Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8204

دیده بان حقوق حیوانات: شکارچی پیر با انتشار مطلبی خجالت آور در خبر آنلاین به شلیک کردن به یک خرس اعتراف کرد؛ اقدامی که باید با اعلام جرم مسوولان محیط زیست همراه شود.

در حالی که از گوشه و کنار کشور اخبار توبه شکارچیان از کشتن حیوانات، شکستن اسلحه های شکاری، پایین کشیدن تندیس های شکار از میادین شهرها و نصب تندیس مردانی که شکار را ترک کرده اند به گوش می رسد، خبرآنلاین به رسانه ای برای ترویج شکار و پایگاه نشر خاطرات ننگین کشتارچیان تبدیل شده است.

محمدعلی اینانلو در این خاطره هم به روال تمامی خاطرات ژورنالیستیش سرشار از اطلاعات غلط و هوچی گری و اتفاقات غلو شده است تلاش کرده باز هم احساساتی شدن های شبانگاهیش را با نگارش متنی شبه ادبی – بسته به بضاعت قلمش – در قالب مردانگی و قوی تر بودن از پلنگ و خرس نمایش دهد.

در جای جای این متن اشتباهاتی به چشم می خورد که خواننده نا آشنا آن را به حساب مردانگی و کاربلدی این فرد خواهد گذاشت اما افرادی که طبیعت گردی را به ولگردی در طبیعت ارجح می دانند از ماجرا برداشتی برعکس دارند. ادعای زمین گذاشتن تفنگ (در عین اعتراف به کشتار پرندگان)، تلاش برای نمایش شباهت وصل عاشق به معشوق و شکار حیوانات، بمباران مخاطب با اصطلاحات بیابان گردی، مخفی کردن قوچ شکار شده زیر سنگ برای مخفی ماندن از پلنگ و گرگ، شب مانی در منطقه ای که غرش خرس یا پلنگ شنیده شده، قطع شاخه های اورس در عین ممنوعیت شدید این رفتار، ادعای مضحک تلاش خرس و پلنگ برای بازپس گیری یک سوراخ در کوه از این فرد و مقاومت پیروزمندانه این فرد در برابر این تلاش!، رفت و آمدهای بانمک حیوان مورد اشاره برای بازپس گیری پنت هاوس جذابش در کوه و البته فعالیت های جالب توجه کشتارچی در عین ناتوانی حاصل از خستگی از حمل جسد قوچ کشته شده فقط برخی نکته های قابل توجه این متن هستند.

لازم است اعتراف صریح این شخص به شلیک منجر به جرح و مرگ یک خرس (یا پلنگ) از جانب مسوولان دفتر شکار و صید و یگان حفاظت سازمان محیط زیست به شکل رسمی و قانونی پیگیری شود.

پی نوشت:

۱- گفته می شود برخی رسانه ها برای متون پربازدید حق التحریر ۵۰ هزار تومانی در نظر می گیرند و چه روشی بهتر از نگارش و انتشار مطالبی که با جذب ناسزاها به عنوان کامنت، برای ناشر «کلیک» و برای نگارنده «دستمزد» ایجاد کند؟

۲- در یکی از قسمت های برنامه تلویزیونی اصل ۵۰ به دعوت مجری سابق این برنامه، محمدعلی اینانلو تلاش کرد تا با شکلک در آوردن در برنامه زنده، روند فعالیت دیده بان حقوق حیوانات و به طریق اولی حقوق حیوانات را به تمسخر بگیرد. وی در این برنامه سفارشی در حالی با رفتاری زننده از دیده بان حقوق حیوانات به دلیل نپرداختن به مساله نحر شترها انتقاد می کرد که از دو روز قبل تر فیلم فرار یک شتر با گلوی بریده در صفحه نخست این پایگاه خبری منتشر شده بود. جزییات این برنامه و رفتار خنده دار این شخص در برنامه زنده در صورت لزوم و به تشخیص تحریریه دیده بان منتشر خواهد شد.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2012/06/Animal-Rights-Watch-ARW-4028.jpg

طرح: آیدین ارجمندی

_________________________

نامه ویژه عکاس حیات وحش به اینانلو در دفاع از سریال پایتخت/ مردم دیگر حیوان خونی را در زیر پای شما برنمیتابند

نامه سرگشاده ی محمد تاجران به اینانلو؛ یادی از عباثی که یادش داغ بود/ وبلاگی میهمان

غیرت، توصیه اسماعیل میرفخرایی برای آنان که پشت صحنه بدنبال کباب کردن گوشت شکارند!

مناظره شکار/ فیلم

مناظره تلویزیونی شکار/ تصویری

رسانه ملی و آگهی رپرتاژ شکارچی پیر/ باز هم اینانلو خود را کارشناس خواند و منتقدان را به باد تمسخر گرفت

ناصر کرمی هم تایید کرد اینانلو دروغ گفته است!

اپورتونیست‌های زیست محیطی و شنگول و منگول وارونه!/ ادامه عکس العمل ها به دروغ گویی های شکارچی پیر

باز هم خداوند این کشور را از دروغ و خشکسالی دور نگه دارد!/ در ادامه دروغ گویی های شکارچی پیر

خوش خدمتی مجری نچسب «ورزش و مردم» به دروغگویی اینانلو/ مزاح کودکانه شفیع و اینانلو با «یوزپلنگ پلو»!

آرش نورآقایی: آرام شویم!

چقدر تو بزرگواری مَرد!/ خداحافظی ایده پرداز اصلی درج نشان یوز بر پیراهن تیم ملی بعد از دروغ شکارچی

دروغ رسمی شکارچی پیر در برنامه فوتبالی ۹۰/ سوء استفاده علنی از نا آگاهی هوامل برنامه ۹۰

سقوط آزاد «محمدعلی اینانلو» با دروغ شاخدار در برنامه نود! + اسناد

شکارچی پیر به وقت عذرخواهی نیز پر مدعاست!

حساسیت شکارچی خون ریز به بوی خون!/ پرده برداری شکارچی پیر از خوی ددمنشانه کشتن برای انتقام

پاسخ دکتر فاضل به گستاخی های شکارچی پیر/ دشنه شکارچی و مدرسه دخترانه من!

پاسخ گستاخانه شکارچی پیر به دکتر فاضل/ ما داریم اخته می‌شویم!

خودبزرگ بینی شکارچی پیر با بیان نمایشی اقدامات خیر احتمالی/ استفاده از کارهای خیر به عنوان چماق!

دلبری یک کارشناس از مرد سبیل کلفت و خشن!

شکارچی پیر از «شرف ایرانیان» چه می داند؟/ تیغ و زنگی

از «اینانلو»یی که می‌شناختیم تا «اینانلو»یی که نمی‌شناسیم!

سرزمین‌مان را دوست داریم؛ پاسخی به محمد علی اینانلو

می توانم ۱۰۰ یوز به مسوولان نشان بدهم!/ ادامه ادعاهای طنزگونه در رسانه های رسمی

دفاع از شکار در غیاب مخالفان شکار در مقر سازمان حفاظت محیط زیست!/ برای حفاظت حیوانات باید آنها را به خاک و خون کشید

 آقای اینانلو، شفاف پاسخ دهید: شکارچی هستید یا طرفدار طبیعت؟!

اینانلوی عزیز، این طبیعت گردی نیست!/ وبلاگ میهمان

۲۰ Comments

 1. nature می‌گه:

  با این نوع نوشته ها و این لحن فقط یک عده آدم را سر لجبازی می اندازید و متاسفانه در این دعواها و لجبازی ها اونی که بیشتر آسیب می بینه و هزینه می پردازه حیات وحش بی پناه این سرزمین هست، واقعا این مطلب شما فایده ای یا اثر مثبتی داره؟! هزاران نفر خلافکار در زمینه محیط زیست وجود دارد زوم کردن روی یکنفر و هی بمباران کردن او اگر اون فرد رو مشهورتر نکند، اثر دیگری ندارد…

 2. nature می‌گه:

  لطفا به جای پرداختن به فردی که سالهای بازنشستگی اش را می گذراند به فجایعی از این دست که در گزارش انجمن حمایت از حیوانات آمده بپردازید:

  (بسیج دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد و انجمن علمی این دانشکده در اقدامی غیر قابل باور فردا پنجشنبه (۲۷ آذر) مسابقه تشریح حیوانات برای دانش آموزان دبیرستانی را در دانشکده دامپزشکی این دانشگاه برگزار میکنند. در این مسابقه از دانش آموزان خواسته شده است که در مدت ۲۰ دقیقه برای خارج کردن اندامهای داخلی موش شامل قلب، ریه، کلیه، معده ها و روده ها با هم مسابقه دهند!!

  از هر گروه از شرکت کنندگان مبلغ ۷۵ هزار تومان اخذ شده است که این مبلغ توسط شرکت کنندگان به حساب بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی واریز شده است.

  این مسابقه روز پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح برگزار خواهد شد.
  آدرس سایت مسابقه http://www.vetcup.ir

  برگزاری این مسابقات، دانش آموزان را وادار ساخته است که در روزهای گذشته این جونده را با قیمت بالا و گاهی به تعداد بالا (هر عدد رت آزمایشگاهی به قیمت هر کدام ۱۰۰ هزار تومان از دانشکده دامپزشکی) تهیه و جلسات متعددی را جهت کسب مهارت خروج اندام مذکور برگزار نمایند!!!

  این اقدامات غیراخلاقی و سوء استفاده از جانوران آزمایشگاهی با اهداف سطحی و واهی، قطعا هیچگونه جایگاهی در ارتقاء علمی دانش آموزان ندارد.

  انجمن حمایت از حیوانات از روسای دانشگاه فردوسی مشهد٬ دانشکده دامپزشکی و همچنین بسیج خراسان رضوی میخواهد هر چه سریعتر این اقدام وحشیانه را متوقف کنند.)

  لینک منبع:

  http://www.iranspca.com/vetcup.aspx

  • تحریریه می‌گه:

   بر خلاف تصور شما این فرد نه تنها بازنشسته نیست که طبق ادعای خودش هنوز هم مشغول کشتار پرندگان است آن هم با افتخار بدون مجوز!
   به علاوه تئوری سازی و تبلیغ کشتار برای مخاطبان عام تلویزیون بازنشستگی ندارد و این فرد بجز فوتبال و والیبال و آشپزی، در مسایل تخصصی محیط زیستی نیز خود را صاحب نظر می داند! با چنین خطای قابل گسترشی باید به شدت هرچه تمام تر برخورد شود.
   در رابطه با موش های آزمایشگاهی، مطلع باشید که دیده بان به دور از برخوردهای نمایشی و بدون اقدامات ژورنالیستی در این زمینه فعالیت می کند.

 3. hossien می‌گه:

  محمد علی اینالو رو همه میشناسن و می دوند نصف ایران رو با برنامه های اون با محیط زیست اشنا شدن !
  نیاز نیست که کم کاری و عدم صلاحیت خودتون رو گردن افرادی مثل محمد علی اینالو بندازید
  اقداماتون

 4. Amir می‌گه:

  آقای اینانلو خدا کنه این مطلب رو بخونی. جای دیگری هم قلم فرسایی شما وتهدید هایت رو برای سازمان محیط زیست خوندم. فکر میکنی خیلی گنده ای وخیلی قدرت داری؟ خدا کنه یک روز سر راه هم سبز بشیم. از ته دل دعا میکنم. خدا کنه یک روز سر راه هم سبز بشیم. بیچاره محیط زیست ایران. بیچاره این کشور که چون تویی خود را پدر طبیعت گردی آن میداند. به قول شاعر پدر ملت ایران اگر این…….. پدر است بر چنین………..

 5. پژمان می‌گه:

  با سلام . از کوبنده بودن این متن میتوان تشخیص داد که فقط یک خصومت شخصی در پشت پرده هست . وگرنه به جای اینکه جناب آقای اینانلو رو مورد بازخواست و خصومت شخصی قرار دهید به دنبال حل مسائلی مهم تر از قبیل تخریب جنگل ها . تخریب پناهگاه های طبیعی حیوانات که توسط جاده سازی و غیره از بین میره . تخریب تالاب انزلی و جاده کشی از قلب آن و لایروبی نکردن تالاب و ازین دست مطالب بپردازید و اونها رو مرتفع کنید . خیلی از شکار کش ها با ندادن پروانه شکار بسیار راحت تر و بی خطر تر به شکارشکی خود میپردازند . این مسایل رو جدی بگیرید . جناب اینانلو با این چنین انتقاداتی که جنابعالی میکنید شخصیتشان زیر سوال نمیرود چرا که سالیان سال برای طبیعت و محیط زیست این مملکت زحمت کشیده اند . پاینده باشید

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   مجموعه دیده بان حقوق حیوانات با هیچ فردی خصومت شخصی ندارد و وقت هیچ یک از اعضا را برای خصومت شخصی هدر نمی دهد؛ اما با تخریب فرهنگ و تبلیغ کشتار و ترویج لذت کشتن، به خصوص ترویج کشتار تفریحی به شدت مخالف است و مقابله می کند.
   این مجموعه تا کنون به حد کفایت به نسبت ارتباط با حقوق حیوانات به مسایل زیست محیطی اشاره شده نیز پرداخته است اما از آنجا که به برخورد تخصصی معتقد است، مباحث زیستگاهی را در عین داشتن اولوین بالاتر، در اولویت و ارتباط مستقیم حقوق حیوانات نمی داند.
   در رابطه با تصادفات جاده ای و … نیز این مجموعه از معدود گروه های فعال در مباحث بوده و در همکاری با سازمان محیط زیست در این زمینه فعالیت می کند.
   بحث نقی یک کشتار بی دلیل، بحث زیر سووال بردن شخصیت کسی نیست!

 6. سعید می‌گه:

  دوست عزیز قدرتمند یکه زن جناب امیر

  من یک سوال از شما دارم ، بیش از ۱۲۰۰۰ سال از وجود انسان

  هوشمند و شکار هدفمند ( نه برای گرسنگی بلکه برای کسب درامد )

  میگذرد . چرا تا همین اواخر قرن نوزدهم اون همه جاندار علیرغم

  ۱۲۰۰۰ سال شکار وجود داشت؟

  چرا در این ۲۰۰ سال این همه محیط زیست خراب شده ؟

  اون همه جاندار کجا رفتند ؟ آیا همه شکار شدند؟

  نه خیر ، بی توجهی سازمانی به نام محیط زیست و جنگلبانی

  و شکاربانی و … در همه کشورها ، ساخت جاده ها ، حذف جنگلها

  افزایش جمعیت آلودگی هوا و… باعث کاهش و نابودی جانداران شده

  نه شکار ، شما در یک سال چقدر میتوانید شکار کنید؟

  چرا قبل از انقلاب که عشایر و … اون همه شکار میکردند شکار کم نشد؟

  این ترفند سایتهای حمایت از حیوانات است .

  اینها با تعصبی کردن افراد و انحراف نظر قصد در به عمل نشاندن

  کارهای خود دارند . بروید ویلاهای مجوز دار شمال و جنوب و شرکتهای

  نو ساز رو ببینید بروید جاده ها رو ببینید که همین چند روز پیش

  دو یوز ایرانی در سمنان را تلف کرد .

  لطفا گستره دید خود رو بازتر کنید و به حرفهای ۱۰ سال پیش

  و اکاذیب پخش شده توسط این سایتها گوش نکنید

  و اما خرسها ، خرها قبل و بعد از خواب زمستانی خصوصا نر ها بسیار

  عصبی بوده و این از تاثیر مستقیم میزان چربی بر سیستم عصبی و

  مغز اونهاست . قبل از خواب زمستانی سرمستانه میکشند و شکار میکنند

  تا چربی جمع کنند در این فصل به هر جانداری از جمله انسان حمله میکنند

  بعد از خواب زمستانی هم چون به شدت ضعیف شده اند . برای جبران چربی

  به هر جانداری از جمله انسان حمله کرده و ان را میکشند و میخورند .

  ضمنا خرسهای قهوه ای ایران علاقه ی زیادی به میوه های جنگلی نداشته

  و صرفا برای دفع مدفوع خشک شده توی روده بعد از خواب زمستانی

  این میوه ها رو میخورند . این خرسها معمولا به شدت دنبال عسل و گوشت

  هستند و کمتر از علف استفاده میکنند .

  امیدوارم کمی تحقیق کنید و بعد قدرتنمایی بفرمایید .

  ضمنا شما هر چه هم قدر باشید نمیتوانید در صورت شکایت

  جلوی قانون بایستید .

  یا حق

 7. عجیب است که سبک و لحن این نوشتار بسیار به سرمقاله های روزنامه کیهان نزدیک است و این مسئله هر بار درباره اینانلو تکرار می شود. این لحن نه تنها لکه دردی از ما دوا نمی کند، بباعث دشمن تراشی شده و ضعف شما را می رساند.
  «شکارچی پیر» به «آمریکای خونخوار» و «کفتار پیر» بی شباهت نیست.

  […] من یک طرفدار حقوق حیوانات هستم و خوب می دانم اینانلو شکارچی است و چطور فکر می کند اما برای انتشار واقعیت، استفاده از کلمات درست، بدون هیچ جانبداری به اعتماد سازی کمک می کند.

  شما به عنوان رسانه باید این اصل «عدم جانبداری» را رعایت کنید تا رسانه تان روز به روز حرفه ای تر و صادق تر شود و افراد بیشتری را به مسئله مهم حقوق حیوانات و محیط زیست جلب کند.

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما دوست روزنامه نگار،
   آیا نگاه فاصله دار شما از جانب داری تاکنون باعث شده در برابر اتهام مضحک «سانتیمانتال» بودن تمام حامیان حیوانات که توسط همین شخص صدها بار در رسانه ها مطرح شده قد علم کنید یا نقدی بنویسید؟!
   آیا اصل «عدم جانب داری» وقتی جنایتی رخ داده و خاطی خاطره سرشار از لحظات شیرین و مردانه اش را که سبب تشویق مردم می شود در یک رسانه رسمی منتشر می کند نیز ساری و جاری است؟
   آیا تا کنون حتی در حد همین کامنت یا حتی یک خط در نقد رفتار این رسانه مبلغ کشتار قلم فرسایی کرده اید تا آنها را نیز از اصل «عدم جانب داری» مطلع کنید؟
   آیا در قرن ۲بیست و یکم هم باید با کدخدامنشی و ریش سفیدی و سکوت عقلا در برابر این دسته افراد مسایل را حل و فصل کنیم؟!
   و آیا محلی که «شاخه رسانه ای دیده بان حقوق حیوانات» محسوب می شود، باید در برابر سکوت مسوولان در برخورد با تبلیغات کشتار، بدون جانب داری از حقوق حیوانات و تنوع زیستی فعالیت کند؟!
   پاسخ ما لا اقل به آخرین پرسش منفی است!

 8. دیده‌بان می‌گه:

  «محیط زیست کشتار محمد علی اینانلو را پیگیری کند» این چه تیتری‌است؟ جز اینکه شما و مردم را به حاشیه می‌راند هیچ سودی ندارد.
  «شکارچی پیر» چه اصطلاحی است؟

  اشتباهات افرادی همچون اینانلو به قدری فاحش است که نیازی به این کلمات ندارد.
  دیده‌بان حقوق حیوانات! با این شکل از خبررسانی جز سر لج انداختن طرفداران این آدم‌ها و دشمن‌تراشی برای حیوانات هیچ سودی نمی‌کنید!
  این ره که می‌روید به هیچستان است و حاشیه. این نوع کار٬ این رفتار غیرحرفه‌ای به ضرر حیوانات و به نفع شکارچیان است و صد البته باعث خنده‌ی مردم.
  همین که لینک می‌دادید و اطلاع رسانی می‌کردید که «خبرآنلاین در جایگاه یک رسانه شناخته شده٬ با انتشار یادداشت‌هایی که به تبلیغ شکار می‌پردازد٬ رفتاری غلط را ترویج می‌کند و به شکار و شکارچی ارزش می‌دهد.» کافی بود و مردم خود می‌دانستند این افراد را با چه صفتی بخوانند.

  باور کنید مخاطبان سایت شما بیشتر طرفدار حقوق حیوانات هستند تا مردم ناآگاه و شکارچیان. باور کنید طرفداران حقوق حیوانات و مردم آگاه که از رسانه شما به عنوان پایگاه خبری معتبر یاد می‌کنند خوب می‌دانند چطور قضاوت کنند و این کار به ضرر همه ماست!
  پس لطفا! حرفه‌ای رفتار کنید.

 9. شمس می‌گه:

  مگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش
  کودکان زمانی که از بزرگتر خود میترسند و احتمال محکوم شدن را زیاد می دانند شروع به شلوغ کردن و ایجاد حاشیه میکنند. درست مثل شما. اگر مرد هستید و مدعی که کسی مثل اینانلو که سالها زحمت محیط زیست را کشیده . افراد مضر هستند .. شما چه میکنید جز شو و قیافه مظلوم گذفتن .. کار اجرایی ملاک است نه پشت چشم نازک کردن و هیاهو درست کردن .. اگر مردید جلوی خرابکاریهای اداراتی مثل محیط زیست بایستید …

  • تحریریه می‌گه:

   آیا شما و مریدتان جلوی چنین خرابکاریهایی را گرفته اید و در سابقه خود چنین افتخاراتی را حمل می کنید؟
   ما در بخش رسانه ای موظفیم به جامعه اطلاعات صحیحی ارایه کنیم که تخریبگر محیط را از محافظ محیط تشخیص دهند و نظرشان با نظر شما کمی فرق داشته باشد!
   محیط زیست اداره نیست، سازمانی است که اداراتش زیر مجموعه آن هستند.

 10. شمس می‌گه:

  درضمن ایشان در اعتراضی که به خبرآنلاین داشتند بیان کردند که این نوشته داشتانی بیش نبوده چرا آن مطلب را نگذاشتید
  http://www.khabaronline.ir/detail/392423/society/fun

 11. هموطن می‌گه:

  هرچی بود یا هر کی بود خدا رحمتش کنه

 12. محمد می‌گه:

  سلام
  دیده بان این حرفهایت یادت مانده؟
  شمایی که مرگ اینانلوی عزیز را در وب سایت خود تسلیت گفتی این حرفها خاطرت هست.
  حامی بیابان ندیده ی محیط زیست،اینانلو رفت، یاد و نامش اما خواهد ماند،تو از خود چه باقی می گذاری؟
  دلاور و یک تاز حقوق حیوانات تواضع را کنار بگذار و برایمان از خدمات ارزنده محیط زیستی خود را در طول سالها چیزی بگو.
  محیط زیستی که تو میشناسی همان مانیتور روبرویت است و بس.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN