایستاده فقط سرهای خود را به چپ و راست، تکان می دهد.

خرس بزرگ هیکلی از فرط عصبی شدن، در قفسی که حدود ۶ مترمربع است، خود را به میله های قفس می زند و می خواهد زنجیر خود را پاره کند.

برخی از حیوانات خسته و عصبی نیز در قفس، بی حال افتاده اند تا تعدادی از بازدید کنندگان در نبود نگهبان کافی، با چوبهایی که از اطراف پیدا کرده اند، به بدن آنها فشار وارد آورند، تا شاید اندکی از جای خود تکان بخورند.

در حالی که برای هر بازدید کننده، بلیط ۲ هزار تومانی طلب می شود، اما تاریکی محیط و عدم روشنایی لازم در محوطه، باعث شده تا بازدید کنندگان برای اطمینان از زنده بودن حیواناتی که در قفس های بسیار کثیف گرفتار شده اند، به سوی آنها اشیایی را پرتاب نمایند.

در قسمت دیگری از نمایشگاه که به مارهای سمی اختصاص یافته است، به قدری قفس های شیشه ای محل نگهداری مارها کوچک است که بازدید کنندگان تعجب می کنند که چگونه این مارها در آنجا جای داده شده اند. در صحنه ای نادر و وحشیانه، پرنده زنده کوچکی که از ترس به خود می لرزد، در محل نگهداری ماری عظیم الجثه قرار داده شده تا بازدید کنندگان شاهد خورده شدن آن پرنده زیبا توسط این مار باشند.

اولین نمایشگاه طبیعت و جهان در بوشهر محلی شده تا بازدید کنندگان از نزدیک شاهد آزار حیوانات زبان بسته ای باشند که مثلا متولیان برگزاری این نمایشگاه، می خواهند آنها را با طبیعت آشنا کنند.

سهل انگاری نهادهای مربوطه در اجازه برگزاری این نمایشگاه حیوان آزاری در بوشهر، و سکوت دستگاههای متولی همانند اداره حفظ محیط زیست و نهادهای نظارتی همانند شورای شهر بوشهر و… جای تاسف بسیار دارد.

انتظار می رود بزودی به اولین نمایشگاه حیوان آزاری در بوشهر خاتمه داده و بیش از این زمینه دشمنی انسانها را با حیوانات و طبیعت فراهم نسازند.

______________________

سکوت مسئولین بوشهر و برگزاری نمایشگاه حیوان آزاری/ تصویری

“آزار حیوانات” به سفر استانی می رود/ اردبیل، خوزستان و تبریز مقاصد بعدی

شکار خرس از روبروی هتل در همدان!!!

اولین نمایشگاه ملی انسان و طبیعت/ تصویری

سکوت حامیان حیوانات در قبال آزار حیوانات در نمایشگاه قزوین

باغ‌وحش یا باغ شکنجه‌؟

باغ وحش یا باغ خجالت؟

باغ وحش، آری یا نه؟/ بخش سوم: ظلم بزرگ به گونه های بزرگ

باغ وحش، آری یا نه؟/ بخش دوم: جهنمی با نام بهشت

باغ وحش، آری یا نه؟/ بخش یکم

تاریخچه باغ وحش و نگهداری حیوانات وحشی در ایران/ مجمع الوحوش ناصری یا باغ وحش تهران

۱ Comment

  1. وحید می‌گه:

    لطفا یه فکری هم به حال باغ وخش بابلسر بکنید وضعیت اونجا خیای اسفباره.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN