Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6104

دیده بان حقوق حیوانات: معمولا خاطره سابقه ای در ذهن فرد است که باعث طیب خاطر شده و تعریفش مصداق وصف العیش، نصف العیش باشد.

صاحب تصویر فوق آن را با زیرنویس «bargiaz khaterat» تزیین کرده است؛ نوشته ای فارسی با حروف انگلیسی (به اصطلاح فینگلیش) که غلط املایی دارد و در آن فاصله مابین «bargi» و «az» جا افتاده است!

سووال از مسوولان این است که در کدام نقطه دنیا بجز عقب مانده ترین قبایل بدوی، فردی با چنین رفتار و سوادی قادر است مجوز حمل و استفاده سلاح شکاری داشته باشد؟ و اگر پاسخ تکراری مسوولان این است که احتمالا این فرد متخلف و غیر مجاز و شکارکش (!) و … است، در کدام نقطه دنیا چنین فردی قادر است اسلحه خریداری کند، حیوانی با ارزش را شکار کند، تصویرش را رسما منتشر کند، بدون هیچ ترسی در طبیعت کشور به گردش مشغول شود و با هیچ برخوردی نیز مواجه نشود؟!

احتمالا جنجال انتشار تصاویر شکارچی پلنگ آفریقایی که خود را استاد می داند و مدعی شکار با کمان بود را به خاطر دارید، جنجالی که تا پیشنهاد چک کردن پاسپورت این فرد برای کشف رمز نیز پیش رفت. این بار اما این خرس ایرانی است، این فرد قابل شناسایی و محل شکار جنگل های هیرکانی شمال کشور. آیا مسوولان از پیدا کردن فردی با چهره فوق در بین کشتارچیان عاجزند و این عجز را به نمایش خواهند گذاشت؟

وقتی رسانه ها تصاویر زورگیری در روز روشن را منتشر کردند، پلیس طی چند روز اقدام به دستگیری خلافکاران کرد ولی در حیطه محیط زیست ماجرا به کل متفاوت است و احتمالا برخی مسوولان اعلام خواهند کرد در مورد کشتن یک خرس تا کنون گزارشی واصل نشده است!

______________________

سر بریدن یک خرس با کارد قصابی در کجور و عکاسی از آن/ تصویر

عکسی دلخراش از شکار خرس در کردستان/ تصویر

دوباره خرس خشمگین به جای بیهوشی کشته شد!

قتل خرس قهوه ای در سراب توسط شکارچیان/ تصویری

عضو فراکسیون محیط زیست: عملکرد محیط زیست در برخورد با حیوا‌ن‌ آزاری مطلوب نیست

بیانیه گروه های زیست محیطی در رابطه با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»

آزار حیوانات؛ از مرگ خرسها تا کشتن الاغ با پتک

گیلان: در نبرد دو خرس یکی از آنها کشته شد

درخواست پروانه شکار خرس از سوی اداره محیط زیست گیلان!

قاتل خرس های سمیرم آزاد شد/ اجرای حکم بدون دستگیری متهم دوم ممکن نیست

اقدام کنید! ضجه توله خرس ها را تا ابد تکرار خواهیم کرد

جنایت در حق حیوانات/ بلوتوث های سیاه زیست محیطی، خطری جدی و بی سابقه برای حیات وحش/ فیلم و عکس

کشتن الاغ با پتک در سمیرم/ فیلم

۱۱ Comments

 1. علی جهرمی می‌گه:

  یادمه یه پسر ۱۷ ساله توی اسلواکی سگش رو دار زده بود فیلم رو توی یوتوب منتشر کرد پلیس دستگیرش کرد حالا این هم وضعت کشور ما. یکی نبوده به این آدم بگه آخه خرس برای چته که می کشی .

 2. omid می‌گه:

  شما انگار یادتون رفته که ما داریم کجا زندگی میکنیم…ما اعراب مسخره میکنیم اما قسم میخورم مردم توی هیچ کشور عربی اینجوری وحشی گری نمیکنن…امیدوارم به حق امام حسین […] جلوی روت پرپر بشن و تو هیچ کاری نتونی بکنی […]

 3. سامان می‌گه:

  تا قانون قضایی اصلاح نشه و همچنین به محیط بانان اختار برخورد داده نشه
  هیچ کاری نمیشه کرد :-(

 4. رضا جلالی می‌گه:

  احساس این افراد را درک نمیکنم که چطور راضی به گرفتن جان موجودات زنده میشوند ، در حالی که زیباترین تصاویر را در پایان روز و هنگامی که گربه های محله در حیات خانه منتظرند تا برایشان غذا ببرم می بینم . زمانی که گربه ای بال مرغ را به دهان گرفته و سریعا به سمت خانه اش می رود تا به بچه هایش برساند و بگردد تا باقی غذاها را بخورد .

 5. فقط میشه گفت متاسفم که محیط زیست کشورم داره به خاطر ناآگاهی مسئولانش به فنا میره

 6. ساسان می‌گه:

  هرچی میخواستم بگم شما گفتید.
  باید این افراد دستگیر بشوند و به سزای اعمالشون برسند و ضمنا مجبور به گذروندن یک دوره موفق روان درمانی هم بشوند.

 7. سعید می‌گه:

  وقتی که رسانه ساکت هستند و اکثریت ملت هم صم بکم عمی فهم لا یعقلون هستند میشود گفت که شاید لیاقت این ملک و ملت این نیست که در حیات وحش شان خرس و دیگر گوشتخواارن عالی وجود داشته باشند.
  این ملت را گنجشک هم اضافه است. لیاقت این ملت فقط تماشای حیات وحش در تلویزیون.
  فقط این وسط دوستداران حیوانات ستند که عذاب میکشند بقیه که فکر کنم ۹۹% افراد جامعه هستند خیلی خیلی راحت از کنار این قضایا رد میشوند.

 8. کامران وکیل می‌گه:

  تا جزای قتل بی دلیل مخلوقات بی گناه و بی پناه اعدام نباشه، این توحش ریشه کن نخواهد شد. شما اقدام بفرمایید. دیه را ما می دهیم!!!

 9. بهرام می‌گه:

  واقعا شکار در مازندران بیداد میکنه دست هر نوجوانی یه تفنگ و یه موتور هستش و در مسیر شکار………مخصوصا در بهشهر یکی از دوستان چند روز پیش در منطقه حفاظت شده هزارجریب بهشهر ۱۲ عدد قرقاول شکار کرد

 10. مهتا می‌گه:

  تصویر چنین موجودات انسان نمایی باید در جرائد چاپ شود تا کسانی که این قاتل روانی را می شناسند هویت و محل سکونتش را لو دهند. کوتاهی مسوولینی که اختیارات و توان دستگیری این قاتل را دارند به منزله صحه گذاشتن بر تکرار چنین جرائمی است. از نیروی انتظامی خواهش می کنیم وارد عمل شوند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN