Subscribe: RSS Twitter
دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: کمبود علوفه باعث پراکنده شدن آهوان دومین زیستگاه آهو ایران در این شهرستان با نام “پناهگاه حیات وحش شیراحمد” شده و این حیوانات را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش ایرنا، “احمد عمارلو” روز سه شنبه گفت: یکی از این آهوان شب گذشته وارد جاده اصلی شد و در تصادف با خودرو از ناحیه یک چشم دچار آسیب شد.

وی بیان کرد: این آهو بلافاصله از سوی راننده خودرو به محیط بانی شیراحمد منتقل و تحت درمان قرار گرفت و از مرگ حتمی نجات یافت اما یک چشم خود را از دست داد.

وی گفت: مشابه این سانحه ممکن است برای سایر آهوان پناهگاه شیراحمد اتفاق بیافتد لذا نیازمند یاری مسئولان برای تامین علوفه و حفاظت از این گونه جانوری هستیم. وی اظهار کرد: پناهگاه حیات وحش شیر احمد در پنج کیلومتری جنوب شهر سبزوار قرار گرفته و وضعیت بسیار ضعیف مرتع این منطقه و خشکسالی موجب پراکندگی آهوان و خروج آنان از هسته اصلی حفاظتی شده است. رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار خواستار تخصیص اعتبار ویژه برای تامین علوفه آهوان پناهگاه شیر احمد و حفاظت از این گونه جانوری شد.

پناهگاه حیات وحش شیراحمد سبزوار مهم‌ترین زیستگاه آهو در شرق کشور است.

۳ Comments

 1. reza - beik می‌گه:

  خدا اموات اون هم وطن رو بیامرزه که احساس مسئولیت کرده و انسانیت خودش رو در نجات این حیوان زبان بسته به اپبات رسانده . ان شاالله امام هشتم یاورت باشه

 2. سهند می‌گه:

  بازم صد رحمت به این راننده که احساس مسئولیت کرده نه مثل بعضی رانندگان بی وجدان که باعث تلفات تأسف بار حیات وحش بخصوص در جاده پارک ملی گلستان شده و بدون احساس مسئولیتی نسبت به حیوانات زبان بسته سریعاً محل حادثه را ترک می کنند؛ بماند که مسئولیت اصلی بر عهده چه سازمانها و افرادی است..

 3. Enter your name... می‌گه:

  با سلام. این عکسی که گذاشته اید جبیر هستند و نه آهو.
  و پناهگاه شیراحمد یکی از بهترین زیستگاههای جبیر در ایران هستو اشتباها در کل این خبر آهو ذکر شده

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN