Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: روباهی که به زنان تجاوز می کرد و وسایلشان را می دزدید اعدام شد! متاسفانه این نوع گزارش ها کم نیست و اکثر رسانه ها در بخش حوادث، خاطیان اجتماعی را با تشبیه به حیوانات معروف می کنند و اسباب دشمنی ضمنی بشر و حیوانات را فراهم می آورند. در چنین شرایطی است که دیدن روباه در شهر باعث وحشت می شود و در روستاها باعث استفاده از تفنگ!

گزارش زیر را بخوانید و در صورتی که راه حلی برای آن می شناسید بیان کنید. متاسفانه گویا نامه نگاری های رسمی و غیر رسمی دیده بان در گذشته با خبرگزاری ها و روزنامه ها چندان اثربخش نبوده و تنها دو سایت خبری اقدام به حذف نام حیوانات در توصیف جنایات بشر کرده اند.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/08/Animal-Rights-Watch-ARW-1576.jpg

روباه سیاه که در نقش مأمور اداره آب داخل خانه‌‌ها شده و زنان را تسلیم نیت شوم خود می‌کرد سحرگاه امروز در ملأ عام پای چوبه دار رفت. همزمان با این اعدام، یک محکوم دیگر در زمینه مواد مخدر که در کرج و اسلامشهر به قاچاق افیون دست می‌زد نیز اعدام خواهد شد.

به گزارش ایران اوایل آبان‌ماه سال ۸۹ زن جوانی وحشت‌زده با پلیس رباط‌کریم تماس گرفت و ادعا کرد از سوی مردی ۳۱ ساله که خود را مأمور سازمان آب معرفی کرده مورد حمله شیطانی قرار گرفته است.

با ادعا‌های وحشتناک این زن گریان، تیمی از پلیس راهی خانه وی شدند و به بررسی‌‌های میدانی پرداختند.

این زن که از شدت ترس دست و پایش می‌لرزید به مأموران گفت: ساعتی پیش وقتی در آشپزخانه سرگرم بودم، آیفون به صدا درآمد، گوشی را برداشتم صدای سردی را شنیدم که خودش را مأمور سازمان آب معرفی کرد. بلافاصله در را باز کردم و به حیاط خانه رفتم، غافل از این که چه سرنوشت سیاهی در انتظارم است. آن مرد وقتی متوجه شد در خانه تنها هستم ناگهان با چاقویی به من حمله کرد و با تهدید دست و دهانم را با چسب بست و سپس تحت آزار و اذیت قرار داد و با سرقت پول و طلاهایم خانه را ترک کرد و رفت. با ادعا‌های این زن جوان، تیمی ویژه از پلیس مأموریت یافت به تحقیقاتی برای ردیابی و دستگیری این روباه سیاه دست بزند. بدین ترتیب کارآگاهان با راهنمایی‌‌های قربانی حادثه به چهره‌نگاری از مرد روباه‌صفت پرداختند و تصویر وی را در اختیار همه تیم‌‌های پلیس قرار دادند. در حالی که تحقیقات ادامه داشت، کارآگاهان در جریان پرونده تلخ مشابهی قرار گرفتند. قربانی زن جوانی بود که وی نیز فریب مأمور قلابی را خورده بود. این زن در حالی که وحشت در چهره‌اش دیده می‌شد به پلیس گفت: بعد از رفتن همسرم به محل کار، در خانه تنها ماندم که زنگ حیاط به صدا درآمد، از چشمی بیرون را نگاه کردم. مرد جوانی را دیدم که خودش را مأمور سازمان آب معرفی و ادعا کرد برای بررسی کنتور آمده است، من هم اطمینان کرده و در را به رویش باز کردم. مرد ناشناس وقتی وارد شد نگاهی به اطراف انداخت، وقتی مطمئن شد که کسی در خانه نیست، چاقویی را از جیبش بیرون آورد و زیر گلویم گذاشت و تهدید کرد اگر سر و صدا کنم، مرا خواهد کشت، در حالی که به وی التماس می‌کردم که رهایم کند، وی اعتنایی به التماس‌هایم نکرد و وحشیانه من را تسلیم نیت شوم خود کرد، سپس طلاهایم را سرقت و از خانه فرار کرد. وی گفت: ابتدا چند روزی به خاطر حفظ آبرو موضوع را از همسرم پنهان کردم، از طرفی هم می‌دانستم که اگر شکایت کنم، شوهرم از ماجرا باخبرمی‌شود، خلاصه در این رابطه با یکی از دوستانم صحبت کردم و تصمیم گرفتم که پلیس را در جریان قرار بدهم. با این ادعا‌ها گشت‌‌های نامحسوس در محله‌‌های خلوت شهر رباط کریم، برای دستگیری روباه سیاه دست به کار شدند و سرانجام پس از چندین شبانه‌روز یک مرد را که با معرفی خود تحت عنوان مأمور سازمان آب، قصد ورود به خانه‌ای را داشت غافلگیر و دستگیر کردند.

این مرد ۳۱ ساله که علیرضا نام دارد، در همان بازجویی‌‌ها به سرقت از خانه‌‌ها و شکنجه طعمه‌هایش اعتراف کرد و گفت: «وقتی می‌دیدم زنان در خانه تنها هستند وسوسه می‌شدم و نقشه خود را عملی می‌کردم.»اعترافات این روباه سیاه نشان می‌داد که وی دو زن در رباط‌کریم و دو زن در شهریار را هدف نیت سیاه خود قرار داده و ۱۳ بار نیز به‌خاطر جرایم متفاوت روانه زندان شده است.

این مرد از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به‌خاطر اقدام‌‌های شیطانی‌اش و سرقت به اعدام در ملأ عام محکوم شد و این رأی نیز از سوی قضات دیوان‌عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.

بنا بر این گزارش؛ وقتی اعدام در ملأ عام این روباه سیاه در فهرست اقدام‌‌های مسئولان اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت آنان پرونده را در اختیار دادستان رباط‌کریم قرار دادند. سحرگاه امروز پنجشنبه ۸ تیرماه این مجرم شیطان‌صفت در ملأ عام پای چوبه دار رفت. بنا بر این گزارش، محکوم اعدامی دیگر یک مواد مخدری است که قضات دیوان‌عالی کشور این حکم را تأیید و قابل اجرا دانستند.

___________________________

این بار نگفتند پلنگ وحشی!

تجاوز حیات وحش به دختران خردسال/ اتفاقی که فقط در ایران رخ می دهد!

از دام عنکبوت برای پسران تا آزار و اذیت دختران توسط گرگ ها!

فارس: روباه پیر اعدام شد!

روباه، شیطان و دشمن آشکار شماست

انس با حیوانات معادل اعتیاد، خودکشی و لامذهبی!

برچسب‌ها,

۱۱ Comments

 1. atefe می‌گه:

  جرم اینا به حیووناچه ربطی داره آخه؟
  این جنایت ها فقط و فقط از آدمیزاد بر میاد
  با ابن تشبیه ها مردم بجای تنفر از این مجرم ها از گرگ و روباه و… متنفر میشن
  این خبرگزاری ها هم مثلا کارشون فرهنگیه؟؟؟؟؟
  این فرهنگ سازیه غلط آینده رو نابود میکنه………

 2. شب می‌گه:

  قلبم ریخت!!!
  تیتر رو که خوندم فکر کردم باز یک حیوون بیچاره ی دیگه رو کشتن!!!
  با این اصطلاحاتی که بکار می برند دیگه آدم نمی فهمه منظورشون چیه!
  مثلا روزنامه نگار هستند و مسلط به زبان شیرین فارسی!!!

 3. شب می‌گه:

  اما راهش این است که باید از خودمان شروع کنیم و در واژه هایی که بکار می بریم بازنگری کنیم.
  برای ناسزا گفتن از اسامی حیوانات استفاده نکنیم!
  بجای استفاده از کلماتی مانند: وحشی، حیوان، پدرسگ، توله سگ، میمون، خر، گاو، یابو و…
  منظور و درد خود را با واژه هایی گویا تر و واضح تر بیان کنیم.
  اینگونه صفت هایی که به حیوانات نسبت میدهند بیشتر انسانی است: خر بیشعور، گربه بی چشم و رو و بی عاطفه، روباه مکار و حیله گر، گرگ درنده و خونخوار، جغد شوم و بد شگون، کفتار کریه و بدگل، گوسفند ابله و ترسو، میمون زشت، موش دزد و موذی، کلاغ دزد و خبرچین و…
  دزدی و درندگی، زشتی و بدشگونی، نادانی و حیله گری، موذی گری و خبرچینی، بی عاطفگی و بی چشم و رویی و… در دنیای حیوانات معنایی ندارد و از قرار معلوم انسانها از سر شرمساری و برای پوشاندن زشتی جنایات و اعمال خود، یک نام حیوان هم به ابتدای آن افزوده اند!!!
  بکار بردن اینگونه واژه ها و اصطلاحات حتی میان دوستداران حیوانات هم چنان ریشه دار شده که زمانی که می خواهند خشم خود را از یک شکارچی بی رحم و پست فطرت بیان کنند، می گویند:
  باید مثل سگ سلاخی شون کرد!!!
  یا این حیوان ها رو باید کشت!!!

 4. كيانا می‌گه:

  منم با خواندن تیتر خیلی هول شدم و ترسیدم که نکنه واقعاً روباه نگون بختی رو اعدام کردن البته هیچ بعید نیست چون اعدام گرگ ها در همدان و تیرباران اسب های بدبختی که به جرم حمل مشروبات الکلی در مرزهای غرب کشور توسط نیروی انتظامی را زیاد شنیده ایم و دیده ایم. پس اگر هم این خبر واقعاً درمورد اعدام روباه بود هیچ جای تعجبی در کشوری که بیشتر مردمانش ضد حیوان هستند ندارد. یادمه وقتی اسم آن مرد متجاوزگر به زنان در تهران را گذاشتند خفاش شب یکی از دوستان حیوان دوست پس از نشر این اخبار در روزنامه به محل یکی از روزنامه ها رفت و با داد و فریاد اعتراض خود را از خطاب دادن نام حیوان بی گناهی مثل خفاش برای این انسان نما اعلام کرد. متاسفانه تنها در بین ایرانیان فحش و ناسزا بسیار رواج دارد من در هیچ کجای دنیا و حداقل جاهایی که دیدم و از دیگران نقل قول شنیدم از فحش های اسامی حیوانات بین آنها اخباری نشنیدم. به قول دوستمون باید از خودمون شروع کنیم.

 5. پدرام می‌گه:

  ترو خدا تیتر خبر یجور ننویسید ادم سکته کنه گفتم اول خرس بود باتولش دوم یه خر حالا یه روباه سنگ کوب کردم

  • ناشناس می‌گه:

   یعنی شما از شنیدن خبر اعدام یک حیوان سکته میکنید یا مثل خانم گیانا هول میشید و میترسید ولی وقتی میفهمید که یک انسان در ملا عام اعدام شده خیالتون راحت میشه؟! افراط در هر موضوعی حتی علاقه به حیوانات موجب رفتارها و موضع گیری های غیر منطقی میشه. عامل اصلی خشونت روز افزون بر علیه حیوانات و خطر انقراض برخی از گونه های حیات وحش بدلیل شکار بی رویه نیز همین افراط و زیاده روی است که برخی دوستداران حیوانات دچار ان هستند.

 6. كيانا می‌گه:

  ناشناس گرامی اول اینکه نام من کیانا هست نه گیانا
  دوم اینکه من ارزش جان را برای همه ی موجودات زنده یکسان می دانم و همانطور که از مرگ انسان باشرف و سالمی ناراحت می شوم از مرگ دیگر موجودات زنده نیز ناراحت می شوم. و اینکه ما دوستداران حیوانات را همیشه افرادی افراطی خطاب می کنید باید عرض کنم که این افراط از سوی شما کسانی می باشد که خودتان دچار افراط هستید یعنی تنها به مسائل انسانی توجه می کنید و سایر موضوعات دیگر برایتان یا بی تفاوت و یا کم اهمیت است. ما حق نداریم وارد دنیای حیوانات شویم و برای مرگ آنها تصمیم بگیریم.چون انسانها با هزاران ترفند و حیله و زور و خشونت جان حیوانات را می گیرند و این همان کاری است که با همنوعان خویش می کنند. در کل اعدام از سوی انسانها چه برای حیوانات و چه برای همنوعان خویش کار بسیار مشمئز کننده و غیراخلاقی است. هیچ کدام از ما حق این را نداریم جان هیچ موجودی را بگیریم.

 7. […] اعدام روباه سیاه در ملأ عام/ درخواست کمک دیده بان از افر… […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN