Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-5495

دیده بان حقوق حیوانات: هیچ یک از رسانه های مستقل زیست محیطی در نمایشگاه دوازدهم محیط زیست شرکت نداشتند.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در حالی امروز به کار خود پایان می دهد که در طول برگزاری این نمایشگاه جای خالی ۳ پایگاه خبری رسمی زیست محیطی و ۴ وب سایت خبری – تحلیلی فعال در زمینه محیط زیست باعث تعجب بازدید کنندگان زیست محیطی نمایشگاه شده بود. نمایشگاه دوازدهم محیط زیست ایران، پس از پشت سر گذاشتن بحران ها سر انجام در شهر تهران برپا شد و پایگاه خبری ایرن، پایگاه خبری سبزپرس، پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات، وب سایت خبری – تحلیلی زیست بوم، وب سایت خبری – تحلیلی زیست نیوز، وب سایت مرجع حیات وحش ایران و وب سایت دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران در این نمایشگاه حضور نداشتند.

همچنین پایگاه خبری سازمان حفاظت محیط زیست در حالی حضور ۱۷ سازمان مردم نهاد را حضوری پر شور توصیف کرده است که در وب سایت این سازمان  ۴۳۳ سازمان مردم نهاد لیست شده اند. فارغ از در نظر داشتن گروه هایی که در لیست مزبور قرار ندارند، این آمار به مفهوم حضور ۳ درصدی سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در نمایشگاه دوازدهم است. این در حالی است که بر اساس لیست سمن های موجود بر سایت سازمان، فقط در شهر تهران  ۵۶  سازمان مردم نهاد مشغول فعالیت هستند.

در شرایطی که به عقیده بسیاری از بازدید کنندگان به صورت خواسته یا ناخواسته گروه های فعال غیر دولتی در زمینه حفاظت از محیط زیست و حیات وحش در این نمایشگاه حضوری کم رنگ داشتند، حضور شرکت های مبلغ شکار، فروشندگان سلاح های شکاری و بادی و تجهیزات مربوطه بسیار قابل توجه بود و به اعتقاد برخی از بازدید کنندگان جو نمایشگاه را بیشتر از نمایشگاه حفاظتی، به نمایشگاه و فروشگاه شکار تبدیل کرده بود. حال و هوای غرفه های ادارات مختلف محیط زیست کشور نیز با نمایش نمونه های متعدد تاکسیدرمی، بیش از حال و هوای حفاظتی، به نمایشگاه نمونه های تاکسیدرمی شباهت یافته بود. در برخی از این غرفه ها، محیط بانان با لباس فرم تلاش می کردند ضمن گفتگو با بازدید کنندگان اطلاعات زیست محیطی مردم را به خصوص در زمینه حیات وحش افزایش دهند.

لازم به ذکر است که پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات به عنوان یک رسانه رسمی و مستقل زیست محیطی، در بدو امر اقدام به پیش ثبت نام جهت شرکت در این نمایشگاه کرده بود که پس از افزایش بهای متر مربع از ۴۸ هزار تومان به بیش از ۹۵ هزار تومان و عدم وجود حمایت از فعالان غیر دولتی امکان شرکت در نمایشگاه را از دست داد!

گزارش تصویری مربوط به نمایشگاه را اینجا ببینید:

دوازدهمین نمایشگاه بین الملی محیط زیست/ تصویری

__________________________

دوازدهمین نمایشگاه بین الملی محیط زیست/ تصویری

بازدید چشمگیر از دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

محمدی زاده: جمعیت تعدادی از گونه ها به سنی رسیده اند که باید از طبیعت حذف شوند!/ راه اندازی ۱۰۰ باشگاه شکار مجازی

نمایشگاه محیط زیست/ تصویری

حضور پرشور سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN