Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7326

دیده بان حقوق حیوانات: مسئولان باغ وحش کپنهاکِ دانمارک به بهانه فراهم کردن فضای بیشتر برای شیرهای تازه متولد شده در اقدامی بی‌رحمانه چهار قلاده شیر سالم این باغ وحش را کشتند.

به گزارش ایسنا، این چهار شیر جزو گوشتخوارانی بودند که ماه گذشته از بقایای زرافه‌ای که در همین باغ وحش کشته شد، تغذیه کردند. اکنون این چهار شیر قربانی تغییر نسل‌ها در این باغ وحش شدند. این چهار قلاده شیر کشته شده یک شیر نر ۱۶ ساله، یک ماده شیر ۱۶ ساله و دو ماده شیر جوانتر بودند. ماه گذشته نیز وقتی مسئولان این باغ وحش یک زرافه ۱۸ ماهه را که «ماریوس» نام داشت، به دلیل ناتوانی تولیدمثلی کشتند، رسانه‌های خبری جهان شدیدا به این اقدام اعتراض کردند اما مسئولان باغ وحش با کشتن این چهار شیر نشان دادند که توجهی به این اعتراض‌ها ندارند.

«استفن استراد»، مدیر باغ وحش کپنهاک دراین‌باره گفت: تصور می‌کنم مردم پس از ماجرای «ماریوس» آگاه‌تر شده‌اند.

وی افزود: این شیرها باید نابود شده و از زاد و ولد آنها با خویشاوندان جلوگیری شود.

استراد تاکید کرد: کشتن ماریوس برای ما نگرانی کمی ایجاد کرد زیرا معتقدیم بهترین تصمیم را در این زمینه گرفتیم.

وی افزود: یک توله شیر جدید سه ساله طی روزهای آینده تحویل خانواده شیرها می‌شود.

به نقل از خبرگزاری شینهوا،‌ «ماریا اوانس» یک فعال حمایت از حیات وحش با انتقاد از مسئولان باغ وحش کپنهاک می‌گوید: این توله شیر در این باغ وحش متولد شده و مسئولان باغ وحش خودشان مسئول یافتن محل زندگی برای آن هستند. فرقی نمی‌کند چند روز طول می‌کشد اما آنها حق ندارند آسان‌ترین راه حل را انتخاب کنند و به راحتی حیوانات را سلاخی کنند.

۴ Comments

 1. تو دانمارک این طوریه…..
  تو ایران که دیگه….

 2. زهره می‌گه:

  اصلا تفکرات ناسیونالیستی و نژادپرستانه ندارم ولی اخیرا به این نتیجه رسیده ام که اقوام اسکاندیناوی دور از تمدن و در بربریت بسر می برند. نهنگ ها و دلفین ها را هم که برای یک مراسم سنتی مسخره قتل عام می کنند. مثل این که انجمن جهانی حیوانات فقط یک اسم است و هیچ گونه قدرت و اختیاری در برچیدن جنایات علیه حیوانات ندارد! تعطیل شود بهتر است!

 3. Lili می‌گه:

  این همون باغ وحشیه که بچه زرافه ای رو به گناه اینکه ژن معمولی داشت جلوی چشم بازدیدکنندگان با شلیک به سرش کشتند و همونجا تکه تکه کردن برای شیرها صد در صد مقامات این باغ وحش یه مشت بیمار روانین که عقده های روانیشون رو سر این حیوانات خالی میکنن

 4. سارا می‌گه:

  احمق و نفهم بودن ربطی به اهل کجا بودن نداره ها…فقط در یک جمله میتونم بگم خاک بر سر احمقتون کنن با اون مدیریتتون

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN