Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: از آنجاییکه یکی از وظایف شهرداری ها جمع آوری حیوانات مزاحم و ولگرد [؟] در سطح شهرها می باشد لذا بر اساس  برنامه کمیته اتلاف شهرستان رامسر،ماموران شهرداری کتالم و سادات شهر نیز اقدام به جمع آوری و معدوم نمودن حیوانات  مزاحم و ولگرد می نمودند که در شب حادثه ۱۰ مهرماه سالجاری حدود ساعت ۱۱ شب یکی از ماموران شهرداری کتالم و ساداتشهر (م-ش) در برخورد با یک سگ با اسلحه شکاری ،تیری شلیک نمود که متاسفانه این تیر به قلب یک شهروند کتالمی به نام فاطمه جمالی مرکیه ۳۵ ساله اصابت نمود که نامبرده پس از انتقال به بیمارستان  احمد ن‍ژادکتالم رامسر به علت شدت جراحات وارده جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش شمال نیوز در رامسر، یک مقام مسول در شهرداری کتالم و ساداتشهردر گفتگو با خبرنگار ما گفت:ضارب مجوزهای قانونی را در ایفای ماموریت خویش  از نهادهای ذیربط اخذ نموده بود.

وی بیان داشت:ضارب به عنوان میرشکار شهرداری بوده و در شب حادثه نیز در راستای ایفای وظایف محوله کمیته اتلاف شهرستان اقدام نموده است.

ابراهیم جمالی مرکیه پدر مقتول که خود از نیروهای شهرداری کتالم و ساداتشهر می باشد، نیز در این خصوص گفت:شب حادثه تا ساعت ۱۰/۳۰در ماموریت کاری بودم که دقایقی پس از حادثه متوجه این رویداد تلخ شدم.

وی در خصوص پیگیری های قضایی این حادثه بیان داشت: شکایت  رسیدگی به این پرونده را به مقام محترم قضایی شهرستان تقدیم وانتظار رسیدگی عادلانه داریم وهمچنین  تابع قانون بوده و به رای قانونی تن می دهیم .

درراستای اطلاع رسانی درست از این حادثه به دادستانی شهرستان رامسر مراجعه و پیگیر مراحل قانونی این حادثه شدیم  که سیف الله مهرابی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رامسردر خصوص این حادثه گفت:ضارب برای از بین بردن حیوانات مزاحم و خطرناک [؟] اقدام به تیر اندازی نموده است.

وی افزود:ضارب که ازکارکنان شهرداری کتالم و ساداتشهر می باشد تا این لحظه سهوآ تیر شلیک نمود که به خانمی که کنار پنجره منزل خود ایستاده بود اصابت می نماید.

وی بیان داشت:پس از وقوع حادثه مقتول به بیمارستان شهر انتقال داده می شود که متاسفانه معالجه موثر واقع نشد و منجر به فوت نامبرده شد..

وی در پایان گفت:تحقیقات در خصوص اینکه حادثه عمدی یا غیر عمدی بوده ادامه دارد و ضارب هم اینک در بازداشت می باشد.

لازم به یاد آوری است که فاطمه جمالی مرکیه(مقتول)دارای همسر ویک پسر می باشد که  در مقطع سوم متوسطه مشغول به تحصیل می باشد.

___________________________

سه میلیارد تومان هزینه و ۶۱۰۰۰ سگ کشته شده، آمار بی نتیجه سگ کشی در مشهد

آغاز طرح “مرگ ترحم‌آمیز” سگ‌های ولگرد/ جمع اضداد: کشتن و ترحم

معرفی مناسبترین راهکار پیشگیری از هاری در سگهای ولگرد/ به مناسبت ۲۸ سپتامبر؛ روز جهانی هاری

بی وفایی با یار با وفای انسان در گذر زمان/ مشکل سگ ها چیست؟!

داستان سگی با ۴۰ ساچمه در سرش/ تصویری

از رهاکردن سگ در مترو تا دستگیری

کارتون: سگ کشی

۳ Comments

  1. حامد می‌گه:

    واقعا باعث تاسف که شهرداری کتالم به سادگی با جان مردم بازی میکند این خانم رامیشناختم زن دلسوز وافتاده ای بود به خانوادش تسلیت میگم

  2. mirzanifar می‌گه:

    واقعا”جای تاسف است هم به دستوردهندگان وهم کشندگان من درانسان بودن آنها شک دارم همه این سگها هم گرسنه بوده اند هم آنقدرازطرف بنی آدم نفهم کتک خورده اند با دیدن همه آدمهاپابفرار میگذارند یادرمقابل انسان با حالت تسلیم میخوابندوانتظار محبت دارندمن دراردبیل گاهگاهی بازحمت زیاد بآنها غذا میبردم دردفعات بعد دیدم ازآنها خبری نیست وقتی پرس وجوشدم گفتندشهرداری اردبیل کسانی را برای کشتن آنهااجیر کرده بود همه اش راکشتندمن شدیدا”باین گونه بی ترحمی معترض هستم بعضی ازآنان که درکشتارهای قبلی آسیب دیده وفرارکرده بودندیک دست ویایک پایشان رااز دست داده بودندودرکشتارهای بعدی آنهارانیز بجای حمایت کشته بودندسخن دراین باره زیاداست وحکایت همچنان باقیست

  3. زهره می‌گه:

    لعنت بر تمام کسانی که فکر می کنند دنیا فقط برای رفاه و آرامش آنهاست. پیامبر خطاب به انسان می گوید دنیا فقط برای تو خلق نشده الدنیا خلقت هی لغیرها یعنی دنیا برای دیگرانی نیز خلق شده این دیگران همه انسانها و حیوانات هستند. شهرداری برایمان واژه ای بسیار افسرده کننده است تا زمانی که شاهد تغییر رویه اش در برخورد با حیوانات شهری نباشیم. امیدوارم شهرداریهای ایران هر چه سریع تر به وادی مدنیت و رفتار نیک با حیوانات ورود یابد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN