Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8374

دیده بان حقوق حیوانات: چند شب قبل در تقابل یگ محیط بان با پلنگی مجروح در پارک ملی بمو، محیط بان علی رغم امکان استفاده از سلاح گرم، صدمه نزدن به حیوان را در اولویت می بیند و از سلاح استفاده نمی کند. اهمیت این ایثار زمانی مشخص می شود که این رفتار را (که حتی به صورت اصولی توصیه نیز نمی شود) با رفتار شکارچی پیر مقایسه کنیم زمانی که در داستانی که بعدتر به ساختگی بودن آن اعتراف کرده است، شبی صدای نعره می شنود و با چشمان بسته به سمت حیوان شلیک می کند!

عصر چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه سالجاری یکی از محیط بانان پارک ملی بمو مورد حمله یک پلنگ مجروح قرار گرفت.

به گزارش زیست بوم محیط بانان پارک ملی بمو عصر روز چهارشنبه طی گزارشی مبنی بر تصادف یک قلاده پلنگ در زمین های زراعی اطراف پاسگاه سر محیط بانی شهید کاظمی بمو جهت بررسی های لازم به محل اعزام شدند.
در هنگام تصویر برداری عباس خسروی یکی از محیط بانان پارک ملی بمو مورد حمله پلنگ قرار گرفت و با وجود همراه داشتن اسلحه از آن استفاده نکرد.

پس از رهایی از چنگال پلنگ و رسیدن نیرو های آتش نشانی، اورژانس و دامپزشکی، پلنگ بصورت بیهوش به شیراز منتقل شد.

بنابر اطلاع زیست بوم؛ عباس خسروی محیط بان پارک ملی بمو از ناحیه هر دو پا مجروح و پس از انتقال به بیمارستان مورد درمان قرار گرفت.

حال عمومی وی هم اکنون خوب گزارش شده است.

گفتنی است پارک ملی بمو از پارک‌های ملی ایران در استان فارس است و در حدود ۴۰ سال است که مورد حفاظت قرار گرفته شده و از لحاظ شمار حیوانات و تنوع حیات‌وحش، بعد از پارک‌های ملی گلستان و ارومیه در مقام سوم اهمیت می باشد.
در زیستگاه طبیعی بمو، علاوه بر پلنگ، پستاندارانی از جمله، آهو، قوچ و میش، بز و پازن و پرندگانی همچون عقاب طلایی زندگی می‌کنند و کفتار، گربه جنگلی، گربه وحشی و جغد کوچک و شاه بوف از دیگر حیوانات این منطقه می باشند.
برچسب‌ها, ,

۲ Comments

 1. پیراسته فر می‌گه:

  محیط بان پیدامیشه،این پلنگ است که “گونه نادر”است!
  انسانها نبایدحیوانات درنده را مضروب کنند،حیوانات درنده اگه به آدمها حمله کردنداشکالی نداره!
  این شعارمحیط زیست!
  آی دوست دارم یک پلنگی به خانم ابتکارحمله کند وپایش رازخمی کند ویا گرگی به مشاوراعظمش”کهرم”حمله کند وزبانشو گازبگیرد.

 2. محیط بان می‌گه:

  اگر چنین حرکت زیبایی در یک کشور با فرهنگ و تمدن پیشرفته اتفاق بیفتد چه تقدیر شایسته ای که فقط از طرف مردم از اون قهرمان صورت نمی گیره… نه مثل کامنتی که آقا یا خانم پیراسته فر در کمال قدرناشناسی و ندانستن ارزش کار این محیط بان دلاور نگاشته است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN