Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: در مراسم افتتاح مرکز ملی تحقیقات موش تراریخته ایران، چند موش بدون دلیل و توجیه مورد آزار قرار گرفتند تا صرفا سوژه عکاسی خبرنگاران رسانه ها شوند.

اول خرداد ماه جاری با حضور مسوولین مرکز ملی تحقیقات موش تراریخته افتتاح شد. تصاویر مراسم افتتاحیه شامل موش هایی بود که به صورت نمایشی جهت تهیه عکس مورد تزریق آمپول قرار داشتند. حتی اگر به سختی بتوان از انجام آزمایشات خاص و اجباری بر حیوانات چشم پوشی کرد، اقدام به آزار نمایشی حیوانات و انتشار تصاویر این آزار را نمی توان و نباید نادیده گرفت. در هر مجموعه، تمامی افرادی که با حیوانات سر و کار دارند لزوما باید در زمینه حقوق حیوانات و احترام به این حقوق توجیه شده باشند. منطقا حتی در صورت تقاضای خبرنگاران مبنی بر تهیه عکس از انجام نمایش زیر، مسوول مستقیم این حیوانات باید اولین فردی می بود که ضمن اعتراض به این خواسته از انجام آن جلوگیری می کرد.

در این شرایط شاید بهتر باشد گروه های حامی حیوانات نسبت به آموزش افراد مرتبط با حیوانات حد اقل در مراکز رسمی اقدام کنند.


 

____________________________

خبر مرتبط:

بوسه به یاد ماندنی دو موش در صف مرگ

مرکز ملی موش تراریخت افتتاح شد/ تصویری

آزار حیوانات در پژوهشگاه رویان/ تصویری

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی/ تصاویر

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی ۲/ تصویر

سکوت حامیان حیوانات در قبال آزار حیوانات در نمایشگاه قزوین

 

 

۳ Comments

 1. platypus می‌گه:

  نوشته اید “در این شرایط شاید بهتر باشد گروه های حامی حیوانات نسبت به آموزش افراد مرتبط با حیوانات حد اقل در مراکز رسمی اقدام کنند ” . بدبختی ما همین جاست که قدرت مانور حامیان حیوانات در تمام ارگان ها و شئونات جامعه ایرانی محدود است . زیرا فرهنگ سازی پایه ای نشده است .برای شما مثالی می زنم .دختر دوست من چهار ساله است و به مهد کودک میرود .مادر این دختربچه نرس است و در ماه یک هفته شیفت کاری صبح یا قبل از ظهر دارد .بنا بر این نمی تواند دخترش را به مهد برده و سپس هنگام ظهر او را به خانه بیاورد .پس این کار را من در هفته اول هر ماه بعهده گرفتم .یک روز که هوا بارانی بود . به هنگام بازگشت از مهد کودک ، در حال صحبت کردن با نینا کوچولو و گوش دادن به شعر هایی که آن روز در مهد کودک یاد گرفته بود ، متوجه شدم که او ناگهان ساکت شد .و بدتر از آن بغض کرد .و تا خانه دیگر هیچ نگفت . و در خانه نیز کیک شکلاتی را هم که معمولا با اشتهای کامل می خورد ، با دست پس زد . و تا بعد از ظهر که مادرش او را از خانه من به منزل خودش برد ، حتی یک کلمه حرف نزد .من بسیار ناراحت شدم .شب هنگام مادر نینا تلفن کرد . و علت را برایم توضیح داد .علت این بود که معمولا در روزهای بارانی کرم ها بر روی سطح کوچه و خیابان ظاهر می شوند .من هم گویا ناخود آگاه و بدون قصد قبلی کرمی را هنگام راه رفتن و صحبت با نینا لگد کرده بودم ( واقعا متوجه کرم نشده بودم ) و نینا از این بابت از من دلگیر شده بود .و کاشف به عمل آمد که مربی مهد در یک روز بارانی کودکان را به محوطه باغ مهد برده و به آنها نشان داده که هنگام قدم زدن یا بازی در هوای بارانی ،بچه ها باید بسیار مراقب باشند که کرم ها را لگد نکنند . و اگر کرمی را دیدند با دست آن را از روی زمین برداشته ، به نقطه دورتر از محل بازی خود انتقال دهند .و این مورد احترام به حق زندگی و زیستن یک کرم خاکی در نینا آن چنان نهادینه شده بود که حتی با من که بهترین دوست او هستم قهر کرد . با این مثال ،می خواهم بگویم : باید از سنین پایین کودکی فرهنگ سازی کرد و چه در خانواده و چه در کودکستان و مدرسه احترام به حق زیستن موجودات زنده را در فرد نهادینه کرد . وگرنه در سنین بزرگ سالی نتیجه مهم و درخشانی نصیب نمی شود . چنانچه می بینید در ایران ما نشده است .دلیل آن هم همین خبر یا اخبار دیگر سایت شماست .

 2. روشنايي می‌گه:

  اولین حق هر موجود زنده این است که زنده بماند و زندگی کند.
  و این حق را با هیچکدام از توجیحات خودخواهانه انسان ها نباید زیر پا گذاشت.

 3. وجدان می‌گه:

  من از ادما بدم میاد چون بهم خیانت شد واسه همین دیگه ادمارو نگام نمیکنن همه میگه دیوانه هست به جهنم ولی حیوونارو از ته دل دوست دارم من عشقو از اونا یاد گرفتم بچه بودم کلی حیوون داشتم و بهشون عشق میورزیدم هر دردی که میکشن منم درد میکشم .عشق زو فقط اونا درک میکنن نه دروغ میگن نه خیانت میکنن

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN