Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: وزارت کشتیرانی و امور دریایی کره جنوبی در بیانیه جدیدی اعلام کرد از این پس صید دلفین‌های «بینی‌بطری» در آبهای منطقه اقیانوس‌های هند – آرام ممنوع خواهد شد.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دلفین‌ها در بسیاری از موارد برای استفاده و نمایش در سیرک‌ها و آکواریوم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. مقامات کره جنوبی تاکید کردند به منظور حفاظت از پستانداران دریایی در آبهای این منطقه، به دام انداختن دلفین‌ها حتی اگر تنها با هدف منتقل کردن آن‌ها به نمایشگاه‌های آبی باشد، ممنوعیت خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این وزارتخانه هم چنین تاکید کرد که قوانین و ممنوعیت‌های آتی در عین حال شامل لاک پشت‌ها و اسب‌های دریایی نیز خواهد شد چون این آبزیان نیز جزو گونه‌های تحت حفاظت قرار می گیرند. تاکنون صید دلفین‌ها و وال‌ها برای نماشگاه‌های آبی و یا انجام تحقیقات البته در صورتی که صیادان مجوز قانونی در اختیار داشتند، بلامانع بود. اما از این پس با اجرای قانون جدید، صید این آبزیان باهوش و بازیگوش به ویژه برای آکواریوم‌ها غیرقانونی خواهد بود و در صورت تخلف، جریمه نقدی تا ۴۳۰۰ دلار و یا مجازات زندان تا دو سال حبس به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در سال‌های اخیر نمایش دلفین‌ها در آکواریوم‌های بزرگ در کره جنوبی رواج داشته است اما اخیرا در پی اعتراض فعالان محیط زیست که هشدار دادند یکی از این دلفین‌ها به صورت غیرقانونی صید شده است، مقامات سئول به توافق رسیدند که این نمایشگاه‌ها را به حالت تعلیق درآورند تا تصمیم گیری نهایی در این زمینه صورت بگیرد.

________________________

کشته شدن یک دلفین به ازای هر هزار بازدیدکننده

شناسایی یازده گونه دلفین در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان

نهنگ‌های خلیج‌فارس در معرض خطر انقراض

مجلس سوئیس نگهداری دلفین در باغ وحش ها را ممنوع کرد

سوگواری یک دلفین ماده بر جسد نوزادش در خور موسی/ تصویری

استقبال دلفین های قشم از مسافران/ تصویری

پوستر «دلفین های ایران» تهیه و توزیع شد.

سونوگرافی از دولفین باردار/ تصویر

سوت دلفین‌ها وسیله معرفی آنهاست

“اسکینی” پیرترین دلفین اروپا/ تصویر

مشاهده یک قطعه پورپویز در سواحل پارک سورو بندرعباس

تذکر به سازمان شیلات برای حفظ جان دلفین ها

اعلامیه حقوق دلفینها و حریم شخصی نهنگها!

تلف شدن دلفین‌ها به دلیل ضربات صیادان/ پیش‌نویس طرح امداد و نجات دلفین‌ها

تولد یک دلفین/ تصویری

 

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN