Subscribe: RSS Twitter

سپهر سلیمی

دبیر انجمن حمایت از حیوانات اصفهان

دیده بان حقوق حیوانات: چندی پیش انتشار عکس ها و مطالبی در خصوص وضعیت بد و غیر استاندارد نگهداری حیوانات آزمایشگاهی در مرکز تحقیقات علوم دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (پروفسور ترابی نژاد) موجب نگرانی دوستداران و مدافعان حقوق حیوانات در سراسر کشور شد. در خبرهایی که در این خصوص بصورت غیر رسمی منتشر شده بود آمده بود که روزانه تعداد زیادی سگ و گربه در این مرکز مورد آزمایش قرار گرفته و کشته می شوند.

امروز فرصتی دست داد تا بازدیدی از این مرکز داشته باشم و از نزدیک وضعیت نگهداری حیوانات آزمایشگاهی این مرکز را مورد بررسی قرار دهم.خوشبختانه مدیران این مرکز با روی گشاده پذیرای اینجانب بودند و در بازدید دو ساعته  از مرکز مدیر داخلی و دامپزشک مرکز همراه بنده بودند. همچنین در این بازدید توضیحاتی از سویی آقای دکتر خادمی، رئیس دانشکده دندانپزشکی اصفهان و همچنین قائم مقام مرکز تحقیقاتی پروفسور ترابی نژاد ارائه شد .

حاصل مشاهدات به این شرح است :

– مرکز تحقیقات علوم دندانپزشکی پروفسور ترابی نژاد در مجاورت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار دارد. بخش آزمایش روی حیوانات یکی از سه بخش اصلی این مرکز تحقیقاتی است .

– بر اساس اسناد موجود و توضیحات رئیس دانشکده و دامپزشک مرکز، کلیه طرح ها ابتدا از کمیته اخلاق پزشکی دانشگاه کد اخلاق (Ethic) بین المللی دریافت کنند و طرح هایی که با پروتکل اخلاق (Ethic) همخوانی نداشته باشد به تصویب نخواهد رسید.

حقوق حیوانات

پرونده دامپزشکی یکی از سگ های مرکز

 

– در مراحل تصویب و تائید طرح ها متخصصان آمار برای کاهش تعداد حیوانات لازم، نظرات خود را اعلام می کنند.

– اصول بهداشتی در نگهداری و معدوم سازی حیوانات بر اساس پروتکل کمیته اخلاق پزشکی مصوب ۲۸/۵/۱۳۸۵ (مطابق با پروتکل هلسینکی ۱۹۷۵) رعایت می گردد.

– مرکز شامل بخش قرنطینه می باشد که حیوانات مورد نظر ( شامل سگ و گربه ) به مدت دو هفته قرنطینه و واکسینه می شوند.

حقوق حیوانات

محل قرنطینه حیوانات

 

– کل قفس های موجود برای نگهداری گربه ها ۲۴ قفس است که در محیطی تمیز با تهویه مناسب و امکانات گرمایشی قرار دارند . گربه های موجود در مرکز که در مرحله آزمایش قرار داشتند ۲۲ گربه بودند که از آذر ماه سال ۱۳۸۹ برای انجام طرحی تحقیقاتی در مرکز نگهداری می شدند. همچنین یک قلاده  سگ در بخش قرنطینه و یک قلاده سگ در بخش طرح های در حال اجرا وجود داشت.

حقوق حیوانات

اتاق محل نگهدار گربه ها

 

– به غیر از سگ و گربه، آزمایشات پژوهشی روی خرگوش و موش بزرگ آزمایشگاهی (رت) نیز انجام می شود که تعداد خرگوش های موجود تنها یک عدد بود.

– مرکز شامل دو اتاق عمل مجهز می باشد و از سیستم بیهوشی استنشاقی جهت بی هوش کردن حیوانات استفاده می شود. همچنین استاندارد های بهداشتی به خوبی در مرکز رعایت می شود.

حقوق حیوانات

اتاق عمل

 

– در بررسی پرونده های دامپزشکی حیوانات مشاهده شد که کلیه حیوانات به غیر از رت ها دارای پرونده دامپزشکی مجزا می باشند که کلیه اطلاعات آنها از مرحله ورود ، قبل از عمل، بعد از عمل تا معدوم سازی یا رها سازی ثبت می شود . همچنین رت ها بصورت گروهی دارای پرونده دامپزشکی هستند.

– مرکز دارای یک دامپزشک نیمه وقت ( یک روز در میان ) و یک تکنسین دامپزشکی تمام وقت می باشد . در صورت نیاز مراقبت های دامپزشکی بصورت ۲۴ ساعته انجام می شود. همچنین حیوانات موجود در مرکز یک روز در میان توسط دامپزشک معاینه می شوند که این مساله در سوابق دامپزشکی ثبت شده در پرونده ها قابل مشاهده بود. کلیه اعمال جراحی با حضور دامپزشک انجام می شود .

– از ۸ ماه پیش تا کنون اطلاعات کلیه حیوانات در پرونده های دامپزشکی حیوانات ثبت می شود . تمامی این پرونده ها جهت بازدید در اختیار اینجانب قرار گرفت. در پرونده های دامپزشکی موجود در مرکز پرونده یک قلاده سگ وجود داشت که در ابتدای ورود ، به تشخیص دامپزشک مرکز مبتلا به عفونت ریوی ( پنومونی ) و نارسایی قلبی بوده و از آنجائیکه جهت آزمایش ، مناسب تشخیص داده نشد حیوان مزبور پس از درمان و واکسیناسیون به مدت دو هفته در مرکز نگهداری و پس از واکسیناسیون رها سازی شده بود . همچنین پرونده گربه ای وجود داشت که پس از ورود به مرکز زایمان کرده بود و حیوانات در مرکز نگهداری و پس از پایان دوران شیردهی به همراه مادرشان رها سازی شده بودند.

حقوق حیوانات

پرونده رت ها/ با محاسبه دقیق وزن ، میزان داروی مشخص تجویز شده است.

 

در پایان بازدید مدیران و دامپزشک مرکز تحقیقاتی پروفسور ترابی نژاد اعلام آمادگی کردند که در ساعات اداری حتی بصورت سر زده پذیرای نمایندگان سازمانهای غیر دولتی مدافع حقوق حیوانات و یا رسانه ها هستند و از نظرات کارشناسان و مدافعان حقوق حیوانات جهت بهتر شدن شرایط استقبال می کنند. همچنین مدیران مرکز اعلام کردند که پیش از این بنا به دلایلی امکان حضور دانشجویان دامپزشکی دانشگاه شهرکرد برای انجام طرح های تحقیقاتی در این مرکز وجود داشت اما با تغییرات به وجود آمده این مرکز بطور اختصاصی در اختیار طرح های دندانپزشکی و پزشکی قرار گرفته است و عکس های منتشر شده در رسانه ها ارتباطی با طرحهای تحقیقاتی دندانپزشکی انجام شده در این مرکز ندارد .

بنا بر مشاهدات و توضیحات ارائه شده طی ماههای گذشته و با تغییر برخی پرسنل ، وضعیت این مرکز بهتر از قبل شده است . همچنین خوشبختانه  دامپزشک مرکز جناب آقای دکتر مازیار منشئی هستند که یکی از دامپزشکان خوشنام و از دوستداران واقعی حیوانات در استان اصفهان هستند.

۲۷ Comments

 1. platypus می‌گه:

  شب زیباست
  چهره های مردم من نیز
  ستاره ها زیباست
  چشم های مردم من نیز
  خورشید هم زیباست
  روح و جان مردم من نیز

  هر وقت خبر خوش بدهید . من هم سایت شما را به مهمانی شعر واژه های ” لنگستون هیوز ” دعوت می کنم . امیدوارم خوشتان آمده باشد .

 2. jaleh می‌گه:

  درهرحال هنوز تعداد زیادی حیوانات بیگناه را بقول خودتان معدوم میکنند. این که دیگه تعریف و تمجید نداره. کاری که انجام میدهند هنوز بیرحمی با حیواناته.

 3. Leyla می‌گه:

  vaghean moteaseffam ke in heyvanaate bi gonah be daste adamhaye (be estelaah) tahsil karde koshte mishan va shoma razi hastid az ghafasha aslan bavar nakardani nist in harfa

 4. سوگل می‌گه:

  واقعا جای تاسف داره…
  هر عقل سالمی میتونه بفهمه که طریقه ی نگهداری از این حیوون ها خیلی غیر انسانی هست
  به نظر میرسه حمایت از حقوق حیوانات جز آخرین چیزهایی هست که برای انجمن حمایت از حیوانات اصفهان اهمیت داره!!!!
  متاسفم که بعضی از انسان نماهای کشورمون از هر حیوون درنده ای وحشی ترین!

 5. hanieh ghoddose می‌گه:

  سلام با اینکه بطور کلی آزمایش کرردن روی حیوانات بی دفاع عملی غیر انسانیست. اما این خبر من و خیلی خوشحال کرد بعد از ماهها از ایران یه خبر مثبت داشتم.به امید روزی که در هیج جای دنیا حیوانات به نفع انسانها درد نکشند بدرود

 6. روشنايي می‌گه:

  متوجه نمیشوم که منظور آقای سلیمی از ارسال این گذارش چیست؟
  آقای سلیمی ایا شما سعی در اخلاقی بودن آزمایش و شکنجه و کشتار حیوانات دارید؟
  آیا به این دلیل که واکسن به آنها میزنند و پرونده دارند ، آزار و شکنجه و معدوم سازی آنها راموجه اعلام میکنید؟
  آیا انجمن حمایت از حیوانات اصفهان با اسارت و زندانی کردن و انجام انواع آزمایشهای بی ارزشی که اکثرا بخاطر ترفیع در پست و مقام و حقوق محقق ها و یا انجام پایان نامه های بی ارزش دانشجویان است ، موافق است؟
  این چه جور حمایتی از حیوان است؟
  در کشور ما حتی چیزی به اسم کمیته اخلاقی وجود ندارد که روی انجام آزمایشها نظارت کند و مانع از انجام کارهای تکراری و کارهایی که حتی از نظر خود محقق ها هم ارزش نداند،کنترلی داشته باشد.
  و تمام تحقیقاتی که از ایران به جهان ارسال میشوند چون فاقد این کمیته هستیم ،بی ارزش محسوب میشوند . در هیچ منبع معتبری گذارش نمیشوند.

  گرچه که گروه ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات با انجام هر گونه آزمایشی تحت هر شرایطی،با وجود کمیته اخلاقی و یا بدون وجود آن ،مخالف است.

 7. Saniaz می‌گه:

  Man kheyli moteasefam chon daghighan midounam ke in daneshjouhaye be estelah tahsil kardeh che balayi sare heyvanat miyaran, shoma vaghean manzouretoun az eraeye in gozaresh chi boud, be nazare man dafeye bad ke khastin berin va masalan hemayat konin az hoghougheshun sar zadeh berin ke vase ma akshaye Fake nazarin, moshakhasse ke inja hame paksazi shodan ke shoma dalili vase eteraz nadashte bashin vagarna ku 1duneh khargoush 22 ta gorbeh ya sag ya mushi ke goftin ? hameja khaliyo tamiz engar alan rah andazi shodeh…
  toro khoda enghad maro jaye ablah nazarin lotfan, faghat adame be estelah tahsilkardeh ke fahmo shour nadareh aziz jan …. ham m ham shoma midounin che khabareh

 8. یاسمن می‌گه:

  من با حرف Saniaz
  موافقم!اصلا کوشن حیوونا؟؟؟نکنه غذای مسئولین خونخواه اونجا شدن؟؟؟؟
  یه بچه دوساله هم میتونه این مخفی کردن گند کاری ها رو بفهمه!!!!(شماها از دوساله هم کمترین یعنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا………(اوهوم اوهوم!سیبیلام چرب شد)
  جمع کن در این سایت رو!!!!!!
  این پروفسور هم یک عدد پروفسور کله تخم مرغیه!!!!!
  اینم از خساست اصفهانیاست که جای اینکه از حیوون های وحشی به اسم آدم(به خصوص امثال کارکنان این مرکز)برای آزمایش استفاده کنن از حیوون های بی پناه استفاده میکنن!
  شماها برین گوسفند شبیه سازی کنید!!بعدش اون بدبختم جرش بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   بابت برخی کلمات به کار رفته در متن این نظر، از خوانندگان پوزش می طلبیم.
   تایید این نظر صرفا به منظور اثبات وجود روحیه این چنینی بود در حیطه حیوان دوستی. متاسفانه چنین برخوردهایی که کم هم شیوع ندارد باعث شده تمام مردم و مسوولین به ما چنین دیدی داشته باشند. چنین است که هر گاه در مقابل کشتار حیوانات حرفی علمی، منطقی و تحقیق شده زده می شود، با اتهام های مختلفی روبرو می شویم از حیوان بازی گرفته تا …!
   راه پشتیبانی از حیوانات ناسزا گویی یا حرف های بی دلیل و سند و تخیلی نیست.

  • وحید می‌گه:

   یاسمن یکیشو میدی به من تا ببینم تو دست ودلباتز هستی یانه …از اصفهان

 9. یاسمن می‌گه:

  مطمئنم نظرم تایید نمیشه!!!!ولی خوش حالم که حرفم رو زدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. […] دیده بان حقوق حیوانات: چندی پیش انتشار عکس ها و مطالبی در خصوص وضعیت بد و غیر استاندارد نگهداری حیوانات آزمایشگاهی در مرکز تحقیقات علوم دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (پروفسور ترابی نژاد) موجب نگرانی دوستداران و مدافعان حقوق حیوانات در سراسر کشور شد. در خبرهایی که در این خصوص بصورت غیر رسمی منتشر شده بود آمده بود که روزانه تعداد زیادی سگ و گربه در این مرکز مورد آزمایش قرار گرفته و کشته می شوند. […]

 11. frida می‌گه:

  به نظر من انجام آزمایشهای بی مورد برروی حیوانات باید کاملا ممنوع شود.. کاملا… منظور این گزارش گویا این بود که کشته شدن و آزار این حیوانات بیگناه در شرایط بهداشتی صورت می گیرد… محققان این پژوهشکده اگر کمی پشتکار داشته باشند و کتاب بخوانند متوجه می شوند که در مورد ایمپلنت و جراحی فک و صورت هر چه که می شد دانست کشف شده است و بهتر است حضرات با قتل بیمورد حیوانات سعی در افزایش دانش خود نکنند.

 12. مرضیه پورجواد می‌گه:

  با اون قسمت از حرف روشنایی موافقم که می گه بسیاری از این تحقیقات پایه علمی نداره یا فقط برای ترفیع مقام و غیره است. ولیکن…

  نباید فراموش کنین که داریم توی یه کشور عقب افتاده زندگی می کنیم که هیچ اصولی بر آن حاکم نیست. تحت این شرایط و اگه بخوایم واقع بین باشیم و نه ایده آل گرا، باید بگم که من با آقای سلیمی موافقم. این شرایط آزمایشگاهی در ایران ۱۳۹۰ خیلی هم عالیه. جایی که کوچکترین حقوق انسان ها هم رعایت نمی شه و حتی باید بگم خود انسان ها هم به حدی نرسیده اند که ظرفیت دریافت همه حقوق انسانیشون را داشته باشن.
  اکثر تحقیقات علوم پزشکی دنیا روی افرادی انجام میشه که داوطلبانه تمایل خودشون را برای شرکت در طرح های تحقیقاتی به منظور گسترش علم اعلام می کنن. حالا توی ایران چطوریه؟ باید خودتو بکشی تا یه نفر راضی بشه مثلا یه سیتی اسکن بده برای یه تحقیق علمی. البته این به خاطر بی اعتمادی شدید ما نسبت به همه چیزه. با این اوضاع کشور، حق هم داریم بی اعتماد باشیم. ولی به هر حال همه اینها محدودیت های پژوهش های علمی توی ایرانه. در مورد این دانشکده هم حتما همین طوره. توی این شرایط، خیلی هم خوبه.
  در ضمن فکر می کنم آقای سلیمی هم سر زده رفته بودن و همه چیز همون طوریه که همیشه هست.

 13. روشنايي می‌گه:

  در این تصاویر که بقول یکی از دوستان حیوانی دیده نمیشد.
  برای مشاهده حال و روز حیوانات در این جور مراکز لطفا سری به اینجا بزنید:
  ——————————————————————————–

  http://www.facebook.com/video/video.php?v=215819795124647&oid=150625718308953&comments

  http://www.facebook.com/video/video.php?v=215815625125064&oid=150625718308953&comments

 14. آرش می‌گه:

  دلم می‌گیره وقتی قفس می‌بینیم…
  بدجوری من رو یاد اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی می‌ندازه.
  یک دورانی نژاد پرستی
  الان گونه پرستی

  فرقش واقعا چیه؟
  آیا بشر پیشرفتی کرده؟

 15. مهتاب می‌گه:

  آزمایش روی حیوانات کار بسیار غیر اخلاقی. اگه یه سری مسائل هم رعایت نشه که دیگه فاجعه است.
  سوال اینجاست که هدف از انجام دادن این آزمایش ها چیه؟ چرخ رو از اول اختراع کنیم؟؟؟؟ حالا اگه هم می خواهند چیزی را تست و کشف و شهود کنند چیز که زیاد حیوان با مشکل دهان و دندان. به جای هدر دادن بودجه و پول مالیات زحمت بدند به خودشون یه کار مفید بکنند هم یه مشکلی از یه حیوون بدبخت حل کنند اما طریقه اختراع چرخ رو بهتر بفمند!!! حالا حتما باید سالم باشه و بعد هم معدومش کنند؟؟؟ هر بار که این کلمه را در مطلب شما خوندم حالم بد شد؟؟ معدوم؟؟؟؟ !!!! اصلا موافق با انتشار چنین مطالبی اونم از طرف انجمن حمایت از حیوانات اصفهان نیستم!!!

 16. sara می‌گه:

  kheyli az keshvarha rooye dandano fake mordeha azmayesh mikonan ,bi rahma be che gheymati ?????????chon zabun va zoor nadaran har kar mikhain anjam midin ??khoda azatun nagzare ishalla badtarin balaha saretun biad,az tahe delam migam

 17. نسیم می‌گه:

  شماها چی هستین اسم خودتون روگذاشتین انسان، حتی نمی شد به شما گفت حیوان چون اونها چنین کاری نمی کنن. چطور برای منفعت خودتون چنین کار وحشتناکی رو انجام می دین . و روی این موجودات معصوم و بی گناه آزمایش انجام می دهید. امید وارم مرگی درد اور داشته باشین و مکافات کارهاتون رو ببینید و …..

 18. پیام می‌گه:

  یه مشت […] بیسواد میان کامنت میذارن که …. اینا وحشین کار زشت و غیر انسانی انجام میدن.آخه […] فندا این بد بختا باید اول با آزمایش و تست اینکارا یاد بگیرن تا بتوونن بعدا اونهای دیگه رو نجات بدن.باید جای اون گربه های در قفس روی […] و [..] های […] مثل شما ها این تستا رو انجام بدن خاک […]

 19. Laleh می‌گه:

  man vaghean moteasefam baraye shoma ke esme khodetoon ro gozashtin modafe`e hooghooghe heyvanat, nakone entezar dashtid ke berid oonja va oona ham ba rooye khosh jenayathashoon ro neshoon bedan behetoon? man ham oonja ro az nazdik didam vali ne be esme ye modafe`e hooghooghe heyvanat ke oona dasto pashoon belarzeo heyvoon doost beshan, man asle azmayeshharo didam. man akshaye vagheiye tahghighat ro didam, baratoon moteasefam ke in gozaresh ro be in rahati inja gozashtin. shoma ke oonja raftin hatman Dr. Moo[…] ro ham ya didin ya hadeaghal esmesho shenidin, ishoon chand hafte pish fot kard, bedoone hich moshkeli va chandin rooz tooye koma bood kholase inke harki ishoon ro mishnakht va az ghaziyeh laneye heyvanate dqaneshgah ham ba khabar bood faghat ye jomle migoft, NEFRIN VA AHE OON HEYVOONAYE BADBAKHT GEREFTESH,agar mikhayn vaghean bedoonid oona chikar mikonan biyayd too daneshkade va az bachehaee ke payan namashoon animal study hast soal konid.
  vaghean azatoon naomid shodam

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   خوشحال خواهیم شد برای آشکار شدن ابعاد این جنایت عظیم، به جای نفرین کردن اسنادی در اختیار داشته باشیم برای انتشار و رسوا شدن دروغگویان و پنهان کاران مورد اشاره شما. متاسفانه تنها تصویر منتشر شده از این مرکز قبل از این گزارش، تصویری بود که فردی در حال بریدن جمجمه یک بچه گربه مرده بود و با نهایت تاسف فردی آن را (امیدواریم به اشتباه) به این مرکز منسوب کرده بود و البته توضیح داده بود که چنین اتفاقی در حالی رخ می دهد که گربه زنده است. لازم است بدانید این تصویر، چند سال قبل در سایتی موجود بود.
   متاسفانه مدتی است توهین، تهدید، فحاشی، نفرین و برخوردهای اینچنینی جای حمایت معقول از حیوانات را گرفته و چنین رفتاری نه تنها به سود حیوانات نیست که حامیان آنها را نیز افرادی سبک مغز و نادان جلوه می دهد. اگر استناد سرکار به توهمات چنین افرادی نیست، با کمال میل و بدون ذره ای واهمه خوشحال خواهیم شد استنادات و تصاویر شما را در اختیار عموم قرار دهیم.

 20. هستی می‌گه:

  salam
  man emsal taze miram daneshgah reshteye zist shenasi
  mosalaman tu in reshte ma ruye heyvanat azmayesh mikonim
  mikhastam bebinam kolan azmayesh ruye heyvanat kare dorost v akhlaghie؟؟
  man shenidam azmayesh ruye heyvan kare gheyre akhlaghi v gonahe bozorgie!

  khahesh mikonam b man javab bedin

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   دوست عزیز!
   آزمایش روی حیوانات، از طرف عمده فعالان جهانی و داخلی حقوق حیوانات غیر قابل پذیرش و غیر قابل دفاع است و اکیدا با اصول اخلاقی این گروه ها سازگاری ندارد. معمولا برای آزمایش های اجباری روش های جایگزین توصیه می شود. آزمایش های غیر اجباری نیز کلا غیر قابل پذیرش هستند؛ به عنوان مثال می توان از آزمایش دخانیات و مود آرایشی بر روی حیوانات نام برد که برای سلامت انسان مضر یا غیر ضروری هستند. از طرفی درصدی از آزمایشات روی حیوانات با جواب مثبت وجود دارد که بر انسان اثر عکس داشته. گروهی معتقدند برای آزمایش ها باید از افراد داوطلب استفاده کرد که خود مورد انتقاد طرفداران حقوق بشر است. راه های بسیاری برای کاهش و حذف آزار و کشتار حیوانات در آزمایش ها وجود دارد، از قبیل کم کردن نمونه های آزمایشگاهی یا عدم انجام آزمایش.
   به هر روی، طرفداران حقوق حیوانات، آزمایش روی حیوانات را امری غیر اخلاقی دانسته و آن را نقض حقوق حیوان میشمرند.
   در رشته انتخابی موفق باشید. موفقیت شما به سود محیط و حیوانات خواهد بود.

 21. najme می‌گه:

  هیچکس حق نداره حیوونارو ازار بده مثلا بیهوش بشن کار درستیه . باید واسه حیوونا کاری کرد خدا که اگه باشه و ببینه اون خدا نست ما باید این ادمای جانی رو نابود کنیم.

 22. ... می‌گه:

  با سلام… چقدر غمگین و ناراحت کننده س وقتی بخوای یه همچین صحنه ی رو ببینی، چه فرقی میکنه که حیوانات در چه وضعیتی نگه داری بشن؟ آخرش که این از خدابی خبرا میخوان زجرشون بدن، حالا اگه توی ی هتل ۵ ستاره هم باشند، باز هم محکوم به مرگن…خدا جوابشونو بده…انشالا این روش های جایگزین زودتر تصویب شه و این روش رسما غیر قانونی بشه. البته یک جای دیگه ای در اصفهان هست. که من یک بار رفتم…جای بسیار آلوده ای بود که توی بیابون هست و بالاشم زده بیمارستان دامپزشکی!!!! فکر میکنم سلاخ خونه بهترین عنوان هست واسش…مگس های مرده و کثافت همه جا رو گرفته. فضای متعفن و غیر بهداشتی…سگ های بیچاره ای که توی آفتاب تند به زنجیر بسته شدند و منتظر بدترین مرگ هستند…توی اتاق ها پر از زنجیر هست… نمیدونم این آقا و همکارش چ کارایی که نمیکنند…نمیدونم چطوری میتونم این موضوع رو پیگری کنم. من اصفهان هستم و نمیدونم چطور باید دنبال این قضیه باشم. خواهش میکنم کمکم کنید…شبا تا صبح کابوس اونجا رو میبینم!

 23. كامبيز بيات می‌گه:

  هر چقدر هم سعی کنید نمیتونید این کار کثیف رو توجیح کنید..واقعا گزارش آقای سلیمی خجالت آوره.متاسفانه اینجور آدمها کم نیستند که در ظاهر دم از حقوق حیوانات میزنن ولی در عمل طور دیگه ای رفتار میکنن.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN