Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Mohammadi

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از شرایط نگهداری ببر سیبری اظهار نارضایتی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمدی با بیان اینکه شرایط ببر سیبری به لحاظ تغذیه و سلامت عمومی خوب است گفت: شرایط نگهداری حیوان در قرنطینه اصلا شرایط مناسبی نیست چرا که این اتاق هم از نظر فضا و هم از نور خیلی محدود است.
وی با اشاره به تکرار آزمایش در دوره طی سه سال گذشته گفت: طبق آخرین تماسی که با مسئولان سازمان دامپزشکی داشته‌ایم آن‌ها اظهار می‌کنند که این موضوع مرتبط با وزارت بهداشت است و طبق نظر وزارتخانه باید حیوان در قرنطینه باشد اما طی مکاتبه‌ای که در چند هفته گذشته داشتیم از سازمان دامپزشکی درخواست کردیم با حضور محیط زیست، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی جلسه برای تعیین تکلیف این ببر تشکیل شود و اگر امکانش هست نمونه گیری برای بار سوم انجام شود.
محمدی با اشاره به اینکه در صورت وجود مشمشه باید در این سه سال ببری تلف می‌شد ادامه داد؛ اگر حیوان مبتلا به مشمشه بود باید علاوه بر ظهور علائم آن تا کنون تلف می‌شد اما طبق نظر دامپزشکان ما طی این مدت حیوان مشکلی نداشته است.
وی با بیان این مطلب که نظر سازمان دامپزشکی همچنان معدوم شدن حیوان است گفت: سازمان دامپزشکی اصرار دارد که حیوان معدوم شود و تا به امروز نیز که این اتفاق نیفتاده به خاطر مخالفت مسئولان محیط زیست بوده است و اگر همچنان سازمان دامپزشکی اصرار بر بیماری حیوان دارد به صلاح نیست که بیشتر از آن این حیوان رنج ببرد.
مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اظهار نارضایتی از شرایط نگهداری ببر سیبری در پایان خاطر نشان کرد؛ با توجه به عدم تعیین تکلیف این حیوان مدیریت باغ وحش تهران اعلام آمادگی کرده تا هر شرایطی که مورد نظر سازمان دامپزشکی است را فراهم کند تا این حیوان از قرنطینه خارج شود در غیر اینصورت نیز امیدواریم هر چه زودتر این حیوان تعیین تکلیف شود.

________________________

مرگ ببر بنگال در باغ وحش ارم و سووال های بی پاسخ/ نگرانی شدید از مخفی نگه داشتن شرایط زیستی ببر بیوه سیبری

خبر فوری: تنها ببر بنگال باغ وحش ارم خفه شد/ غرق شدگی «ببری» در استخر محوطه نگهداری

باغ وحش ارم ایستگاه پایانی بزرگترین گربه جهان/ انقراض ببرها در ارم

اعلام رسمی شکست واردات ببر سیبری/ روس ها دیگر ببر نمی دهند!

پلنگ های ایرانی متولد شده در روسیه/ فیلم

اعتراض حامیان حیات‌وحش به کمبود امکانات برای نگهداری از ببر‌ها/ تصویری

ببر می آورند و ابر می بارورند

تلاش محیط زیست برای واردات ببرهای سیبری تا پیش از اتمام دولت!

اگزاتیک پت: آمار، خطرات و حقایق نگهداری حیوانات وحشی/ اینفوگراف

معاون وزیر محیط زیست روسیه: برای صدور ببر روسی به ایران مشکلی نداریم

محمدی‌زاده: پروژه احیای زیستگاه ببر ایرانی شکست نخورده/ بی مبالاتی باغ وحش تهران دلیل مرگ ببر نر

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN