Subscribe: RSS Twitter

جایزه ملی حمایت از حیوانات نشان خروس سپید

دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با ۲۶ دی ماه و روز ملی حمایت از حیوانات، از سوی انجمن حمایت از حیوانات اصفهان «پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات» به عنوان برنده جایزه ملی حمایت از حیوانات ( خروس سپید) در سال ۱۳۹۰ انتخاب شد.

به گزارش سبزپرس به نقل از روابط عمومی انجمن حمایت از حیوانات اصفهان این نشان به پاس تلاش بی وقفه برای اطلاع رسانی صحیح در خصوص وضعیت حیوانات ایران در سال گذشته انتخاب شده است.

پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات ایران به عنوان نخستین پایگاه خبری ثبت شده با موضوع حیوانات در یکسال گذشته کوشیده است اطلاع رسانی دقیق و جامعی نسبت به وضعیت حیوانات ایران و جهان داشته باشد به نحوی که در حال حاضر به مرجع خبری حامیان و دوستداران حیوانات برای فارسی زبانان سراسر جهان تبدیل شده است.

نشان خروس سپید از سال ۱۳۸۵ همه ساله به کوشاترین فرد و گروه فعال در زمینه حفظ و حمایت از حیوانات تعلق می گیرد. در این سالها به ترتیب این نشان به محیط بان شهید یحیی شاهکومحلی، انجمن یوزپلنگ ایرانی، مهندس بیژن فرهنگ دره شوری و سرکار خانم ژاله فتوره چی رسیده است.

در اطلاعیه انجمن حمایت از حیوانات اصفهان به برخی از تلاشهای صورت گرفته توسط «پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات» که منجر به این انتخاب شده است به شرح ذیل اشاره شده است:

– ایجاد نخستین پایگاه خبری ثبت شده با موضوع حیوانات و بیش از یکسال خبر رسانی بی وقفه به شکلی که در حال حاضر این رسانه به مرجعی قابل اعتماد در این خصوص تبدیل شده است.

– ایجاد جایگاه رسانه ای برای حقوق حیوانات و فعال حقوق حیوانات

– برخورد صحیح رسانه ای و دور از جنجال سازی در زمینه انتشار اخبار حیوانات ایران و جهان، از جمله خبر خرس های سمیرم که منجر به همسو شدن آحاد جامعه در محکوم کردن آزار و کشتار حیوانات گردید. همچنین فعالیت و پیگیری منطقی در زمینه کشتار شیر های باغ وحش

– فعالیت گروهی به همراه سایر گروه های معتبر زیست محیطی در زمینه نامگذاری ۲۰ شهریور به عنوان روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات

– کمک رسانی و رهاسازی حیات وحش شهری و غیر شهری

– پیگیری خبر قاتل کبوتر ورزشگاه آزادی که در نهایت منجر به ممنوع الورود شدن به تمامی فضاهای ورزشی کشور و ممنوع شدن ورود هرگونه حیوان به استادیوم ها از طرف یگان حفاظت ورزشگاه های ناجا شد.

– برخورد با عوامل رسانه ای که اقدام به اعمال نافی حقوق حیوانات کرده اند

لازم به ذکر است روز ۲۶ دی ماه که همزمان با جشن باستانی بهمنگان است از حدود ۱۰ سال پیش بنابر پیشنهاد انجمن های حمایت از حیوانات به عنوان روز ملی حمایت از حیوانات برگزیده شده است و طی سالهای گذشته انجمن ها، گروهها و حامیان حیوانات در سراسر ایران این روز را گرامی می دارند. در چنین روزی ایرانیان به حقوق همه‌ی زیست‌مندان به‌ویژه جانوارن توجه‌ی ویژه می‌کردند. لباس‌های سفید می‌پوشیدند. غذاهای گیاهی استفاده می‌کردند. آش بهمن‌گان می‌پختند. به کوه و در و دشت می‌رفتند و سعی می‌کردند از ریختن خون حیوانات بی‌گناه پرهیز کنند. همچنین خروس سپید از نشانه های این روز است.

________________

خبر مرتبط:

یک سال گذشت!/ دیده بان حقوق حیوانات یک ساله شد

اعلام موجودیت «یگان امداد و نجات حیوانات» و «کمیته رهاسازی حیوانات»

 ارتقای رسمی دیده بان حقوق حیوانات به «پایگاه خبری»

بهمنگان، روز ملی حمایت از حیوانات گرامی باد

دلایل نامگذاری جشن بهمنگان به عنوان روز ملی حمایت از حیوانات از زبان دکتر سپنتا

بهمن گان، جشن اندیشه ی نیک و پاسداشت حیوانات

آموزه های اسلام و ایرانیان باستان مدافع حقوق حیوانات

 

۱۰ Comments

 1. علی می‌گه:

  تبریک میگم ..

  ازتون خیلی ممنونم بابت خبررسانیتون در زمینه ی حقوق حیوانات و حیات وحش این سرزمین ، این پایگاه خبری برای من بسیار جذاب و مورد استفاده است ..
  باز هم تبریک میگم
  و امیدوارم همیشه موفق و پاینده باشید

 2. Platypus می‌گه:

  من قبلا در قسمت ” دلایل نام گزاری جشن بهمنگان ….. ” به شما و وبلاگ خوب دیده بان حقوق حیوانات تبریک گفتم . اما جا داره یکبار دیگه در اینجا هم به شما تبریک بگم . واقعا استحقاق گرفتن این جایزه را داشتید . برای شما موفقیت بیشتر در راهی که انتخاب کردید را آرزومندم .

 3. به تمام دوستان مدیران کارمندان اداره محیط زیست و برو بچه های محیط بان روز حمایت از حیوانات رو تبریک میگم و بابت تمامی زحمات و تلاش های که در این راستا کشیده اید سپاس گذارم امید دارم که امسال امکانات بهتر و به روز تر به برادران محیط بان داده شود تا انها هم بهتر بتوانند وظایف خودشون رو انجام بدن با تشکر از برادران محیط بان باز هم امروز رو تبریک میگم

 4. ندا می‌گه:

  دوستان همدل و همراه

  تبریکات صمیمانه انجمن رازبقا raazebaghaa.ir را هم پذیرا باشید.

  متشکرم

 5. نادر می‌گه:

  مبارک باشه. هم دریافت جایزه و هم جشن بهمنگان

 6. بسیار خوشحالم و تبریک عرض می کنم

  کار بزرگ و بسیار ارزشمندی را شروع کردید
  امیدوارم همچنان روز به روز موفق تر باشید

 7. دکتر رضا می‌گه:

  با سلام و تبریک دریافت نشان خروس سپید به دوستان پایگاه دیده بان حقوق حیوانات – الحق شما شایسته دریافت این نشان بوده اید – خصوصا موضع گیری های منطقی و بدور از شتابزدگی شما در امور مرتبط با محیط زیست کشورمان نشان از توان فکری بالای مدیران این پایگاه در انتقال اخبار و رویدادهای زیست محیطی کشورمان را دارد . با آرزوی سعادت و نیکبختی برا شما – یا حق

 8. رضا ترابی می‌گه:

  صمیمانه بهتون تبریک میگم و به خاطر تمام زحماتی که برای حیوانات بی زبان می کشید دست شما را می بوسم!

  همیشه موفق و پیروز باشید و هر روز به هدف زیباتون نزدیک تر بشین!

 9. دانشجوي انصراف می‌گه:

  سلام.تشکر از این ایده که برا این حیوانات هم حقوقی در نظر گرفتید و از آن بی زبان ها دفاع میکنید.خیر ببینید دوستان.من از نزدیک شاهد نمونه کار یکی از اعضای دیده بان بوده ام ودر حال حاضر یکی از بهترین دوستانم میباشد.شهاب جان داداش دستت درد نکنه.و کلیه دوستان.یا حق

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN