Subscribe: RSS Twitter

http://img7.irna.ir/1393/13930723/81349296/81349296-6014194.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: پایگاه خبری عصردنا روز چهارشنبه در یادداشتی از انتقال گوزن های زرد دنا به سایت گوزن خوزستان خبر می دهد و به دلایلی استدلال می کند که این گوزن ها امنیت بیشتری در دنا دارند و باید زودتر برگردانده شوند.

در یک اتفاق عجیب و تصمیمی خاص استان ‘کهگیلویه و بویراحمد ‘ ، گوزن های نر مولد زرد ایرانی که سالها برای پرورش آنها در طبیعت حفاظت شده دنا زحمت کشیده شده است به سایت گوزن خوزستان که سابقه مرگ این حیوان زیبا و کمیاب را به علت بیماری دارد منتقل شد .

به گزارش اختصاصی ‘ عصردنا ‘ به نقل از منابع خبری موثق در سازمان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ، در چند روز اخیر ، تعداد چهار راس گوزن زرد مولد (نر) ایرانی از منطقه حفاظت شده دنا به سایت گوزن استان خوزستان منتقل شده است .
پیگیری های ‘عصردنا ‘ نشان می دهد سایت حفاظت شده دنا از بهترین سایت های پرورش گوزن زرد ایرانی در کشور است که آب و علوفه فراوان و خدادادی دارد و تنها مدیریت اداره کل محیط زیست استان باید نسبت به تامین امنیت آن اقدام نماید که گویا با این تصمیم نمی توانند از انجام این وظیفه ابتدایی برآیند!
گفتنی است سایت گوزن زرد خوزستان سال گذشته به بیماری ‘مگس میاز ‘ دچار شد که سبب کشته شدن تعدادی از گوزن های زرد این سایت شده بود !
براساس آنچه گفته شده اقدام به انتقال گوزن زرد نر ایرانی از سایت منطقه حفاظت شده دنا به سایت بیمار ‘خوزستان ‘ آنهم به بهانه نبود امنیت ! قطعا چوب حراج زدن بر میراث طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد است .

چگونه است که باید گوزن زرد ایرانی در منطقه حفاظت شده دنا که از آب و علوفه طبیعی سرشار است به سایتی که سابقه مرگ این نوع گونه حیوانی زیبا را دارد منتقل شود و کسی هم پاسخگو نباشد ؟

آیا مدیریت محیط زیست استان وظیفه دیگری جز تامین امنیت گونه های نایاب حیوانات و تلاش برای بهبود محیط زیست زیبای استان دارد که اینچنین باید چوب حراج بر گونه های حیوانی و نایاب دنا و ایران بزند ؟

آیا با اجرای چنین تصمیماتی نباید شاهد به حراج گذاشتن میراث های دیگر محیط زیستی استان باشیم و این در حالی است که رئیس جمهور روحانی در آخرین گفتگوی تلویزیونی خود با ملت از دغدغه های زیست محیطی خود گفت و تاکید کرد روزانه پیگیر امور مربوط به آن است!

_________________________

مجموعه اخبار گوزن زرد

داستان مرگ گوزن زرد در ابهام باقی ماند؛ مدرکی که تاکسیدرمی شد

علت دقیق مرگ گوزن زرد خرم آباد مشخص شد

گوزن زرد از زیستگاه خود در جزایر دریاچه ارومیه خارج نشده است

آتش سوزی در پارک ملی کرخه؛ خطری محل زیست گوزن زرد تهدید نمی کند

نجات گوزن زرد ایرانی از خطر انقراض؛ اعتبار ۶میلیاردی برای پیشگیری از بیماری میاز

شکارچیان گوزن زرد پارک پردیسان روانه زندان شدند

تشکیل جلسه‌ای برای بررسی علت کشته شدن گوزن زرد در پارک پردیسان

گوزن زرد پارک پردیسان کالبد شکافی می شود

تلاش برای زنده گیری ۲۵ گوزن زرد ایرانی در سایت کرخه ادامه دارد

سرنوشت ۲۵ گوزن زرد چه می‌شود؟

تکثیر گوزن زرد ایرانی در منطقه حفاظت شده بیجار

 

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN