Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7731

دیده بان حقوق حیوانات: خرس اسیر در میان دیواره مرگ ورزنه ضبط شد.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات خرسی که مدت ها در قفس ۱/۵ متری اسیر بوده و در هر نمایش دیواره مرگ وادار به ضجه زدن می شد توسط گارد محیط زیست ضبط شد.

میر حسین داداشی، رئیس اداره ساماندهی و هماهنگی دفتر صید و شکار محیط زیست با اعلام این خبر به دیده بان حقوق حیوانات گفت این خرس تا تعیین تکلیف نهایی برای نگهداری به تهران منتقل خواهد شد.

هفته گذشته با دریافت گزارشی از یک هموطن مقیم منطقه، پیگیری های دیده بان حقوق حیوانات آغاز شد و با کمک گزارش دهنده و سه گزارشگر اعزامی به منطقه، در شب های متوالی اسناد تصویری در قالب فیلم و عکس تهیه و به موازات مراتب جهت پیگیری به مسوولان سازمان اطلاع داده شد.

همچنین آقای مهندس افشین کرمی در یک مصاحبه زنده رادیویی قول پیگیری سریع ماجرا را داده بودند که با توجه به اقدام انجام شده و در اقدامی تحسین بر انگیز این خرس از اسارت در قفس یک و نیم متری خلاص و ضبط شده است.

دیده بان حقوق حیوانات ضمن تشکر از اقدام سریع مسوولان، امیدوار است این رخداد به مرور برای سایر حیات وحش اسیر در چنگال خودخواهی افرادی که از اسارت حیوانات و حیوان آزاری سود مالی می برند نیز رخ دهد.

Animal-Rights-Watch-ARW-7770

______________________

شرایط دهشتناک نگهداری یک خرس قهوه ای در قفس ۱/۵ متری؛ هشدار شدید دیده بان حقوق حیوانات/ فیلم و تصویر

 

۶ Comments

 1. Azimi می‌گه:

  اقدام قابل تقدیریست…
  امیدوارم به زودی بساط این معرکه گیران برچیده شود و از آن مهم تر فرهنگ سازی میان مردم است که برای دیدن چنین صحنه هایی پول پرداخت نکند…
  به خاطر دارم چند سال پیش، در یکی از شهرهای غربی کشور، یک سیرک دایر شده بود که همراه خود یک خرس نیز داشتند، من هم از سر کنجکاوی از پشت سیرک و به دور از چشم نگهبانان به کنار قفس خرس که روی یک وانت بود، رفتم. در نگاه اول، فکر کردم همچون خرس های وحشی در طبیعت است (که از فواصل دور دیده بودم) اما خرس عکس العملی نشان نمی داد. شجاعتم بیشتر شد و دستم را از داخل قفس بردم و بدن خرس را لمس کردم، اما باز هم خرس عکس العملی نشان نداد. احساس کردم دارم به یک گوسفند دست می زنم.
  در آن لحظه دوست داشتم خرس به من حمله کند و وحشی بودن خود را نشان دهد، اما چنین مظلومیتی را از او نبینم….
  این یک داستان نیست، این واقعیتی است که در جامعه جریان دارد…

 2. زهره می‌گه:

  یک خرس نگون بخت را نجات دادید. قباحت چنین کارهایی باید در انظار عمومی پر رنگ شود و همگان بفهمند که هر حیوانی جان دارد. احساس دارد. حیوانات عروسک بیجان نیستند که آنها را بازیچه دست خود قرار دهیم. اگر اراده کنیم کارهای شرافتمندانه تری هم می توانیم برای امرار معاش بیابیم.

 3. افشين می‌گه:

  از اقدام اداره محیط زیست در مورد نجات این خرس بینوا بسیار سپاسگزاریم.امید وارم دیگر در هیج جای دنیا شاهد آزار هیچ موجودی نباشیم

 4. ایرانی می‌گه:

  باید این جور اقدامات را در سطح کشور افزایش داد….

 5. ایدا می‌گه:

  سلام یک سوال داشتم من امروز که برای خرید دانه برای کبوترها به یه پرنده فروشی مراجعه کردم یک میمون بی نوا رو دیدم که تو قفس کاسکو نگه داری میشد و هیچی واسه خوردن نداشت هرچی تو کیفم داشتم دادم بهش تا حداقل کمی سیربشه فروش میمون تا جایی که میدونم ممنوعه اگر به داره محیط زیست شهرمون مراجعه کنم کاری برای این زبون بسته میکنند؟

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   بله و جهت پیگیری حتما سند تصویری تهیه کنید تا در صورت عدم پیگرد قانونی بتوانید حرف خود را ثابت کنید.
   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر از طریق ایمیل با یگان امداد و نجات دیده بان در تماس باشید

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN