Subscribe: RSS Twitter

به گزارش مهر :

شرکتی مکانیکی با پشتیبانی وزارت دفاع آمریکا نوعی هواپیما ابداع کرده است که می‌توانند مشابه مرغ مگس، برای پرواز بالهایش را به هم بزند.
محققان نوعی هواپیمای کوچک و ۱۹ گرمی ابداع کرده اند که با استفاده از باله‌های متحرکش می‌تواند با سرعت بالایی پرواز کرده و در میان آسمان مانور دهد و به واسطه ثبت عکسهای هوایی اطلاعات محیطی مختلفی را در اختیار کاربرانش قرار دهد.
این هواپیما که مشابه مرغهای مگس می‌تواند بالهایش را با سرعت به هم بزند NAV نام داشته و توسط شرکتی به نام “ارووایرمنت” و تحت قرارداد این شرکت با وزارت دفاع آمریکا ساخته شده است. در یک نمایش آزمایشی این مرغ مگس مکانیکی توانست از فضای خارج وارد یک ساختمان شده و پیش از خروج از ساختمان تصاویر اکتشافی متعددی را به ثبت برساند.


مرغ مگس مکانیکی می‌تواند با استفاده از باطری داخلی اش برای هشت دقیقه پرواز کند. همچنین با کمک شبیه سازی ساختارهای واقعی بدن مرغ مگس این هواپیما از کارایی بسیار بالایی برخوردار بوده و با کمک بالهایی که می‌تواند مانند پرنده‌ها آنها را به هم بزند، پروازی کارامدتر از پرواز با استفاده از موتورها و یا ملخهای هواپیما دارد.

بدنه این هواپیما نیز مشابه بدن مرغ مگس طراحی شده با این تفاوت که بالهای هواپیما بلند تر از بالهای پرنده واقعی بوده و در عین حال به جای پا و دم برای این هواپیما از میله‌هایی برای فرود آمدن استفاده شده است.

بر اساس گزارش نیوساینتیست، طول بال این نمونه دست ساز ۱۶ سانتیمتر بوده و می‌تواند با سرعتی برابر ۱۷ کیلومتر بر ساعت پرواز کند. همچنین این هواپیما می‌تواند در برابر وزش بادی به قدرت ۸ کیلومتر بر ساعت مقاومت کند. مرکز تحقیقات وزارت دفاع آمریکا، در نظر دارد برای بهبود دادن توانایی‌های این مرغ مگس مکانیکی، سیستم GPS و سیستم خودکار ممانعت از برخورد با موانع را به آن افزوده و سیستم ارتباطاتی و انرژی آن را بهبود دهد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN