Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان با اشاره به اینکه وضعیت جسمی قوچ شبیه سازی شده قمیشلو مناسب است، گفت:این حیوان تا یک ماه آینده به باغ وحش اصفهان منتقل می شود.
دکتر محمدحسین نصراصفهانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود:بیش از ۴۰ روز از تولد قوچ قمیشلو می گذرد و این حیوان دوران رشد اولیه خود را با سلامت سپری کرده و اکنون بهتر است در باغ وحش در کنار حیوانات شبیه خود زندگی تا طبیعت خود را حفظ کند.
رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان اظهار کرد:مسوولان باغ وحش اصفهان در حال آماده کردن مکان مناسب برای این حیوان هستند و به نظر می رسد تا یکماه آینده این موضوع محقق شود.
نصراصفهانی ادامه داد:پژوهشگاه رویان در راستای حفظ گونه های در خطر انقراض، قوچ قمیشلو را که خاص منطقه قمیشلو نزدیک اصفهان است را برای شبیه سازی انتخاب کرد.
نصر اصفهانی گفت:تاکنون در آسیا فقط سه کشور کره جنوبی، ژاپن و چین فناوری شبیه سازی گونه های در خطر انقراض را در اختیار دارند و ایران چهارمین کشور آسیایی است که به این دانش دست یافته است.
پژوهشگاه رویان فعالیت های پژوهشی، آموزشی و درمانی خود را در قالب سه پژوهشکده و دو مرکز خدمات تخصصی (مرکز درمان ناباروری و مرکز سلول درمانی) با راهبرد از علم تا کاربرد انجام می دهد.
پژوهشکده زیست فناوری که بر تولید دام و محصولات وابسته مرتبط با زیست فناوری آن فعالیت دارد، شامل گروه های پژوهشی مهندسی ژنتیک، زیست شناسی سلول جنسی و گروه زیست فناوری جانوری است.
پژوهشگاه رویان هشتم خرداد سال ۱۳۷۰ به عنوان مرکز جراحی محدود با هدف ارائه خدمات درمانی به زوج‏های نابارور و پژوهش و آموزش در زمینه علوم باروری و ناباروری توسط زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از پژوهشگران و همکارانش در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران تاسیس شد.
پژوهشگاه رویان در سالهای ۱۳۷۷ و ۱۳۸۷ به ترتیب مجوز مراکز تحقیقات علوم سلولی و مرکز تحقیقات پزشکی تولید مثل را از شورای گسترش دانشگاه‏های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرد.

۲ Comments

 1. مینا می‌گه:

  سلام
  دیده بان محترم چند سالیست که هر روز به گربه های خیابانی غذا میدهم و برای پرنده ها دانه گندم می ریزم.
  اما گاهی میشنوم که اینکار بر خلاف قانون طبیعت است. و با اینکارتان نمی گذارید خودشان دنبال غذا باشند و ……
  اما من روزی یک وعده به این حیوانات غذا میدهم نه بیشتر تا وابستگیشان به من صد در صد نشود.

  دوست دارم نظر شما را در مورد درستی یا نادرستی این قضیه بدانم. ممنون.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN