Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: میمون انگشت دست کودک ۲ ساله‌ای را در شهربازی سیرجان قطع کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، شب گذشته امیر‌مهدی تقی‌زاده دو ساله به همراه پدر و مادر خود در شهربازی سیرجان مشغول تفرج بودند که میمون نگهداری شده در قفس به امیرمهدی حمله کرده و انگشت این کودک را جوید.

امیرمهدی بلافاصله به بیمارستان شهید غرضی و امام رضا (ع) سیرجان منتقل شد اما پزشکان با توجه به نبود شرایط پیوند انگشت وی را قطع کردند.

داود تقی‌زاده پدر این کودک که اهل اصفهان است به خبرنگار فارس گفت: شهربازی محل نگهداری حیوانات نیست و مجریان طرح حفاظ مناسب را برای عدم ورود کودکان به قفس این حیوان فراهم نکرده بودند که ‌با این حادثه روبه‌رو شدیم.

وی گفت: وقتی ابتدا به بیمارستان غرضی رسیدیم فقط اقدامات اولیه اورژانس را انجام دادند و سپس به بیمارستان امام رضای سیرجان منتقل شدیم که سه ساعت‌ از حادثه گذشته بود و امکانات و شرایط پیوند انگشت فراهم نبود و فرزندم در این حادثه ناقص شد و من از مسئولان این شهرستان شکایت دارم.

بابک سعیدی مسئول شهربازی سیرجان در پیگیری این خبر به خبرنگار فارس گفت: والدین کودک باید کودک دو ساله خود را محافظت می‌کردند و بی‌احتیاطی در وهله اول این حادثه را آفرید و عدم توجه والدین به کودک خود در محل نگهداری حیوانات موجب شد که این کودک انگشت ‌خود را به داخل قفس برده و میمون انگشت وی را می‌جود و اقدامات جهت بیمارستان هم انجام شد اما ‌نتیجه‌ای نداد.

وی افزود: نگهداری حیواناتی شامل عقاب‌، خرس‌، میمون و مار براساس مجوز بوده است و در شرایط ایمنی نگهداری می‌شوند و از نظر سلامتی حیوانات نیز شناسنامه بهداشتی و کنترل بهداشت را دارند که هیچ ممانعتی را از نظر قانونی نداشته‌ایم.

سعیدی افزود: تمام دستگاه‌های شهربازی برای کودکان در صورت عدم توجه والدین می‌توانند خطرساز باشند و هم برای خودشان گرفتاری صورت می‌گیرد و هم برای مجموعه شهربازی و این کودک بدون توجه والدین در حریم و حفاظ دوم وارد شده است، در صورتی که داود تقی‌زاده پدر کودک دو ساله می‌گوید حفاظ دوم را بعد از حادثه درست کرده‌اند.

به گزارش فارس، جالب توجه اینکه یک کودک ۱۰ ساله به نام سهیل محمودآبادی نیز دیشب توسط همین میمون در قفس دستش چنگ زده می‌شود، اما در تماسی که با مادر این کودک به نام مژگان گلستانی داشتیم وی می‌گوید مقصر ما والدین هستیم که می‌گذاریم فرزندانمان به قفس حیوانات نزدیک شوند از جمله پسر خودم که دستش را داخل قفس برای خوراندن خوراکی به میمون برده بود که توسط این حیوان چنگ زده شد.

__________________________

میمون باغ وحش انگشت دختر سه ساله را خورد/ تصویر

مرگ یک میمون بر اثر بی دقتی مسوولین/ تصاویر

 

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. شاید باورتون نشه اما شش سال پیش تو شهربازی و تو باغ وحش تبریز هم یکی از میمونهای بازیگوش بخاطر نزدیکی یه دختر بچه به قفس تحریک شده و گوشش را کشید که با شدت زخمی شد و خون خیلی زیادی جاری شد ، کم مانده بود گوشش کنده شود اما با چند تا بخیه حل شد . میدونیین جریان چیه ؟
    کل این اتفاقات بخاطر بی دقتی مسئولین باغ وحشهاست و هیچ …

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN