Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6847

دیده بان حقوق حیوانات: با رفتار شنیع تفنگ به دستان، یک پلنگ بالغ توسط سگ های شکاری از پا در آمد.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات این برای برای چندمین بار است که در یک سال گذشته فیلمی که از کشتن پلنگ تهیه شده منتشر می شود. این پلنگ کشان شنیع که توسط سگ های گله انجام شده، تفاوتی ماهوی با سایر پلنگ کشی ها دارد. طبق اسناد موجود، نه تنها از جانب این پلنگ هیچ گونه تهدید و خطری متوجه بشر نبوده و هیچ رمه و دامی کشته نشده، بلکه پلنگ کشی صرفا برآمده از خصلت عجیب تفنگ به دستان است: کشتن هر آنچه حرکت می کند!

به گفته منابع محلی این فیلم مربوط به منطقه ای در خراسان شمالی بوده که در زمستان گذشته تهیه شده است. برخی از افرادی که در فیلم مشاهده می شوند توسط افراد بومی قابل شناسایی هستند.

به گفته متخصصان در هر هفته بیش از یک پلنگ در ایران کشته می شود به نظر می رسد  با توجه به شرایط خاص این گونه ارزشمند، برخورد قاطع با کشتارگران و برنامه ریزی ویژه جهت جلوگیری از کشتار پلنگ ها به بهانه های مختلف نیازمند عزم جدی مسوولان باشد.

دو سال قبل با انتشار فیلمی از کشتار سه خرس قهوه ای در مرکز ایران در این پایگاه خبری منجر به اقدام سریع مسوولان در شناسایی و دستگیری جانیان ظرف ۲۴ ساعت شد.

از انتشار این فیلم متاسفیم.

______________________

انتشار نماهنگ «اینجا به بعدش دیگه با آدماست …»/ ویژه ۲۰ شهریور روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات

شکار سومین پلنک در ۵ ماه/ یک عدد پلنگ ایرانی در هشتاد پهلوی لرستان با شلیک گلوله کشته شد

بریدن سر خرس، برگی از خاطرات یک فرد نا آگاه؛ آیا مسوولان از یافتن این فرد عاجزند؟/ تصویر

صیادان توله پلنگ ایرانی گرفتار قانون شدند

حلق‌آویز کردن «گربه وحشی» به جرم دزدیدن مرغ/ تصویر

سر بریدن یک خرس با کارد قصابی در کجور و عکاسی از آن/ تصویر

عکسی دلخراش از شکار خرس در کردستان/ تصویر

دوباره خرس خشمگین به جای بیهوشی کشته شد!

قتل خرس قهوه ای در سراب توسط شکارچیان/ تصویری

عضو فراکسیون محیط زیست: عملکرد محیط زیست در برخورد با حیوا‌ن‌ آزاری مطلوب نیست

بیانیه گروه های زیست محیطی در رابطه با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»

آزار حیوانات؛ از مرگ خرسها تا کشتن الاغ با پتک

گیلان: در نبرد دو خرس یکی از آنها کشته شد

درخواست پروانه شکار خرس از سوی اداره محیط زیست گیلان!

قاتل خرس های سمیرم آزاد شد/ اجرای حکم بدون دستگیری متهم دوم ممکن نیست

اقدام کنید! ضجه توله خرس ها را تا ابد تکرار خواهیم کرد

جنایت در حق حیوانات/ بلوتوث های سیاه زیست محیطی، خطری جدی و بی سابقه برای حیات وحش/ فیلم و عکس

کشتن الاغ با پتک در سمیرم/ فیلم

 

۳۸ Comments

 1. کیانا می‌گه:

  وقتی انواع سلاح های شکاری مثل نقل و نبات در بازار ریخته و با قیمت های پایین در دسترس شکارچیان بیرحم و بی وجدان قرارمی گیرد هر روز شاهد این فجایع دلخراش هستیم و خواهیم بود بسیاری ازفیلم های بدتر از این هم در گوشی های موبایل وجود داره که واقعا هربار با دیدن این فیلم ها آرزوی مرگ می کنم که در این دنیای کثیف زنده نباشم . سازمان محیط زیست و نیروی انتظامی مسئول مستقیم این فجایع هستند چون جلویاینفجایعرابه هیچ عنوان نمیگیرند و حتی ازشکارچیان حمایت نیزمی کنند اگر اینگونه نیست چرا تابحال شاهد مجازاتسنگین هیچ شکارچی بیرحمی نبوده و نیستیم!

 2. متاسفم برا همین دسته آدمها که با دستان خود پلنگ شکوهمند ایرانی را نابود می کنند

 3. ابراهیم می‌گه:

  تربیت و انتشار بی رویه سگهای وحشی که بدون کنترل در طبیعت رها می شوند و با هدایت انسانهای بی غیرت به جان گونه های ناب حیات وحش می افتند خود موضوعیست که باید مورد بررسی قرارگیرد. از گربه های شنی و کاراکال و سیاه گوش و … تا به امرور پلنگ که اینگونه ناجوانمردانه مورد آسیب قرارگرفته اند همیشه اخباری مبنی بر حمله اجتماعی از سگهای وحشی با همراهی انسانهایی بی تفاوت به گوش می خورد که شایسته تأمل است. از کسانی که لباس خدمت به محیط زیست بر تن کرده اند تقاضا دارم قدم به قدم برای حفظ این گونه های ارزشمند بکوشند و حتی از کمک دوستداران محیط زیست نیز بهره برده و حتی راه را برای همکاریهای مستمر این قشر از جامعه نیز فراهم آورند…

 4. محسن می‌گه:

  امیدواررم به سزای عملشون برسن

 5. amir می‌گه:

  این هم از شکار یوز توسط قوم قشقایی :

  http://ghashghaeeha.loxblog.ir/cat/31/0/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%20%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1.htm

  حالا باز هم بگید قوم مغول و اعراب به کشورمون حمله کردن و از بین بردن و ما تمدن ۲۵۰۰ ساله داریم و از این حرفها ….

 6. نا شناس می‌گه:

  لطفا یک دادخواست(petition) تهیه کنید تا با امضا‌ دوستداران محیط زیست و ارایه آن به مسوولین مقدمات دستگیری متخلفین فراهم شود.با تشکر

 7. امید می‌گه:

  این چیزها اصلا عجیب نیست…اینجا ایرانه…فقط توی ایران این چیزها رو میبینیم…هیچ جای دنیا مردم انقدر بی فرهنگ نیستند…اگر دوست داریم پلنگ مثل ببر مازندران نشه باید زنده گیری بشه و به روسیه فرستاده بشه…همون چندتا پلنگی هم که رفتند الان تکثیر شدن و در بهترین شرایط در حال زندگی هستند در حالی که اگر توی ایران بودن تا حالا مثل همین پلنگ بدبخت شده بودن…یوز ها باید برن به هندوستان پلنگها هم باید برن به روسیه فقط اینجوری این ۲تا حیوون منقرض نمیشن…ادعای منشور از زمان کوروش داریم اما رفتارمون با محیط زیست و حیوانات همینه که همه دارن میبینن…من هم کاملا ایرانی هستم اما باید قبول کرد که مردم ایران فرهنگ دوستی و رفتار با حیوانات رو ندارند…خواهشا کامل چاپ کن حالم خیلی گرفته شده به خدا

 8. امید می‌گه:

  قسم مسخورم که اعراب با حیوانات و محیط زیست بهتر از ایزانیها رفتار میکنن

 9. Hamon می‌گه:

  واقعأ بیفرهنگى تا خرخره

 10. با سلام
  من این فیلم را چند بار مشاهده کردم و بگم گریه ام گرفت شاید باورتون نشه
  یک نکته وجود دارد پلنگ که سرعت خوبی برای گریختن دارد چرا با چند تا پرش خودش را از مهلکه نجات نداد من تعجب می کنم که چرا با سگها گلاویز شد وقتی تعداد سگها زیاد بود
  سه تا از سگها از ناحیه دستگاه تناسلی و شکم بدجور پلنگ رو زخمی کرده بودند
  بایستی از مهلکه فرار میکرد تا سگها و این شکارچیان دورش کنند
  حیف و افسوس که به دست خودشان پلنگ زیبای منطقه خودشان را نابود می کنند

 11. maryam می‌گه:

  چطور پلنگ به این بزرگی از پس ۴ تا سگ پیزوری بر نیومد. ناراحت کننده بود. ۵٠ سال دیگه طول میکشه تا آدم بشیم.

 12. سهند می‌گه:

  شکارچی ها دستگیر شدند؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. سهند می‌گه:

  چرا این قاتلان رو دسگیر نمیکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا؟تا کی؟وحشی گری باید وجود داشته باشه

 14. سعیده می‌گه:

  واقعا باعث تاسفه. حتی دیدن فیلم این جنایت قابل تحمل نیست و من نمی دونم چطور بعضی از افراد می تونن همچین کارهایی رو انجام بدن و در کمال قساوت فیلم هم بگیرن.واقعا از بعضی ها باید حق توحش گرفته بشه.معلوم نیست چند قرن باید بگذره که فرهنگمون اونقدر بشه که بفهمیم حیوون آزاری جنایته تازه همچین حیوون کمیابی.اینا باید اعدام بشن .و واقعا صدور مجازات کمتر از مرگ واسه اینا خیانته.امیدوارم کسی این کارو با عزیزاشون انجام بده

 15. shamila می‌گه:

  heyf key adam mishan in vahshihaye […].koshtar shodeh lezat va tafrihe mardom.khake alam bar an saretan ke satale ashghal dar iran arzesh dara, amma jan biarzesh ast, che jane ensan che jane heyvan.[…]

 16. m. می‌گه:

  […] بی فرهنگی رو بدونیا اورده اند.تا کی بی فرهنگی و بی شعوری!

 17. علی می‌گه:

  متاسفانه این پلنگ ها از زور گرسنگی به آغل گاو و گوسفند روستاییان حمله و احشام آنان را می کشند و مردم روستاها از ترس همین حیوانات درنده شبها نمی توانند بیرون بروند قابل توجه مردم شهری که این پلنگها بسیار درنده و خطرناک هستند و به مهربانی پلنگهای داخل کارتون ها و فیلم های سینمایی نیستند که شماها تماشا می کنید.

  • سعيد می‌گه:

   ۱- کدوم عوضی طعمه اونا رو از بین میبره که از زور گرسنگی به آغل گاو و گوسفندان حمله می کنند. غیر از همین وحشیانی که این موجود رو از بین بردن؟ و بقیه وحشیانی که تفنگ به دست تو کوه و بیابون می چرخن و با مجوز و بی مجوز به پرنده و چرنده و رمنده تیراندازی میکنن؟
   ۲- من اینجا طبیعتی میبینم که متعلق به اون حیوان بدبخت هست نه اون موجودات وحشی دو پا، تو کدوم آغل گاو و گوسفند رو دیدی که از این وحشیا حمایت میکنی؟
   […] هم خوب چیزیه اگر خدا کمی بهت داده باشه البته!!!

  • رضا جلالي می‌گه:

   علی جان
   رسما ما را خر فرض کردی ؟ یا شبها فیلمهای ترسناک زیاد نگاه میکنی ؟ مرد حسابی من از تو دهاتی ترم !!!! میشه دقیقا بگی تو کدوم دهات و چه ساعاتی چنین پلنگهای وحشی و ددمنشی چنان آسیبهای جدی وارد میکنند ؟

 18. احمدی می‌گه:

  باز صد رحمت به مغولا و ….

 19. siavash می‌گه:

  خطاب به (علی‌):آخه مرد حسابی‌ تو دل کوه و بیابون گله و آغل کجا بود!!؟؟ترس و وحشت از حمله این سگ‌های وحشی که گله و گوسفند دارن دارند و پرورش میدند خیلی‌ بیشتر از صد تا پلنگ و ببر و حیوانات درنده هست! بحث دفاع از مال و جون با این که با تفنگ و ۲۰تا سگ درنده راه بیفتی و بزنی‌ به دل کوه و جنگل برای شکار رو تفریح فرقش از زمین تا آسمون هست!ضمنا تاوان اشتباه یا سهل انگاری گله داری که نمیخواد پول خرج کنه و امنیت محل زندگی‌ یا آغل و محل نگهداری احشام و سرمایه کسب و کارش رو درست و اصولی تامین کنه رو که اون حیوان بیچاره نباید پرداخت کنه!!مگر فقط در ایران ببر و پلنگ و ‌خرس و حیوانات درنده وجود داره؟؟!!خرید موبایل واجب تره یا امنیت مال و جونش؟؟!!از قدیم میگن مالت رو بچسب همسایت رو دزد نکن!مالت رو بچسب که بعد مجبور به توجیه بی‌ عقلی و ماست مالی کردن اشتباهت و خلافی که انجام میدی نباشی‌!! لطفا این کامنت رو پاک نکنید ممنون

 20. siavash می‌گه:

  شنیدن و دیدن همچنین تصاویر و خبر هایی باعث تاسف و مایه نگرانیست،جائی‌ که من زندگی‌ می‌کنم (لندن)روباه و شغال زیاده فرقی‌ هم نمی‌کنه شب باشه یا روز و همه جا هم هستند و بعضی‌ وقت‌ها هم به سرعت گله یی‌‌ در خیابونها پرسه میزنند و چون نماد و سمبل این کشور محسوب می‌شه تحت حمایت قانون آزادانه زندگی‌ میکنند،حال شاید به اندازه ببر و پلنگ خطرناک نباشند ولی‌ به هر حال حیوان اهلی محسوب نمیشه و بعضی‌ مواقع شده به خاطر غذا گروهی به مردم هم حمله کردند ولی‌ به ندرت خیلی‌ کم پیش میاد کسی‌ به اونها آزار یا آسیبی برسونه نه به خاطر ترس از قانون بلکه بیشتر به این خاطر که مردم اینجا حیوانات رو دوست دارند حتا شده نیمه شب به خاطر اشتباه من که در سالن رو بیش از حد باز گذشته بودم وارد خونه من شدند و همه جا رو به هم ریختن و پرده ها رو پاره کردند ولی‌ به خودم اجازه ندادم بهشون آسیب بزنم چون اشتباه از من بود حتا اگر هم نباشه اون حیوون که مثل انسان دارای عقل و شور نیست که بدونه چی‌ بده چی‌ خوب و خوشحالم که حیوانات اینجا در امنیت کامل زندگی‌ میکنند و محبت به حیوانات رو به من هم یاد دادند..

 21. سعید می‌گه:

  به خدا قسم مسئولان به این کشور خیانت میکنند اگر حداقل جریمه برای کشتن حیواناتی مانند یوز و پلنگ رو حداقل ۵۰ میلیون تومان تعیین نکنند.

  آخه چقدر میشه انسان سنگدل باشه. لعنت ابدی بر این انسانیت

 22. فاجعه می‌گه:

  خیلی تا انسانیت فاصله داریم . این رفتار نشون دهنده خوی سرکشی و تجاوزه که در این افراد دیده میشه و هیچ تفاوتی با جنایت نداره . قاتلین بالفطره.

 23. tara می‌گه:

  وحشتناکه. خدایا ما به کجا داریم می ریم؟! انسانیت کجاست؟
  اگه این انسانهای گرگ در لباس میش به مجازات بشن دیگه کسی جرات نمی کنه اینکار ها رو انجام بده. واقعا متاسفم بر انسان بودن خودم حیرانم خدایا خودت رحم کن

 24. بهرام می‌گه:

  وقتی جریمه شکار پلنگ ۸۰۰۰ هزار تان باشه بیشتر ازین توقعی نیست

 25. rasool می‌گه:

  شماها از حیونم پست ترید که به شکار این حیوانات با ارزش میرید

 26. Irani می‌گه:

  این پلنگ رو که دیدم یاد گربه بزرگ وحشی زخم خورده ای افتادم که سالهاست […] و هنوز هم داره رنج و درد رو تحمل می کنه

 27. پلنگ می‌گه:

  […] واقعا […] هستند

 28. sina می‌گه:

  جالب بود منم سگ دارم چند بار هم یه گربه رو زنده انداختم تو قفسش تا بخره کیف کنه

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN