Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6426

دیده بان حقوق حیوانات: سالانه شمار زیادی از مارهای بومی نیوجرسی از گونه «pine snake» که به عنوان سفیران منطقه حفاظت شده «پاینلندز» در نیوجرسی شهرت دارند در حوادث جاده‌ای تلف می‌شوند و تحقیقات اخیر دانشجویان دانشگاه «درکسل» پرده از راز مرگ و میر زیاد این مارها در جاده‌ها برمی‌دارد.

به گزارش ایسنا دانشجویان دانشگاه درکسل یافته‌های خود را درباره علت مرگ و میر این مارهای بومی در خلال اجلاس سالانه جامعه بوم‌شناسی آمریکا (ESA) ارائه کردند.

این محققان دریافتند گذر از عرض جاده‌هایی که دو لاین عبوری دارند برای این مارها حداقل دو دقیقه زمان می‌برد و با توجه به سرعت خودروها این زمان برای عبور بی‌خطر از عرض جاده طولانی است. ضمن اینکه این دانشجویان در مطالعات خود به این نکته دست یافتند که مارها بر روی شن بسیار سریعتر از سطوح سخت و آسفالتی جاده‌ها حرکت می‌کنند.

همچنین داده‌های ترافیکی از جاده‌های نیوجرسی در منطقه مورد مطالعه نشان می‌دهد مارها در حین گذر از جاده‌ها با تعدادی خودرو مواجه می‌شوند که این تعداد از سه یا چهار دستگاه در جاده‌های کم‌تردد گرفته تا بیش از ۳۰ دستگاه خودرو را شامل می‌شود که به طور متوسط در هر دو دقیقه در روزهای شلوغ تابستان از جاده‌های نیوجرسی عبور می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس‌دیلی، مرگ مارها در کف جاده‌ها تنها یک تصادف دلخراش نیست بلکه می‌تواند یک مشکل جدی برای نجات جمعیت و گونه‌های کمیاب آنها باشد. در واقع با احداث جاده‌ها، بسیاری از زیستگاه‌های طبیعی مارها از هم تفکیک می‌شوند و این تغییرات، امکان جفت‌گیری و زاد و ولد آنها با مارهای آن سوی جاده را به شدت محدود می‌کند. البته مرگ مارها همیشه هم یک تصادف نیست زیرا شواهد نشان می‌دهد که برخی از رانندگان به طور عمدی از روی مارها و لاک‌پشت‌ها عبور می‌کنند.

Animal-Rights-Watch-ARW-6425

برچسب‌ها, , , ,

۱ Comment

  1. مهرسا می‌گه:

    چقدر دلخراش و ناراحت کننده .

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN