Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: هفته گذشته، معاون سازمان حفاظت از محیط زیست خبر از صدور مجوز انتفاعی صید گنجشک با تور داد. تصاویر این گزارش مربوط به قبل از مجاز شدن چنین عملی‌ است! به گفته معاون سازمان، صیادان موظف هستند تعداد پرنده صید شده را در پایان هر روز به سازمان اعلام کنند! صیادانی که اگر مخبرین سازمان نبودند، کلّ جانوران این مملکت را از دم این تیغ‌ها میگذراندند.

لازم به ذکر است نحوه برخورد با این نوع شکار و شکل ذبح مورد اشکال است. از طرفی برای تولید هر وعده غذایی، تعداد بسیار زیادی جان گرفته می شود که قابل توجه است.

صیادان در حال مهیا کردن دام برای گنجشک ها

صیادان دام را گسترانیده و در حال صرف صبحانه هستند

دسته‌ی گنجشک‌ها پس از طلوع آفتاب

صیادان در حال گسترانیدن دام برای صید گنجشک ها

صیاد در حال اجرای یک از مراحل صید گنجشک ها – دزفول

صیادان در حال جمع کردن دام پس از صید گنجشک

صیاد در حال برگشت از صید گنجشک

تصاویر: ایسنا/ امین نظری

_________________________

خبر مرتبط:

خوشمزگی، بهترین دلیل کشتار!

سه نفر شکارچی سهره جنگلی در بوکان دستگیر شدند

محمد باقر صدوق خبر داد: پروانه انتفاعی صید سار و گنجشک با تور صادر می شود

پروانه انتفاعی صید سهره طلایی صادر می شود

مجوز صید برای پرندگان مهاجر و حفاظت شده

۲۵ پرنده کمیاب در آستارا کشف شد

فروش علنی گونه های حمایت شده در پیاده روهای پایتخت

خرید و فروش گونه‌های جانوری در معرض خطر در بازار پرنده‌فروش‌های خلیج فارس

بازی با حیوانات نادر ایرانی با مجوز محیط زیست

فروش یک گونه در حال انقراض در پیاده رو!

برچسب‌ها, , ,

۲۹ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  من خبری را که روی سایت شما بود ( محمد باقر صدوق خبر داد سازمان حفاظت از محیط زیست پروانه انتفاعی صید سار و گنجشک با تور صادر می کند! ) را چند روز پیش خواندم :و آنقدر ناراحت شدم که اگر می خواستم کامنتی بنویسم ؛ شرمنده شما می شدم . زیرا فقط فحش و ناسزا می توانستم نصیب این […] بنمایم :بنا بر این ترجیح دادم ؛چیزی ننویسم . اما حالا که این پست را مشاهده کردم .می گویم : وای بحال آن مملکت : وای بحال انسانیت ؛ بهمراه بریدن سر این گنجشکها ته مانده آدمیت و اخلاق هم به فنا رفت . چون دیگر چیزی از آن باقی نمانده . و خوشا بحال من که در آن […] زندگی نمی کنم . […]

 2. روشنک می‌گه:

  خوب […] بخوره اون شکم!!
  این بدبختا کجای معده گشاد این جماعت رو پر می کنن؟!

 3. ARAD می‌گه:

  فقط امیدوارم خدایی که داره اینا رو می بینه، سر حرفش وایسه و هر کسی رو به سزای کارهای خوب و بدش برسونه…

 4. مینا می‌گه:

  خدا جوابشونو بذاره کف دستشون…. ظالم تر از بشر وجود نداره….!!!!!!! اهههه……

 5. لیلا می‌گه:

  سلام
  اول از همه خیلی خوشحالم که طرفدارای محیط زیست زیاد شده
  گاهی وقتا مجتوریم اونارو شکار کنیم خود بنده واسه پایان نامه فوق لیسانسم مجبورم گنجشک بگیرم ولی هنوز تو این یک ماه نتونستم با خودم کنار بیام چون دلم نمیاد روشون آزمایش کنم،یعنی انسانیت منم زیر سواله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. کامران وکیل می‌گه:

  مردم با فرهنگ ایران که می گویند اینها هستند؟

 7. پرنده کوچک می‌گه:

  سر ها بریده بینی بی جرم و بی جنایت……………

 8. حسین می‌گه:

  فقط می تونم بگم […]

 9. الهام می‌گه:

  این یک جرم بزرگ غیر انسانی است خدا برایش انشاالله هیچ وقت نمیسازه وکسانیکه جلو اینجنایت غیر انسانی نمی گیرند با انها یکی هستند این حیوان زبان بسته وکوچک دنبال یک دانه برای سیر کردن خودوبچه هایش هست گردن این حیوان کوچک وضعیف راباچاقومی برد برای درامدپول…………چقدر دلسنگ وبی عاطفه..این حیوانات ازاری به کسی نمی رسانند .

 10. فرزانه می‌گه:

  چقدر بی رحم……….عیب هیتلر.صدام حسین کردیم.این جرم مساوی است باجنایت.محمدباقرصدیق ایابه فکراین جانورکه ازاری به کسی نمی رساندهست؟؟؟اینها افریدگارخداوندهستن….چطوربعضی ازانسانها به خودشان اجازه میدن دست به خلق خدابزنند……من بادیدن این عکسها متاثرشدم….چرامسئولان جلوی این جنایت وحشیانه رو نمی گیرن…

 11. نرگس می‌گه:

  چی میگین اخه مگه انسانها اشرف مخلوقات نیستن چرا نخورن؟

 12. شاهو می‌گه:

  واقعا اینا بویی از انسانیت نبردن

 13. رسول می‌گه:

  چه کار کنند؟ برن زور گیری کنند؟
  وقتی کار نیست گشنگی بکشن که منو تو دل دیدن شکار رو نداریم؟
  کار نیست و نمیتونن مثل بقیه برن دزدی کنن ، میرن تو بیابون و تو گرما گنشک شکار میکنن، مطمعنا واسه تفریح این کارو نمیکنند، واسه پول و نان .

 14. کریم می‌گه:

  این پرندگان کوچک در مناطقی از کشور با ازدیاد جمعیت مواجه بوده وآفت کشاورزان به حساب آمده و صید آن جهت کنترل آفات از قدیم مرسوم بوده است.
  لذا با توجه به اینکه محیط زیست در مواردی خود عامل کنترل کننده در محیط زیست می پروراند این مورد نیز در انجا به تعادل رسیده و در صورت عدم صید محصول گندم کشاورزان تخریب می گردد کنترل آفت بصورت صید در تمام دنیا مرسوم و جای نگرانی ندارد.
  برای نسل های در حال انقراض لطفا دلسوزی نمایید جناب آقای صدوق نیز جدید الاستخدام نیست و بدلیل اینگه گندم و آرد و نون گیر من و شما بیاد مجوز کنترل آفت صادر میکند.

 15. Sarah می‌گه:

  حماقت هم حدی داره! همه ی گونه ها به هم وابسته اند و از بین بردن یکی موجب از بین رفت بقیه میشه.. انسان یک روز از ظلمی که در حق خودش کرده پشیمون خواهد شد..

 16. نوید می‌گه:

  دست اسرائیل را از پشت بستنند

 17. سیاوش می‌گه:

  دوستان گرامی سلام،
  اول بگم که از عطوفتی که در قلب اکثر شما هست بسیار خوشحال و امیدوار به آینده این مرز و بوم شدم.فکر میکردم رحم و مروت خیلی ساله دیگه پیدا نمیشه!!اما معلوم شد که هنوز جای امیدی هست.اما شکار گنجشک!!
  با صحبت های آقای کریم کاملأ موافقم و تأیید میکنم البته غیر از قسمت آخرش که در مورد آقای صدوق بود زیرا اصلأ از ایشان شناختی ندارم.
  آقا رسول هم به سبک خودشون حقیقتی دیگر رو فرمودند.
  اما نرگس خانوم هموطن گرامی و گلم!
  قرار نیست بدلیل اینکه انسان اشرف مخلوقات است،هر کاری که از دستش برمیاید انجام دهد!!

  دوستان عزیز شهر نشین بخاطر اینکه فقط زیبایی های این پرندگان ریز جثه را دیده اند و خسارتی از طرف گنجشکها متحمل نشده اند بدون در نظر گرفتن شرایط اقلیمی که در آنجا این پرندگان آفت محصولات و دشمن زحمت یکساله و شبانه روزی کشاورزان و باغداران محسوب میشوند،لبه تیز انتقادشان را به سمت صیادان این گونه پرندگان گرفته و اعتراض شان را به شکلهای مختلف و با الفاظ گوناگون که بعضأ کمی هم خشن بنظر می آید ابراز میکنند.
  دوستان گرامی،همین گنجشکی که در شهرها بسیار بی آزار بنظر میرسد،برای بعضی از کشاورزان و باغداران حکم ملخ و حتی موش را دارد و شاید بیشتر هم خسارت ببار بیاورد.
  در شهرها هرگز اعتراضی به کشتن موش و سوسک آنهم با روشهای گوناگون و بعضأ غیر انسانی،نمیشود!!!در حالیکه اینها هم جاندارانی هستند مانند همان ها که به صیدشان اعتراض میکنید.پس جنوبیهای خونگرم و زحمتکش هم بیایند به معدوم کردن موشها در تهران و باقی کلانشهرها اعتراض کنند؟؟؟ نه نمیشود!!!!
  اما شهرنشینان باید باور کنند که این پرندگان ریز جثه هم میتوانند با زیاد شدن تعدادشان خسارات غیرقابل جبرانی را به کشاورزی تحمیل کنند.و دیگر اینکه انرژی و توان خود را برای حیواناتی که در خطر انقراض هستند هزینه کنید
  و باور کنید که کارساز است.
  پلنگ،یوزپلنگ،خرس و حتی قزل آلای خال قرمز بشدت در خطر نابودی هستند.با کمی تحقیق متوجه میشویم که جاهای بهتری برای صرف انرژی در راه حمایت از جاندارنی که به حمایت نیاز دارند،پیدا میشود.با همدلی و فرهنگ سازی برای کودکان و حتی بزرگترها میتوان این مهم را به انجام رساند. باتشکر از همگی شما و عذرخواهی برای طولانی شدن این نظر.به امید روزیکه جانداری بی دلیل صید نشود و دوباره دشتها و جنگلها و رودخانه ها مملو از حیواناتی شوند که هم اکنون امید به ادامه حیاتشان نیست.

 18. باران می‌گه:

  سلام.وجدان آدمها که خیلی وقته مرده.آدمها بهم رحم نمیکنن حالا هم نوبت این بی زبوناست.امیدوارم یه روز به همین آینده ی نزدیک غذا بپا بشه…..😒

 19. باران می‌گه:

  سلام. وجدان آدمها خیلی وقته که مرده.آدمها به هم رحم نمیکنن که بخوان بحال این بی زبونا رحم کنن. .فقط امیدوارم بهمین زودی عدل بپا شه😒

 20. وشنک می‌گه:

  زندگی زندگیه. چه یوزپلنگ چه گنجشک چه مورچه.

 21. جدی می‌گه:

  باز این ملت شریف ایران جو گیر شد
  اولا که گوشت گنجشک خواص بسیار زیادی داره، گوشت گنجشک و کبوتر خیلی مفیدتر از آت آشغال گوشتهایی که کیلویی ۴۰ ۵۰ ۶۰ تومن تو تهران میخریمه.
  حیف که من دلم نمیاد گنجشک رو سر ببرم، اگه قساوت کافی رو داشتم حتما هر روز گنجشک و کبوتر شکار میکردم و می خوردم
  اتفاقا صاحبان مرغداری ها و گاوداری ها با اون رژیم ماشینی و سلاخی ماشینی ضرر بزرگتری به انسانیت میزنند تا این صیادان
  ما که تو شهرها نشستیم و درد کشاورزها رو نمیدونیم، بگذریم از بحث خسارت و این حرفها، اون دوستانی که اینجا اشک میریزند به گنجشک ها ، میخوام بدونم چطوری دلشون میاد کباب شیشلیک و برگ و کوبیده و دل و جیگر رو نوش جون بکنند.؟!
  برا کسایی که ژست انسانیت میگیرند چرا گوسفند و گاو و موش و سوسک بی اهمیته و یوزپلنگ و گنجشک و گربه براشون مهمه؟!
  لابد فردا تو تلگرام هم میخان کمپین راه بندازن و لوس بازی در بیارن
  اه اه اه
  بدم میاد از آدمای لوس و منجمدالافکار خمودالمغز

 22. لعنت الله علیه می‌گه:

  سلام بر شهیدان راه خدا
  یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی
  یا امام رضا ادرکنی یا امام رضا اغثنی

  چیزی که خواص داره کمک کردنه نه شکم پر کردن
  چیزی که ارزش داره کمک کردنه نه ظلم
  چیزی که برای آدم میمونه نماز و واجباته نه هوس و خوش گذرانی
  از خدا میخوام سریع مرگم را برسونه چون واقعا از انسانیت حال حاضر و دینداری حال حاضر بدم میاد
  با توکل و توسل و اعتماد به خدا و ایمان به خدا و فرستادگان خدا و شهدای راه خدا امید وارم عذاب خدا سریع به این شیطان صفت ها برسد

  برادران و خواهران هیچ چیز قوت مند تر و خواص مند تر از دینداری نیست
  ورزش و خوش گذرانی کشک به هیچ دردی نمیخورد
  فقط کمک کردن به جاندار و بنده خدا و تمام
  لعنت الله علیه علی القوم الظامین به حق شهادت امام رضا علیه السلام
  خدایا به حق دستان اباالفضل لعنتی بی نهایت به دشمنان اسلام و قرآن و بندگان و جاندارانت و رحمتی به بنده و جادارانت البته قبل از ادای ظلم

  تو […]شکم بچه ها رو پاره میکردند و مواد توش جا به جا میکردند و زلزله اومد وارونه شد از خدا میخوام بندگان و جانداران خوبش را پناه بده و این سگ کش و خرگوش کش و خر کش و خرس کش و شکارچی ها رو وارونه کنه انشاءالله توکلت علی الله
  چون میترسم بمیرم و ظهور امام زمان را نبینم و چون نمیخوام خدا از این شیطان صفت ها بگذره و چون میخواهم این کارها پایان بپذیره لااله الاالله میگم و دشمنان بنده و جاندار را به خدا واگذار میکنم

  خدایا به حق صفاتت و به حق شهادت امام علی ولی خودت جواب مردم شیک و پیک و اشرافی و کسانی که شیطان میتازانتشان و میگویند منننن مسلمانم
  کسانی که هر دلیلی میاورند برای کمک نکردن و ضربه زدن کسانی که میگویند زحمت کشییییده ایم

  دشمنی خدا در شکار و ازار حیوانات کاملا مشخص است

  یدالله فوق ایدیهم دست خدا بالاترین دست هاست
  خدایا به حق شهید حسن عباسی سلام الله علیه رحمت الله علیه لعنت الله علیه شکرالله انشاءالله توکلت علی الله

  توصیه میکنم کشتار حیوانات برای پوست و خون و این چرت و پرتا رو حتما در اپارات و کلماتی مثل ازار و اذیت و شکار و اینا رو سرچ کنید که لعنت الله علیه ها چه سود هایی رو تو جیب داخل و خارجی های سود بر که تو کار تولید و فلان اسلحه و رواج شکار هستن بفرمایید

  پیروی از شیطان لعنت الله علیه شاخه های زیادی دارد

  هیچ درمانی و خواصی بجز دین و ایمان وجود ندارد
  هیچ درمانی با کمک به ساخت […] عاید کسی نمیشه

  اینا تفریحات شیطان لعنت الله علیه است گول نخورید سزای اعمالشان را خواهند دید
  به نیت بی نهایت برای ظهور امام زمان (ص)
  رحمت الله علیه استغفرالله ربی و اتوب علیه
  اللهم عجل ولیک الفرج اللهم صل علی فاطمه و ابیها علمک اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  شکرالله انشاء الله توکلت علی الله

  لطفا نظرم را تایید کنید

 23. لعنت الله علیه می‌گه:

  سلام به arw لطفا این نظر رو که درباره کشتن حیوانات هست درج کن و پیشتهاد میکنم کشتن و کباب گنجشک های دربه در و بی گناه و معصوم را که فصل تخم گذاریشون میکشند بذارید چون واجبه اگه مسلمونید خدا وکیلی تو را به پهلوی شکسته حضرت زهرا سلام الله علیه بیشتر از این خبر ها بزارید

  اگه امروز گنجشک و سگ کشتند فردا فقرا رو میکشند
  مردمی شدند که علاوه بر بی توجهی و کشتن جانداران و بندگان تا چهار روز دیگر فقراء رو میکشند میگند اینا رو بکشید دارند ما رو میک میزنند در صورتی که خودشون مثل پشه خون مردم را میک میک مینوشند و با گرانی حق همه را به خود حلال میدانند
  لعنت الله علیه شکرالله انشاء الله توکلت علی الله
  سلام بر شهیدان راه خدا
  یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی
  یا امام رضا ادرکنی یا امام رضا اغثنی

  چیزی که خواص داره کمک کردنه نه شکم پر کردن
  چیزی که ارزش داره کمک کردنه نه ظلم
  چیزی که برای آدم میمونه نماز و واجباته نه هوس و خوش گذرانی
  از خدا میخوام سریع مرگم را برسونه چون واقعا از انسانیت حال حاضر و دینداری حال حاضر بدم میاد
  با توکل و توسل و اعتماد به خدا و ایمان به خدا و فرستادگان خدا و شهدای راه خدا امید وارم عذاب خدا سریع به این شیطان صفت ها برسد

  برادران و خواهران هیچ چیز قوت مند تر و خواص مند تر از دینداری نیست
  ورزش و خوش گذرانی کشک به هیچ دردی نمیخورد
  فقط کمک کردن به جاندار و بنده خدا و تمام
  لعنت الله علیه علی القوم الظامین به حق شهادت امام رضا علیه السلام
  خدایا به حق دستان اباالفضل لعنتی بی نهایت به دشمنان اسلام و قرآن و بندگان و جاندارانت و رحمتی به بنده و جادارانت البته قبل از ادای ظلم

  تو […] شکم بچه ها رو پاره میکردند و مواد توش جا به جا میکردند و زلزله اومد وارونه شد از خدا میخوام بندگان و جانداران خوبش را پناه بده و این سگ کش و خرگوش کش و خر کش و خرس کش و شکارچی ها رو وارونه کنه انشاءالله توکلت علی الله
  چون میترسم بمیرم و ظهور امام زمان را نبینم و چون نمیخوام خدا از این شیطان صفت ها بگذره و چون میخواهم این کارها پایان بپذیره لااله الاالله میگم و دشمنان بنده و جاندار را به خدا واگذار میکنم

  خدایا به حق صفاتت و به حق شهادت امام علی ولی خودت جواب مردم شیک و پیک و اشرافی و کسانی که شیطان میتازانتشان و میگویند منننن مسلمانم
  کسانی که هر دلیلی میاورند برای کمک نکردن و ضربه زدن کسانی که میگویند زحمت کشییییده ایم

  دشمنی خدا در شکار و ازار حیوانات کاملا مشخص است

  یدالله فوق ایدیهم دست خدا بالاترین دست هاست
  خدایا به حق شهید حسن عباسی سلام الله علیه رحمت الله علیه لعنت الله علیه شکرالله انشاءالله توکلت علی الله

  توصیه میکنم کشتار حیوانات برای پوست و خون و این چرت و پرتا رو حتما در اپارات و کلماتی مثل ازار و اذیت و شکار و اینا رو سرچ کنید که لعنت الله علیه ها چه سود هایی رو تو جیب داخل و خارجی های سود بر که تو کار تولید و فلان اسلحه و رواج شکار هستن بفرمایید

  پیروی از شیطان لعنت الله علیه شاخه های زیادی دارد

  هیچ درمانی و خواصی بجز دین و ایمان وجود ندارد
  هیچ درمانی با کمک به ساخت […] عاید کسی نمیشه

  اینا تفریحات شیطان لعنت الله علیه است گول نخورید سزای اعمالشان را خواهند دید
  به نیت بی نهایت برای ظهور امام زمان (ص)
  رحمت الله علیه استغفرالله ربی و اتوب علیه
  اللهم عجل ولیک الفرج اللهم صل علی فاطمه و ابیها علمک اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  شکرالله انشاء الله توکلت علی الله

  لطفا نظرم را تایید کنید

 24. amir84mir می‌گه:

  اموزش دیگر بگذارید

 25. M.t می‌گه:

  اشکالی ندارد که برای خود شکار کنیم زیرا اگر خدا این پرندگان رو برای خوردن نمی آفرید آن ها را حرام می کرد ولی اگر برای فروش باشد بسیار اشکال دارد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN